وبلاگ

گیاهان دارویی و کاربردهای معجزه آسا

 نقش گیاهان دارویی سلامت‌آفرین، در پیشگیری، درمان و ریشه‌کن کردن بیماری‌ها، به‌سرعت در حال گسترش است. بسیاری از گیاهان دارویی از دیرباز استفاده‌های گوناگون داشته‌اند و با توسعه فناوری‌ها، رونق شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق فعال در استخراج ماده مؤثره یا تولید فرآورده‌های مبتنی بر این گیاهان، دامنه استفاده و اثربخشی گیاهان دارویی در زندگی جامعه افزایش یافته است.

1. صنایع غذایی

گیاهان دارویی به‌عنوان طعم‌دهنده‌ها در غذاها و نوشیدنی‌ها و همچنین مکمل‌های غذایی بسیار پرکاربرد شده‌اند. به‌طور معمول سال‌ها است که از این گیاهان به‌عنوان چاشنی و ادویه در غذاهایمان استفاده می‌کنیم، گیاهانی که عطر و طعمی خاص به غذاها می‌بخشند؛ همچنین با خواص آنتی‌اکسیدانی که دارند می‌توانند نقشی مؤثر در بهبود سلامت جامعه ایفا کنند.

بیش از 3000 نوع روغن بر پایه گیاهان دارویی وجود دارد که از این تعداد، تقریباً 300 مورد از اهمیت تجاری برخوردار هستند و در صنایع عرضه می‌شوند.

داروخانه گیاهی زجاج کلاب

شما میتوانید تمامی بیماری های خود را در داروخانه گیاهی زجاج کلاب به سادگی درمان کنید.
تمامی داروهای موجود در داروخانه گیاهی زجاج کلاب کاملا گیاهی است و هیچگونه عوارض جانبی ندارد.
داروخانه گیاهی زجاج کلاب حامی سلامتی شما عزیزان.

تولید و مصرف روغن‌ها در جهان به‌سرعت در حال افزایش است و اگرچه به‌دلیل نیاز به حجم قابل توجهی از گیاه برای تولید مقدار کمی روغن قیمت این فرآورده‌ها بالاست، اما با استقبال جامعه، افزایش حجم درخواست‌ها، ورود شرکت‌های فناور و تولید تجهیزات پیشرفته تولید و رونق بخش کشاورزی در این حوزه تولید روغن‌های بر پایه گیاهان دارویی، به‌طور فزاینده‌ای در حال افزایش است.

2. درمان

با توجه به افزایش مقاومت دارویی در میکروارگانیسم‌ها، نقش گیاهان دارویی در مقابله با عوامل بیماری‌زا و عملکرد مناسب و متفاوت در برابر میکروب‌ها، در کاربری‌های درمانی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند. ازآن‌جایی که این گیاهان، دارای پتانسیل زیستی، دارویی و درمانی هستند. پس می‌توانند در درمان بیماری‌ها یا پیشگیری از ابتلا به آن‌ها اثربخش باشند، به‌عنوان مثال برخی از گیاهان دارویی با خاصیت آنتی‌اکسیدانی، مانع از بروز بیماری‌ها می‌شوند یا طیفی دیگر از آن‌ها در فعالیت میکروب‌ها تداخل می‌کنند . و در بسیاری از موارد باعث از بین رفتن برخی از بیماری‌ها بدون ایجاد عوارض جانبی می‌شوند.

 

3. صنایع کشاورزی

آفت‌کش‌ها جزء ضروری دنیای کشاورزی هستند و گرچه تقاضا برای تولید و توزیع آفت‌کشی که باعث افزایش بهبود کیفیت و کارایی کشاورزی می‌شود محرز است .اما احتمال به‌کارگیری نابجا و غیرمعقول بسیار زیاد از آفت‌کش‌های شیمیایی آسیب‌های جدی را به سلامت طبیعت و جامعه وارد کرده است. استفاده وسیع از آفت‌کش‌ها، حشره‌کش‌ها و قارچ‌کش‌ها با استفاده از مواد شیمیایی سمی. خطراتی به‌همراه دارد که ضرورت وجود جایگزین‌های سالم و کم‌خطر را ایجاب می‌کند.

به‌دلیل ترکیبات منحصر به فرد گیاهان دارویی، علاوه بر اثرگذاری در دفع آفت‌ها، مضرات سموم و آفت‌کش‌های شیمیایی را ندارند . و ضمن این‌که به طبیعت آسیبی وارد نمی‌کنند، برای انسان و دیگر موجودات زنده خطری به‌دنبال ندارند.

داروخانه آنلاین زجاج کلاب

شما میتوانید تمامی داروهای مدنظر خود را از داروخانه آنلاین زجاج کلاب تهیه کنید.
بخش دسته بندی درمانی داروخانه آنلاین زجاج کلاب به شما در خرید داروی مدنظرتان کمک میکند.
تمامی سفارشات شما از داروخانه آنلاین زجاج کلاب در کمتر از سه روز برای شما عزیزان ارسال میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *