وبلاگ

هلیله گیاهی با خواص درمانی بیشمار

گیاه هلیله سیاه گیاهی است که در شرق هند و نپال و جنوب غربی چین و مالری و ویتنام رشد می کند و به شاه دارو نیز معروف می باشد. در هلیله سیاه ارتفاعی به طول ۳۰ متر دارد و میوه نارس این گیاه سبز رنگ است و زمانی که می رسد به رنگ خاکستری مایل به زرد در می آید. میوه این گیاه بیضی شکل است و صاف و بدون کرک است  شبیه به بادام می باشد. این گیاه شیرین می باشد. هلیله سیاه قابض و تلخ است و طبع آن گرم و خشک است و در طب سنتی ایرانی و هندی نیز برای درمان بسیاری از بیمار های استفاده می شود. به گفته طبیبان در گذشته ۷ نوع مختلف از میوه هلیله وجود داشته که امروزه فقط ۳ نوع آن در دسترس است. در ادامه مطلب به بررسی خواص درمانی این گیاهی میپردازیم.

داروخانه گیاهی زجاج کلاب

شما میتوانید تمامی بیماری های خود را به سادگی در داروخانه گیاهی زجاج کلاب درمان کنید.
تمامی داروخای موجود در داروخانه گیاهی زجاج کلاب کاملا گیاهی است و هیچگونه عوارض جانبی ندارد.
داروخانه گیاهی زجاج کلاب حامی سلامتی شما عزیزان.

بهبود بینایی چشم

هلیله سیاه برای درمان بیماری‌ها و مشکلات مربوط به چشم‌ها بسیار مفید است. آب حلیله سیاه دارای خاصیت ضدالتهابی و تسکین دهندگی است و می‌تواند باعث کاهش عفونت شود. شما می‌توانید چشم‌های خود را با آی هلیله شیشت و شو دهید. برای تهیه آب هلیله سیاه، حلیله شسته شده را برای مدت یک شب در آب خیس کنید و با این آب می‌توانید صبح روز بعد چشم‌ها را شست و شو دهید. برای اینکه نور چشم‌ها را  تقویت کنید، برای حدود یک ماه هر روز صبح ناشتا قبل از طلوع آفتاب یک قاشق مربا خوری هلیله سیاه را وارد دهان کنید و بالافاصله روی آن آب بنوشید.
همچنین می‌توان هسته هلیله سیاه را برای ۱۲ ساعت در آب خیس کنید و سپس آن را آسیاب کنید و از پودر به دست آمده را به عنوان خط چشم استفاده کتید و از این طریق از ابتلا به آب‌مروارید پیشگیری می‌کنید. برای درمان آبریزش چشم‌ها، پوسته هلیله سیاه را آسیاب کنید و به چشم خود بکشید.

خواص هلیله برای بلغم

هلیله سیاه مسهل و تقویت کننده معده است و به دلیل طبیعت گرم و خشکی که دارد باعث دفع بلغم می‌شود. برای از بین بردن غلبه بلغم از مزاج خودتان، هر روز بامداد به مقدار یک مثقال اطریفل صغیر مصرف کنید. اطریفل صغیر دارویی است که از گیاهان دارویی مانند هلیلهزرد، هلیله سیاه، حلیله کابلی، بلیله، آمله، عسل و روغن بادام شیرین تهیه شده است. ایت داروی گیاهی مقوی معده است.

خواص ضد باکترایی پوست

از مهم ترین خواص هلیله سیاه خواص ضد التهابی و ضد باکتریایی قوی حلیله است. هلیله سیاه با این خاصیت خود به درمان آکنه و جوش صورت کمک می‌کند. برای درمان آکنه به کمک هلیله سیاه، پودر حلیله را با آب جوش مخلوط کنید و این ترکیب را روی پوست صورت بمالید، پس از مدت ۱۵ دقیقه صورت خود را به خوبی با آب سرد بشویید.

خواص مرکب هلیله سیاه و رازیانه

ترکیب دارو امام کاظم برای فصل تابستان شامل هلیله سیاه، رازیانه و شکر سرخ می‌شود. برای تهیه داروی امام کاظم برای فصل زمستان به جای رازیانه از مصطکی استفاده می‌شود. در تهیه ایت دارو باید از هر سه ماده مقدار مساوی برداشته و با هم ترکیب کرده و به شکل پودر درآورید. این پودر نباید خیلی نرم باشد تا کمی در گلو بماند و اثربخشی بیشتر و بهتری داشته باشد. این دارو موجب تقویت سیستم ایمنی بدن می‌شود. اگر از ایت دارو برای درمان بیماری استفاده می‌کنید باید به نسبت شدت بیماری در ابتدا سه روز پیاپی روزی یک مرتبه و سپس هر ده روز یک مرتبه از ایت دارو استفاده شود تا بهبودی کامل را به دست آورید.

داروخانه آنلاین زجاج کلاب

شما میتوانید تمامی داروهای گیاهی موردنیاز خود را به سادگی از داروخانه آنلاین زجاج کلاب خریداری کنید.
بخش دسته بندی درمانی داروخانه آنلاین زجاج کلاب به شما د رخرید داروی مدنظرتان کمک میکند.
تمامی سفارشات شما از داروخانه آنلاین زجاج کلاب در کمتر از سه روز برای شما عزیزان ارسال میشود.
لطفا پیج رسمی داروخانه آنلاین ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *