معرفی گیاهان دارویی, وبلاگ

کک صورت و درمان گیاهی آن

کک صورت به لکه های دایره‌ای مسطح، کوچک و قهوه‌ای متعددی هستند که ممکن است پس از قرار گرفتن مکرر در معرض نور خورشید روی پوست ایجاد شوند و به ویژه در افرادی که موهای قرمز و پوست روشن دارند رایج است .

عموماً رنگ یکنواخت دارند اما می توانند تاحدودی ازنظر رنگ متفاوت باشند (قرمز، زرد، خرمایی، قهوه ای روشن، قهوه ای یا سیاه) اما اساساً کمی تیره تر از پوست اطراف هستند. ممکن است پس از قرار گرفتن در معرض نور خورشید تیره تر و آشکارتر شوند و در ماه های زمستان روشن تر شوند. کک صورت به دلیل افزایش مقدار رنگدانه تیره به نام ملانین و افزایش تعداد کل سلول های تولید کننده رنگدانه به نام ملانوسیت است .

داروخانه گیاهی زجاج کلاب

در داروخانه گیاهی زجاج کلاب شما میتوانید تمامی بیماری های خود را به صورت گیاهی درمان کنید .

تمامی داروهای موجود در داروخانه گیاهی زجاج کلاب کاملا گیاهی است و هیچگونه عوارضی ندارد .

روغن سیاهدانه نوشاد

روغن سیاه دانه نوشاد مانند روغن های گیاهی دیگر دارای خواص درمانی بسیاری است. این عصاره طبیعی به شما در درمان بسیاری از بیماری ها کمک می کند.

ترکیبات:

موارد مصرف:

موارد مصرف بصورت خوراکی:

  • آفزایش میل جنسی در مردان
  • کمک به درمان درد های مفصلی
  • درمان سرفه و گلو درد

موارد مصرف بصورت موضعی:

  • افزایش توان جنسی در مردان
  • جلو گیری و رویش مجدد مو
  • کمک به کاهش جوش های زیر پوستی
  • تسکین درد های عضلانی،مفصلی،روماتیسمی
  • درد های دوران قاعدگی

دستور مصرف:

  • خوراکی:هرشب یک قاشق مرباخوری میل شود.
  • موضعی:روزی دو تا سه نوبت به موضع ماساژ داده شود.

دلایل ایجاد کک صورت

نور خورشید و نورهای برنزه کننده فلورسنت پرتوهای فرابنفش (UV) ساطع می کنند که وقتی توسط پوست جذب می شود، تولید رنگدانه ملانین را افزایش می دهد. افرادی که موهای بلوند یا قرمز، چشم ها و پوست روشن دارند،بیشتر در معرض اثرات مخرب اشعه UV هستند و احتمال ایجاد کک صورت دارند.

به ارث بردن کک صورت

وراثت یا رنگ پوست عامل بسیار مهمی در استعداد ایجاد کک و مک است. افراد دارای رنگدانه بسیار تیره بعید است که دچار کک صورت شوند.

تحقیقات روی خواهر و برادرهای دوقلو . شباهت قابل توجهی در تعداد کل کک و مک ها در هر جفت از دوقلوهای همسان پیدا کرده است. چنین شباهت هایی در دوقلوهای غیر همسان به طور قابل توجهی کمتر رایج بود. این مطالعات قویاً نشان می دهد که بروز کک صورت تحت تأثیر عوامل ژنتیکی است.

درمان کک صورت

کک و مک به ندرت درمان می شود. چندین روش ایمن اما گران برای کمک به روشن شدن یا کاهش کک و مک وجود دارد. اغلب ممکن است چندین درمان یا ترکیبی از درمان ها برای بهترین نتایج موردنیاز باشد.

کرم های سفید کننده یا محو کننده ، رتینوئیدها ، کرایوسرجری ، درمان با لیزر و فوتوفشیال یا درمان با نور پالس شدید از جمله روشهای موثر در درمان کک صورت میباشند .

پیشگیری از کک صورت

از آنجایی که ما نمی توانیم مؤلفه ژنتیکی خودمان را تغییر دهیم، اقدامات پیشگیری موثر ترین راهکار میباشند از جمله

از کرم های ضد آفتاب با SPF 50

استفاده از کلاه های لبه پهن

استفاده از لباس های ضد آفتاب (پیراهن، آستین بلند، شلوار بلند)

پرهیز از اوج نور خورشید از ساعت 10 صبح تا 4 بعد از ظهر،

داروخانه آنلاین زجاج کلاب

شما میتوانید تمامی داروهای موردنیاز خود را از داورخانه آنلاین زجاج کلاب خریداری کنید .

تمامی سفارشات شما از داروخانه آنلاین زجاج کلاب در کمتر از سه روز برای شما ارسال میکنیم .

به دنبال سایه و ماندن در خانه افرادی که دارای تمایلات ارثی شناخته شده به کک صورت هستند باید از اوایل دوران کودکی ضد آفتاب را شروع کنند. بسیاری از آسیب های پوستی ناشی از نور خورشید و اشعه ماوراء بنفش اغلب در سنین زیر 18 سال رخ می دهد.افرادی که پوست روشن دارند و بیشتر مستعد ابتلا به کک صورت و آفتاب سوختگی هستند نیز عموما بیشتر در معرض خطر ابتلا به سرطان پوست هستند. کک و مک ممکن است علامت هشدار دهنده پوست حساسی باشد که در برابر آفتاب سوختگی و سرطان پوست بالقوه بسیار آسیب پذیر است.

لطفا پیج رسمی داروخانه آنلاین مارا در اینستاگرام دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *