وبلاگ

هفت بند علفی با خواص درمانی

گیاه علف هفت بند که نام علمی آن Polygonum است و سرده‌ای از راسته گل میخک است و در زبان عربی به علف هفت بند بطباط گفته می‌شود. طبیعت گیاه علف هفت بند گرم و خشک است و خواص درمانی و دارویی فراوانی دارد. تمام قسمت‌های این گیاه دارای خاصیت دارویی هستند. برگ‌های هفت بند ریز‌، نوك تیز و گل‌های آن ریز و كوچك و به رنگ صورتی است‌. این گیاه در اكثر نواحی آسیا، ‌اروپا و آفریقا و آمریكا می‌روید و در مقابل عوامل خارجی بسیار مقاوم است‌. به‌طوری كه حتی اگر لگدمال شود باز هم از بین نرفته است‌. علف هفت‌بند در چمنزارها، ‌كنار جاده‌ها، اراضی متروك و خرابه‌ها، ‌مناطق سایه‌دار و بین تخته سنگ‌ها می‌روید‌. این گیاه در اكثر نقاط ایران نیز وجود دارد. در ادامه به بررسی خواص درمانی این گیاه میپردازیم.

داروخانه گیاهی زجاج کلاب

شما میتوانید تمامی بیماری های خود را به سادگی در داروخانه گیاهی زجاج کلاب درمان کنید.
تمامی داروهای موجود در داروخانه گیاهی زجاج کلاب کاملا گیاهی است و هیچگونه عوارض جانبی ندارد.
داروخانه گیاهی زجاج کلاب حامی سلامتی شما عزیزان.

علف هفت بند برای دیابت

افرادی که مبتلا به دیابت هستند می‌توانتد با مصرف گیاه هفت بند قند خون خود را کنترل کنند.

خواص علف هفت‌ بند برای اختلالات هاضمه

یکی دیگر از خواص علف هفت بند تاثیر این داروی گیاهی در درمان اختلالات هاضمه و ترشی معده است. برای بهره‌مندی از خواص علف هفت‌بند در درمان اختلالات هاضمه و ترشی معده باید به اندازه ۳۰ گرم از ریشه تازه و یا ریشه خشک شده از علف هفت بند را همراه با یک لیتر آب مخلوط کرده و بجوشانید. آب این مخلوط جوشیده شده را دور ریخته و علف هفت پخته شده را در یک ظرف ریخته و خرد کرده و ریز کنید و مجددا در یک لیتر آب ریخته و به مدت ۱۲ دقیقه بجوشانید و در یک دقیقه آخر ۸ گرم شیرین بیان و پوست لیمو را به مخلوط در حال جوش اضافه کنید و بعد از روی حرارت بردارید. از این جوشانده گیاهی بعد از هر وعده غذایی به اندازه یک فنجان بنوشید. این جوشانده برای تمام اختلالات گوارشی مفید و موثر است.

خواص شیره هفت‌بند

شیره علف هفت بند دارای خاصیت تصفیه کنندگی خون را دارد. مصرف مداوم و طولانی مدت شیره هفت‎‌‌بند می‌تواند اگزما را درمان کند.

مضرات هفت بند

این گیاه دارویی نیز همانند سایر گیاهان دارویی در کنار داشتن فواید و خواص درمانی فراوان در صورتی‌که در مصرف آن زیاده روی شود مضرلتی خواهد داشت. هفت‌بند محرک سلسله اعصاب است و افراط در مصرف این گیاه دارویی می‌تواند منجر به تشنج شود.

داروخانه آنلاین زجاج کلاب

شما میتوانید تمامی داروهای گیاهی موردنیاز خود را به سادگی از داروخانه آنلاین زجاج کلاب تهیه کنید.
بخش دسته بندی درمانی داروخانه آنلاین زجاج کلاب به شما در خرید داروی مدنظرتان کمک میکند.
تمامی سفارشات شما از داروخانه آنلاین زجاج کلاب در کمتر ا زسه روز برای شما عزیزان ارسال میشود.
لطفا پیج رسمی داروخانه آنلاین ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *