وبلاگ

هوفاریقون گیاهی عجیب با خواص درمانی

گل راعی، هوفاریقون ، گل شهناز (Hypericum perforatum) گیاهی علفی و پایا از تیره هیپریکاسه (Hypericaceae) است که معمولاً به صورت خودرو در میان کشتزارهای گندم و ذرت یافت می‌شود. در ایران در دامنه کوه‌های البرز،چالوس، مازندران و نقاط غرب ایران و در مسیر قله چین کلاغ به حد زیادی می‌روید.

علف چای و گیاهان مشابه آن (Hypericumها)، بنابر داشتنِ hypericin شناسایی شده‌اند؛ امّا گونهٔ H. perforatum (به‌طور خاص)، یک گیاه دارویی نیرومند و یکی از گیاهان پرفروش در ایالات متّحدهٔ آمریکا است. این گیاه، به‌طور گسترده در مناطق معتدل اروپا (اوکراین و روسیه)، آسیا (ترکیه، هند و چین). و شمال آفریقا (خاورمیانه) و ایالات متّحدهٔ آمریکا پراکنده شده‌است. در ادامه به بررسی خواص درمانی این گیاه میپردازیم.

داروخانه گیاهی زجاج کلاب

شما میتوانید تمامی بیماری های خود را به سادگی در داروخانه گیاهی زجاج کلاب درمان کنید.
تمامی داروهای موجود در داروخانه گیاهی زجاج کلاب کاملا گیاهی است و هیچگونه عوارض جانبی ندارد.
داروخانه گیاهی زجاج کلاب حامی سلامتی شما عزیزان.

محل رویش و پراکنش گیاه هوفاریقون

علف چای بومی اروپا و غرب آسیا است و در شرق و جنوب شرقی اروپا بهره برداری می شود. از پراکندگی این گیاه در ایران به خصوص در نواحی البرز و شمال و غرب ایران و کوه های دره بید خوانسار است. مناطق آفتابگیر و خنک و مراتع محل مناسبی برای این گیاهان می باشد.

اندام قابل مصرف گیاه هوفاریقون

هوفاریقون بیشتر شامل گل ها، ساقه ها و برگ ها است. گل ها به رنگ زرد متمایل به نارنجی است. اگر برگ ها (به خصوص برگ های تازه) در مقابل نور قرار داده شوند، نقاط شفاف زیادی که محل سلول های ترشحی اند، به صورت روزنه در سطح برگ ها مشاهده می شوند. این نقاط که اختصاصی علف چای است، با ذره بین بهتر دیده می شود.

بهبود دستگاه گوارشی شود

دمنوش گیاهی هوفاریقون به دلیل خواص درمانی که دارد می تواند مشکلات دستگاه گوارش را درمان کند. این دمنوش گیاهی مشکلات کبدی و یرقان را درمان می کند و حتی باعث بهبود اسهال خونی نیز می شود. خاصیت دیگر دمنوش هوفاریقون این است که می تواند مشکلات مربوط به هاضمه را رفع کرده و باعث بیشتر شدن اشتها در فرد شود.

هوفاریقون دارویی برای کاهش افسردگی

در تحقیقاتی که بر روی گیاه هوفاریقون صورت گرفته است و محققان دریافتند که این گیاه خاصیت ضد افسردگی دارد. افرادی که  دمنوش این گیاه را مصرف می کنند ، پس از مصرف این دمنوش گیاهی می توانند تغییراتی را در خلق و خوی خود احساس کنند. محققان عده ای از افرادی که دچار افسردگی بودند را مورد تحقیق قرار دادند. در نتیجه مشخص شد که دمنوش هوفاریقون ضد افسردگی می باشد و تاثیرات بسزایی برای درمان این گونه از بیماری ها دارد.

بهبود عملکرد سیستم ادراری

این دمنوش گیاهی فوق العاده قادر است مجاری ادراری را ضدعفونی و ترشح ادرار را افزایش دهد. افرادی که بی اختیاری ادرار دارند ، می توانند از این دمنوش گیاهی مصرف کنند و شاهد تاثیرات بسزای این دمنوش بر بی اختیاری ادرار باشند. برای درمان این مشکل افراد می توانند ۲ الی ۴ گرم از این گیاه را به صورت دمنوش تهیه کنند و در سه وعده روزانه مصرف کنند.

خواص ضد التهابی هوفاریقون

در طب سنتی دمنوش هوفاریقون به عنوان مسکن و ضد درد است. همچنین طی تحقیقاتی که بر روی این دمنوش گیاهی صورت گرفته است . محققان دریافتند که این دمنوش خاصیت ضدالتهابی نیز دارد و می تواند باعث کاهش التهابات شود. یکی از مواد مفید موجود در این دمنوش گیاهی آنتی اکسیدان ها هستند این ترکیبات باعث کاهش درد و بهبود بیماری های همچون آرتروز ، نقرس ، روماتیسم و… می شود.

داروخانه آنلاین زجاج کلاب

شما میتوانید تمامی داروهای گیاهی موردنیاز خود را به سادگی از داروخانه آنلاین زجاج کلاب خریداری کنید.
بخش دسته بندی درمانی داروخانه آنلاین زجاج کلاب به شما در خرید داروی مدنظرتان کمک میکند.
تمامی سفارشات شما از داروخانه آنلاین زجاج کلاب در کمتر از سه روز برای شما عزیزان ارسال میشود.
لطفا پیج رسمی داروخانه آنلاین ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *