وبلاگ

آرتروز

آرتروز

آرتروز یکی از علت های اصلی درد و ناتوانی در جهان است که توصیه های بسیاری برای برخورد با آن وجود دارد. ولی شاید بهتر باشد قبل از انتخاب این توصیه های تغذیه ای، ورزشی و دارویی، کمی بیشتر با این بیماری آشنا شویم.

اسکلت انسان از تعداد زیادی استخوان تشکیل شده که به محل وصل شدن آن ها به هم، مفصل میگویند. این مفصل ها با توجه به محل قرار گیری و استخوان هایی که به هم وصل میکنند، شکل و عملکرد متفاوتی دارند. بعضی از مفاصل استخوان های کوچک را به هم وصل میکنند و حرکاتی دقیق و سبک، مثل حرکت انگشتان را امکان پذیر میکنند؛ و بعضی های دیگر مثل مفصل زانو باید حرکات متناوب حین راه رفتن و وزن بدن را، هم زمان تحمل کنند. این مفصل ها برای حفاظت از خود ساختار هایی مثل غضروف در انتهای استخوان ها و مایع مفصلی دارند، تا حرکت استخوان ها را روی هم راحت تر کنند.

اما در آرتروز این غضروف ها که وظیفه حمایت از مفصل را دارند، کم کم ساییده میشوند و از بین میروند. این اتفاق باعث میشود حرکات مفصل سخت و دردناک شود.

برای درمان آرتروز یکی از بهترین کار هایی که می شود انجام داد درمان با دارو گیاهی است که می توان به داروخانه آنلاین زجاج کلاب مراجعه کنید.

ریسک بیماری آرتروز با افزایش سن و چاقی افزایش پیدا میکند و در افرادی که ناهنجاری های اسکلتی دارند؛ ممکن است به علت فشار بیشتر و نا متوازن به مفاصل، بیماری در سن های پایین تر هم اتفاق بیافتد. پس برای پیشگیری و یا درمان بیماری آرتروز اولین کاری که باید بکنیم، جلوگیری از تخریب بیشتر این غضروف هاست.

یکی از بهترین راه کار ها ورزش های سبک و هوازی مثل پیاده روی و یا ورزش های آبی است، که میتواند با کاهش وزن، نیروز وارد شده به مفصل را کم تر کند، و از طرفی هم با تقویت عضلات بدن، میتواند نیرو را طوری تقسیم کند که فقط به یک مفصل فشار نیاید. البته باید دقت شود که خود این ورزش فشار زیادی به مفصل وارد نکند که باعث درد و بد تر شدن آرتروز شود.

بعد از ورزش و کنترل وزن، نوبت به درمان های دارویی میرسد که هرکدام به روش های متفاوتی در رفع علائم آرتروز نقش دارند.  بیشتر این دارو ها بر کاهش درد و التهاب مفصل تمرکز دارند که با این کار دامنه حرکت مفصل بیشتر میشود و حرکت مفصل راحت تر میشود. شما میتوانید با مشورت پزشک، از انواع دارو های ضد درد و التهاب خوراکی و یا موضعی، برای تسکین علائم بیماری استفاده کنید.

برای درمان راه کار های بسیار زیادی وجود دارد مثل فیزیوتراپی،سنگ درمانی،طب سوزنی ،گیاه درمانی…

زرد چوبه خواص ضد التهاب و کاهش درد است مثل کپسول تریکوم

سیاهدانه طبع گرم دارد و برای کمک به کاهش درد و التهاب موثر است.

 

داروخانه گیاهی زجاج کلاب

شما میتوانید تمامی داروهای گیاهی موردنیاز خود را از داروخانه آنلاین زجاج کلاب خریداری کنید.

بخش دسته بندی درمانی داروخانه آنلاین زجاج کلاب به شما در خرید داروی موردنیازتان کمک میکند.

تمامی سفارشات شما از داروخانه آنلاین زجاج کلاب در کمتر از چهار روزبرای شما عزیزان ارسال میشود.

لطفا پیج رسمی داروخانه آنلاین ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *