معرفی گیاهان دارویی, وبلاگ

بیماری کیست تخمدان و درمان آن

بیماری کیست تخمدان شايع ترين توده تخمداني در زنان سنين باروري هستند. فراواني كيست هاي عملكردي تخمدان و عوارض آن در زنان سنين باروري و هزينه تحميل شده بر اجتماع براي تشخيص و درمان آن، بر لزوم پيشگيري از اين كيست ها است .

 

بیماری کیست تخمدان کیسه های پر از مایعی هستند که میتوانند ساده یا پیچیده باشند؛ و معمولا به طور تصادفی در معاینات بالینی و تصویربرداری ها کشف میگردند. کیست تخمدان میتواند موجب پارگی، خونریزی و پیچ خوردگی که جزو اورژانس های زنانه محسوب میشوند، گردد؛ لذا تشخیص و درمان سریع آن جهت جلوگیری از عوارض مربوط به آن ضروری میباشد.

داروخانه گیاهی زجاج کلاب

شما تمامی بیماری های خود اعم از بیماری کیست تخمدان را میتوانید به سادگی در داروخانه گیاهی زجاج کلاب درمان کنید .

همچنین برای سهو.لت شما عزیزان بخش دسته بندی بیماری در داروخانه گیاهی برای شما عزیزان تعبیه شده کرده ایم.

عوامل خطر

کیست تخمدان میتواند در هر سنی ایجاد شود اما شیوع آن در سالهای باروری و همینطور در سنین قاعدگی( menarchal female ) زنان بیشتر است. به طور کلی عوامل زیر را میتوان جزو عوامل خطر کیست تخمدان نام برد :

بیمارانی که تحت درمان ناباروری قرار میگیرند؛ به دلیل استفاده از داروهایی که باعث تحریک تخمک گذاری میشود امکان ایجاد کیست تخمدان در این افراد بیشتر است.

افرادی که داروی تاموکسیفن مصرف میکنند.

کم کاری تیرویید

دوران بارداری؛ به خصوص در سه ماهه دوم بارداری

سیگار کشیدن

گنادوتروپینهای مادری(Maternal gonadotropins )

داروخانه آنلاین زجاج کلاب

شما میتوانید تمامی داروهای گیاهی مدنظر خود را از داروخانه آنلاین زجاج کلاب خریداری کنید .

تمامی سفارشات شما در کمتر از سه روز برای شما ارسال میشود .

انواع بیماری کیست تخمدان

کیست شکلاتی (endometrioma )

اندومتریوز وجود سلولهای بافتی رحم در خارج از حفره رحم است که شایعترین محل اندومتریوز تخمدان میباشد، که به آن اندومتریوما(کیست شکلاتی) گفنه میشود. 35 درصد از کیست های خوش خیم تخمدان را تشکیل می دهد. کیست های بزرگ شکلاتی در معاینه های لگنی تشخیص میدهیم اما اندازه برخی از کیست های شکلاتی کوچکتر است به همین دلیل از سونوگرافی و آزمایش خون جهت تشخیص است.

بیماری کیست های تخمدانی فانکشنال

کیست های تخمدان فیزیولوژیک یا فانکشنال حین عملکرد طبیعی تخمدان در روند تخمک گذاری اتفاق می افتد که به دو دسته کیست فولیکولار و کیست لوتِئال یا کیست جسم زرد تقسیم میشود.

لطفا ما را در اینستاگرام دنبال کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *