وبلاگ

آنتی اکسیدان ها و کاربردهای دارویی

در تعریف آنتی اکسیدان ها رادیکال های آزاد مولکول هایی هستند که دارای یک یا چند جفت الکترون جفت نشده (فرد) می باشند که اغلب بسیار واکنش پذیرند. این ترکیبات (مانند سوپراکسید، اکسید نیتریک، رادیکال های هیدروکسیل، پراکسید هیدروژن، پراکسی نیتریت و هیپوکلروس اسید) در بدن در طول متابولیسم طبیعی تولید می شوند. همچنین از متابولیسم برخی داروها و آنتی بیوتیک ها نیز ناشی می شوند. قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش، دود سیگار و سایر آلاینده های محیطی نیز بار رادیکال های آزاد بدن را افزایش می دهند.

تعریف آنتی اکسیدان ها

افزایش سطح رادیکال های آزاد با آسیب به غشاها، آنزیم ها و DNA ارتباط مستقیم دارند. آنتی اکسیدان ها (به عنوان مثال، ویتامین E، ویتامین C، ویتامین A، گلوتاتیون، آرژنین، سیترولین، تورین، کراتین، سلنیوم، روی، و پلی فنول های چای) و آنزیم های آنتی اکسیدانی (مانند سوپراکسید دیسموتاز، کاتالاز، گلوتاتیون ردوکتاز، و گلوتاتیون پراکسیداز) . در از بین بردن رادیکال های آزاد نقش بسزایی داشته و بنابراین از ساختار سلول ها و بافت ها محافظت می کنند.

شواهد نشان می‌دهند که سوء تغذیه (به عنوان مثال، کمبود پروتئین، سلنیوم و روی) یا مصرف بیش از حد برخی مواد مغذی (مانند آهن و ویتامین C) . منجر به اکسیداسیون مولکول‌های زیستی و آسیب های سلولی می‌شوند. رژیم های غذایی، حاوی ترکیبات آنتی اکسیدانی طبیعی هستند که می توانند مولکول های بسیار واکنش پذیر و مضر رادیکال های آزاد را تثبیت کنند.

داروخانه گیاهی زجاج کلاب

شما میتوانید تمامی بیماری های خود را در داروخانه گیاهی زجاج کلاب به سادگی درمان کنید.
تمامی داروهای موجود در داروخانه گیاهی زجاج کلاب کاملا گیاهی است و هیچگونه عوارض جانبی ندارد.
داروخانه گیاهی زجاج کلاب حامی سلامتی شما عزیزان.

مطالعات مختلف نشان می دهند که عملکرد سیستم ایمنی انسان به دریافت ریزمغذی‌هایی بستگی دارد که می‌توانند . به عنوان آنتی اکسیدان عمل کنند و به طور قابل توجهی پاسخ ‌های ایمنی را بهبود بخشند. سیستم ایمنی، بدن را در برابر عفونت های ایجاد شده توسط عوامل بیماری زا مانند باکتری ها، ویروس ها و انگل های تک یاخته ای محافظت می کند. بسیاری از عملکردهای محافظتی سلول های سیستم ایمنی به سیالیت غشای آن ها بستگی دارد. وقتی غلظت اسیدهای چرب اشباع نشده در سلول ها افزایش می یابد.

پتانسیل پراکسیداسیون لیپیدهای غشا توسط رادیکال های آزاد نیز افزایش می یابد. پراکسیداسیون لیپیدی سیالیت غشا را کاهش داده و در نتیجه عملکرد سلول های ایمنی را مختل می کند. سه ریز مغذی اصلی می توانند به طور مستقیم با مرحله ی تولید رادیکال و حذف رادیکال های آزاد تداخل داشته باشند.

داروخانه آنلاین زجاج کلاب

شما میتوانید تمامی داروهای موردنیاز خود را از داروخانه آنلاین زجاج کلاب تهیه کنید.
بخش دسته بندی درمانی داروخانه آنلاین زجاج کلاب به شما در خرید داروی مدنظرتان کمک میکند.
تمامی سفارشات شما از داروخانه آنلاین زجاج کلاب در کمتر از سه روز برای شما ارسال میشود.

 ویتامین E (a-توکوفرول)، آنتی اکسیدان مهم محلول در چربی است که در تمام غشاهای سلولی یافت می شود. این ترکیب غشاها را در برابر پراکسیداسیون لیپیدی محافظت واز کاهش سیالیت غشا جلوگیری می کند. ویتامین C (اسید اسکوربیک) که محلول در آب است و می تواند  سطح رادیکال های آزاد و اکسیژن منفرد را تا حد امکان کاهش دهد.

کاروتنوئیدها نیز رنگدانه های قرمز و زرد هستند که به طور طبیعی در تمام گیاهان فتوسنتزی وجود دارد. بتا کاروتن، بیشترین کاروتنوئید موجود در رژیم غذایی انسان و همچنین پیش ساز اصلی ویتامین A می باشد . که  کاروتن می تواند به عنوان یک آنتی اکسیدان کارآمد عمل کند. بنابراین مصرف ویتامین های A، C و E می تواند به طور موثری عملکردهای ایمنی را افزایش دهد. به عنوان مثال نشان داده شده است که مکمل های حاوی ویتامین A، به طور قابل توجهی مرگ و میر مرتبط با سرخک را در فرزندان کاهش می دهد.

مشاوره پزشکی در رابطه با آنتی اکسیدان ها

شما میتوانید در داروخانه آنلاین زجاج کلاب از مشاوره پزشکی رایگان در رابطه با آنتی اکسیدان ها بهره مند شوید.

بسیاری از پاسخ های ایمنی برای تخریب سلول های سرطانی ضروری هستند. ریز مغذی های آنتی اکسیدان، از سیستم ایمنی محافظت می‌کنند . و اثرات سرکوب کننده ی عوامل محیطی بر سیستم ایمنی، مانند قرار گرفتن در معرض UV و دود سیگار که خطر ابتلا به سرطان را افزایش می دهند را مهار می کنند. بنابراین، ویتامین های آنتی اکسیدان ترکیباتی هستند که سیستم ایمنی را تقویت می کنند . و در جلوگیری از ابتلا به عفونت ها و بیماری های مختلف نقش دارند.

7 مشکلی که در اثر کمبود سلنیوم در بدن :

ریزش مو و تغییر رنگ پوست: کمبود سلنیوم، باعث ریزش مو ها در بدن می شود . و همچنین تغییراتی را نیز در رنگدانه های پوست به وجود می آورد؛

بروز علائم پیری: از آن جایی که سلنیوم سرشار از انواع آنتی اکسیدان هایی است که از بافت های بدن در برابر آسیب های رادیکال های آزاد محافظت می کند . پس با کاهش این ماده معدنی، بدن در برابر این آسیب ها بی دفاع بوده و علائم پیری مانند چین و چروک و خطوط روی صورت خود را بیشتر نمایان خواهند کرد؛

کاهش سطح ایمنی بدن: طبق تحقیقات افزایش سلنیوم با افزایش عملکرد سیستم ایمنی بدن رابطه مستقیم دارد . افزایش سلنیوم بدن را در برابر انواع بیماری ها از سرطان تا بیماری های فصلی مانند سرما خوردگی ایمن و مقاوم می کند؛

مشاوره پزشکی تحت نظر پزشک متخصص

تمامش مشاوره های ارایه شده در داروخانه گیاهی زجاج کلاب تحت نظر پزشکان متخصص میباشد.

احساس خستگی مداوم: عوامل زیادی از جمله کمبود ویتامین های گروه B و کمبود مواد معدنی مانند آهن و سلنیوم، در ایجاد احساس خستگی مداوم موثر است که با رفع آن ها می توانی این احساس خستگی و کسالت را رفع کرده و سرحال و پر انرژی شوی؛

عدم تمرکز: کمبود سلنیوم با کاهش عملکرد مغز، ذهن و عدم تمرکز مرتبط است. قرص ها و مکمل های حاوی سلنیوم به کاهش اضطراب و استرس، خستگی روانی و در برخی موارد افسردگی کمک می کند؛

مشکلات مربوط به بانوان: برخی تحقیقات و پژوهش ها اثبات کرده اند که کمبود سلنیوم در بدن می تواند منجر به سقط جنین و نیز تغییراتی در دوران قاعدگی بانوان شود.

کم کاری تیروئید: کمبود شدید سلنیوم در کم کاری تیروئید بسیار موثر است و در دراز مدت می تواند منجر به بروز این عارضه یا شدت بخشیدن به آن گردد.

لطفا ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *