وبلاگ

چین و چروک صورت و روش های درمانی

چین و چروک صورت داروخانه گیاهی
چین و چروک صورت داروخانه گیاهی
چین و چروک صورت داروخانه گیاهی

چین و چروک صورت و روش های درمانی

بیماری چین و چروک صورت در پوست به عنوان حجیم ترین اندام بدن که در معرض محیط بیرونی قرار دارد نقش زیبایی را نیز بر عهده دارد. پیری پوست توسط عوامل درونی و بیرونی ایجاد می شود. پیری درونی یک فرآیند فیزیولوژیکی اجتناب ناپذیر است در حالی که پیری بیرونی توسط عوامل محیطی خارجی ایجاد می شود. در نتیجه تاثیرات این عوامل چین و چروک های درشتی روی پوست ظهور پیدا می کنند.

چین و چروک‌ها که بخش طبیعی پیری هستند، بیشتر در پوست‌های در معرض آفتاب مانند صورت، گردن، دست‌ها و ساعد ظاهر می‌شوند. اگرچه ژنتیک عمدتاً ساختار و بافت پوست را تعیین می کند، قرار گرفتن در معرض نور خورشید یکی از دلایل اصلی چین و چروک، به خصوص برای افرادی با پوست روشن است.

آلایندگی و تاثیر آن بر پوست

آلاینده ها و سیگار کشیدن نیز در ایجاد چین و چروک نقش دارند. برخی از این چین و چروک ها می توانند به شکاف یا شیارهای عمیق تبدیل شوند و ممکن است که در اطراف چشم، دهان و گردن شما به شکل قابل توجهی پدیدار شوند.

از راه های پیشگیری برای به تعویق انداختن ظهور چین و چروک ها می توان به تغذیه سالم، استفاده از مرطوب کننده ها و ضد آفتاب ها به خصوص آنهایی که هم آنتی UVA و هم آنتی UVB دارند اشاره کرد.

گزینه‌های زیادی برای کمک به صاف کردن چین و چروک ها یا کمتر دیده شدن آن ها در دسترس هست. داروها، تکنیک های بازسازی پوست، پرکننده ها و جراحی در صدر فهرست درمان های موثر بر چین و چروک قرار دارند.

لک های پوستی در چین و چروک صورت:

 لک های پوستی در چین و چروک صورت در واقع قسمت هایی از پوست هستند  که تغییر رنگ داده و متفاوت از رنگ پوست فرد دیده می‌شود و به طور کلی خطرناک نیستند. لک‌های پوستی شایع ‌ترین مشکلات پوستی به حساب می آیند. عوامل متعدد ایجاد کننده لک های پوستی درمان های متفاوتی را رقم می زند. دلیل اصلی لک ها پوستی تکثیر بیش از حد ملانوسیت ها در بخش های مختلف بدن هست که ظاهری تیره تر را ایجاد می کنند. لک های پوستی علاوه بر دلایل زیبایی به علت های درمانی و پزشکی نیز ممکن است تحت معالجه قرار گیرند.   شناخت انواع لک پوستی مهم است چرا که امروزه برای هرنوع از آنها درمان های متفاوتی ارائه می شود.

چین و چروک صورت و کک و مک یا Freckles

شایع‌ ترین لک‌های پوستی هستند. کک و مک لکه‌ های دایره‌ای مسطح بین یک تا دو میلیمتر هستند؛ ماکول های قهوه ای روشنی اند که اغلب در افرادی با موهای قرمز یا بلوند و چشمان آبی یا خاکستری مشاهده می شود، کک و مک در افراد آسیایی از جمله کره ای ها رایج تراست. حتی در کودکان 1 یا 2 نیز ساله ظاهرمی شوند. ممکن است پس از قرار گرفتن مکرر در معرض نور خورشید . روی پوست ایجاد شوند. کک و مک ها در دو نوع : اپیلایز و لنیتایز وجود دارند.

لک بارداری یا ملاسما  Melasma

ملاسما یک بیماری پوستی است که با لکه های قهوه ای یا خاکستری آبی یا لکه هایی شبیه به کک و مک مشخص می شود. اغلب به آن “ماسک بارداری” می گویند. ملاسما به دلیل فعالیت بیش از حد ملانوسیت ها رخ می دهد. یک ناهنجاری رایج و بی ضرر است که برخی درمان ها می تواند کمک کننده باشد.

  • لک آکنه

آکنه در چین و چروک صورت یک بیماری پوستی است که زمانی رخ می دهد که فولیکول های مو با چربی و سلول های مرده پوست مسدود می شوند. باعث ایجاد جوش های سرسفید، سر سیاه یا جوش می شود. آکنه بیشتر در بین نوجوانان دیده می شود .اگرچه  ممکن است افراد در هر سنی را تحت تاثیر قرار دهد. درمان های موثر آکنه در دسترس هستند، اما آکنه می تواند پایدار باقی بماند. جوش‌ها و برآمدگی‌ها به آرامی بهبود می‌یابند و وقتی یکی شروع به از بین رفتن می‌کند، به نظر می‌رسد که چند جوش دیگر ظاهر می‌شود. بسته به شدت آن، آکنه می تواند باعث ناراحتی عاطفی . و زخم روی پوست شود.

داروخانه گیاهی زجاج کلاب

شما میتوانید تمامی بیماری های خود را در داروخانه آنلاین زجاج کلاب به سادگی درمان کنید .

تمامی داروهای موجود در داروخانه گیاهی زجاج کلاب کاملا گیاهی است و هیچگونه عوارضی ندارد .

داروخانه گیاهی زجاج کلاب حافظ سلامتی شما عزیزان .

  • لک زخم

اسکار علامتی است که پس از بهبود زخم یا جراحت روی پوست باقی می ماند. اسکار بخشی طبیعی از روند بهبودی و ترمیم پوست است. اکثر آنها محو می شوند اگرچه که هرگز به طور کامل ناپدید نمی شوند. اسکار می تواند یک خط ریز یا یک سوراخ حفره دار روی پوست یا رشد بیش از حد غیر طبیعی بافت باشد.

  • لک قارچ پوستی  یا TINEA VERSI COLOR

Tinea versicolor یک عفونت قارچی پوستی شایع می باشد. این قارچ با رنگدانه طبیعی پوست تداخل می کند و در نتیجه تغییر رنگ و لکه های کوچک ایجاد می کند. رنگ این لکه‌ ها ممکن است روشن‌تر یا تیره ‌تر از پوست اطراف باشد و اغلب روی تنه و شانه‌ها تأثیر می‌گذارند.

داروخانه آنلاین زجاج کلاب

شما میتوانید تمامی داروهای مدنظر خود را از داروخانه آنلاین زجاج کلاب خریداری کنید .

در صورت نیاز میتوانید از بخش دسته بندی درمانی داروخانه آنلاین داروی مدنظر خود را پیدا کنید .

تمامی سفارشات شما از داروخانه آنلاین زجاج کلاب در کمتر از سه روز برای شما ارسال میشود .

همچنین میتوانید از مشاوره آنلاین داروخانه آنلاین زجاج کلاب نیز بهره مند شوید .

  • پیسی VITILIGO

ویتیلیگو (vit-ih-LIE-go) بیمارای است که باعث از بین رفتن رنگ پوست در لکه هایی که ایجاد می کند می شود. نواحی تغییر رنگ معمولاً با گذشت زمان بزرگتر می شوند. این عارضه می تواند پوست هر قسمت از بدن و همچنین مو و داخل دهان را تحت تاثیر قرار دهد. ویتیلیگو زمانی اتفاق می‌افتد که ملانوسیت ها  می‌میرند یا از کار می‌افتند. ویتیلیگو افراد با انواع پوست را دچار می کند. این وضعیت تهدید کننده زندگی یا مسری نیست اما می تواند استرس زا باشد یا باعث شود نسبت به خود احساس بدی داشته باشیم. درمان ویتیلیگو ممکن است . رنگ را به پوست آسیب دیده بازگرداند. ؛ اما از کاهش مداوم رنگ پوست یا عود آن جلوگیری نمی کند.

لطفا پیج رسمی داروخانه آنلاین ما را در اینستاگرام دنبال کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *