سلامت, وبلاگ

چاقی و داروهای موثر بر آن

ده ها داروی معروف و پرکاربرد دیگر که با نسخه و بدون نسخه استفاده می شوند – می توانند با افسردگی مقابله کنند، دیابت را کنترل کنند، آرتریت را کاهش دهند، تشنج آهسته را کاهش دهند یا عطسه را در فصل آلرژی متوقف کنند؛ آنها همچنین می توانند شما برروی چاقی نیز اثر بگذارند.

پزشکان تاکید می کنند که هرگز نباید مصرف یک دارو را قطع کنید اگر گمان می کنید که باعث افزایش وزن شما می شود.

اما مراقب میزان افزایش وزن باشید اگر افزایش وزن «پنج پوند یا بیشتر» را مشاهده کردید، به پزشک مراجعه کنید.

معمولاً پزشک می‌تواند داروی دیگری را بیابد که بدون اضافه کردن وزن عمل کند.

پزشکان می توانند دوزها یا حتی زمان روز را تغییر دهند تا خطر افزایش وزن را کاهش دهند.

بیمارانی که در معرض خطر افزایش وزن هستند، یا کسانی که به محض مصرف دارو شروع به اضافه وزن می کنند نیز می توانند با نظارت بر رژیم غذایی و برنامه ورزشی به کنترل وزن خود کمک کنند.

داروخانه گیاهی زجاج کلاب

شما میتوانید تمامی بیماری های خود را در داروخانه گیاهی زجاج کلاب به سادگی درمان کنید .

تمامی داروهای موجود در داروخانه گیاهی زجاج کلاب کاملا گیاهی بوده و هیچگونه عوارض جانبی ندارد .

در اینجا نحوه تأثیر داروها بر وزن آمده است.

ضد افسردگی های سه حلقه ای:

داروها عبارتند از آمی تریپتیلین ، دوکسپین ، نورتریپتیلین . به عنوان یک کلاس، این داروها ممکن است اشتها را برای تحریک افزایش وزن افزایش دهند. نباید مصرف آنها را ناگهانی قطع کرد.

بوپروپیون یا دولوکستین بیشتر با کاهش وزن مرتبط هستند، در حالی که فلوکستین (پروزاک) در رابطه با افزایش یا کاهش وزن خنثی تلقی می شود.

کورتیکواستروئیدها و تاثیر آن بر چاقی :

کورتیکواستروئیدهای خوراکی مانند پردنیزون طیف وسیعی از بیماری‌ها را درمان می‌کنند.

عوارض جانبی آنها افزایش اشتها، احتباس مایعات و متابولیسم تغییر یافته است. استروئیدهای خوراکی معمولاً برای مدت کوتاهی توصیه می شوند (به عنوان مثال، دوز یک هفته یا دو هفته)، که عوارض جانبی را محدود می کند. اگر آنها باید طولانی‌مدت مصرف شوند، کنترل افزایش وزن ممکن است دشوارتر باشد.

آنتی هیستامین ها:

افرادی که آنتی‌هیستامین‌های خاصی را به طور منظم مصرف می‌کنند، وزن بدن و دور کمرشان در مقایسه با افرادی که مصرف نمی‌کنند، بالاتر است. این ارتباط با آنتی هیستامین های گیرنده H1 ستیریزین ، فکسوفنادین و دسلوراتادین وجود دارد. هیستامین در بدن سیگنال های گرسنگی را خاموش می کند در مقابل، آنتی هیستامین ها ممکن است به نحوی با سیگنال های پری تداخل کنند. یک جایگزین مناسب اسپری های استروئیدی بینی مانند فلوتیکاسون پروپیونات (فلوناز) است. اینها متفاوت از استروئیدهای خوراکی عمل می کنند و به طور کلی با افزایش وزن مرتبط نیستند.

داروخانه آنلاین زجاج کلاب

شما میتوانید تمامی داروهای مورد نیاز خود را از داروخانه آنلاین زجاج کلاب خریداری کنید .

تمامی سفارشات شما از داروخانه آنلاین زجاج کلاب در کمتر از سه روز برای شما ارسال میشود .

داروهای صرع:

داروهایی که تشنج را درمان می کنند، از جمله گاباپنتین (گرالیس)، پره گابالین (لیریکا) و ویگاباترین (سابریل) ممکن است اشتها را افزایش دهند..

5.. مسدود کننده های بتا:

بتا بلاکرها معمولا برای درمان فشار خون بالا استفاده می شوند. برخی از آنها بیشتر باعث افزایش وزن می شوند، از جمله آتنولول (تنورمین) و متوپرولول (لوپرسور). دلیل افزایش مقیاس مشخص نیست، اما مسدودکننده‌های بتا می‌توانند شما را خسته کنند، به‌ویژه زمانی که برای اولین بار مصرف دارو را شروع می‌کنید این کار ضربان قلب شما را کاهش می دهد و می تواند تحمل ورزش شما را کاهش دهد. خستگی و ناراحتی در حین فعالیت ممکن است باعث شود که شما بی تحرک بمانید و باعث افزایش وزن شود. این دارو ممکن است متابولیسم را نیز کاهش دهد. برای افرادی که اضافه وزن دارند یا چاقی دارند، بتا بلوکرها را به عنوان درمان خط اول تجویز نشود. مهارکننده های ACE ممکن است گزینه بهتری باشند.

داروهای موثر بر چاقی

SSRI6.

SSRI‌ها مهارکننده‌های انتخابی بازجذب سروتونین، نوعی ضد افسردگی هستند که سطح ناقل عصبی سروتونین را در مغز افزایش می‌دهند. به عنوان مثال می توان به سیتالوپرام ، پاروکستین سرترالین اشاره کرد. اینها ممکن است با تأثیر بر اشتهای شما باعث افزایش وزن شوند. همچنین، با کاهش علائم اختلالات خلقی، آنها همچنین ممکن است بر عادات غذا خوردن یا ورزش تأثیر بگذارند. افزایش وزن معمولاً زود اتفاق می افتد.

7. MAOI

MAOI مخفف بازدارنده مونوآمین اکسیداز است که با مسدود کردن آنزیم مغزی که انتقال دهنده های عصبی متعادل کننده خلق و خو مانند سروتونین و دوپامین را تجزیه می کند، افسردگی را درمان می کند. همچنین ممکن است برای کاهش علائم میگرن استفاده شود. همچنین ممکن است اشتها را تحریک کنند، فنلزین (ناردیل) بیشترین افزایش وزن را در این دسته از داروها دارد.

8. انسولین

این هورمون به بدن شما کمک می کند تا گلوکز را از جریان خون جذب کند. اگر بدن برای انرژی از آن استفاده نکند، به چربی تبدیل می‌شود. اگر دیابت نوع 1 دارید، باید انسولین مصرف کنید. با این حال، اگر دیابت نوع 2 دارید، تغییرات سبک زندگی به بهبود عملکرد انسولین کمک می کند و ممکن است بتوانید از رژیم غذایی و ورزش برای کاهش (یا در نهایت حذف) دوز انسولین خود استفاده کنید

مشاوره پزشکی

شما میتوانید با مشاهده دسته بندی دارو ها داروی مدنظر خود را پیدا کرده و یا از مشاوره پزشکی در داروخانه آنلاین زجاج کلاب استفاده کنید .

9.. سولفونیل اوره ها

دسته رایج دیگری از داروهای دیابت، سولفونیل اوره‌ها، سطح قند خون را تا 20 درصد کاهش می‌دهند، اما به طور میانگین باعث افزایش وزن حدود 4 تا 5 پوند می‌شوند. سولفونیل اوره ها شامل گلیکلازید (دیامیکرون) و گلی بن کلامید (گلیناز) هستند. این داروها سلول های بتای پانکراس را برای ترشح انسولین تحریک می کنند. داروهای دیابت، از جمله متفورمین یا مهارکننده‌های SGLT2 وجود دارد که باعث کاهش وزن می‌شوند یا روی وزن اثر خنثی دارند.

10.. داروهای ضد روان پریشی از این داروها می توان برای درمان اسکیزوفرنی و اختلال دوقطبی استفاده کرد. یکی از آنها به طور خاص – اولانزاپین  با بالاترین پتانسیل افزایش وزن در مقایسه با سایر داروهای ضد روان پریشی مرتبط است. علاوه بر این، این نوع داروها عملکرد گلوکز را مختل می کنند و کلسترول و تری گلیسیرید را افزایش می دهند و بیماران را بیشتر در معرض خطر ابتلا به سندرم متابولیک قرار می دهند. لورازیدون (لاتودا) و زیپراسیدون (ژئودون)، دو ضد روان پریشی دیگر، شانس کمتری برای افزایش وزن دارند.

لطفا پیج ما را در اینستاگرام دنبال کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *