وبلاگ

نارگیل میوه ای خوشمزه با خواص درمانی

میوه نارگیل یک میوه مطلق به درخت نخل کوکوس است، صدها گونه نارگیل در سراسر هند یافت میشود و طعم آن با توجه به قلیایی بودن خاک متفاوت است.قسمت بیرونی آن سبز رنگ است و زمانی که میرسد قهوه ای میشود و زیر پوسته سختی که دارد گوشتی سفید رنگ وجود دارد. نارگیل به عنوان ناریال در هند، تنکای در تامیل، کاریکین در مالایالام و ناریکالا در بنگالی شناخته میشود. نارگیل تازه حاوی آب شیرین است که برای سلامتی بسیار مفید می باشد و همچنین یک ماده سالمی است که می توان حتی به عنوان یک غذا مورد استفاده قرار بگیرد. در ادامه به بررسی خواص درمانی نارگیل میپردازیم.

داروخانه گیاهی زجاج کلاب

شما میتوانید تمامی بیماری های خود را به سادگی در داروخانه گیاهی زجاج کلاب درمان کنید.
تمامی داروهای موجود در داروخانه گیاهی زجاج کلاب کاملا گیاهی است و هیچگونه عوارض جانبی ندارد.
داروخانه گیاهی زجاج کلاب حامی سلامتی شما عزیزان.

درمان بیماری های التهابی به کمک نارگیل

نارگیل دارای خاصیت ضد التهابی است، به همین علت در درمان بیماری های التهابی موثر واقع می شود. مطالعات انجام شده بر روی موش ها و برخی حیوانات حاکی از آن است که عصاره آب نارگیل می توانند ورم و التهاب ناشی از مقادیر بالای هیستامین (Histamine) یا سروتونین (Serotonin) را کاهش دهد. شایان ذکر است که این عصاره ها به طور سنتی در مناطقی از جنوب شرقی برزیل برای معالجه انواع آرتریت (التهاب مفاصل) و بسیاری از بیماری های التهابی دیگر استفاده می شود، اما همچنان به مطالعات بیشتری برای مصرف دارویی آن نیاز است.

خواص ضد ویروسی نارگیل

پوست نارگیل در مناطقی از جنوب هند به عنوان مسواک متداول است. برخی مطالعات حیوانی نشان می دهد که نارگیل ها حاوی ترکیباتی می باشند که دارای خواص ضد ویروسی، ضد باکتریایی و ضد قارچی هستند. البته برای تعیین میزان مصرف دارویی انسان از نارگیل برای به دست آوردن این فواید، مطالعات بیشتری لازم است.

کاهش وزن

میوه نارگیل خام حاوی بخش زیادی از تری گلیسیریدهای با زنجیره متوسط ​(نوعی چربی است که به کاهش وزن کمک می کند)، است . که باعث افزایش متابولیسم بدن و کاهش گرسنگی می شود. استفاده از آن به مرور زمان منجر به کاهش کالری می شود، زیرا این چربی ها در هنگام هضم به چربی های اشباع نشده و اسیدهای چرب با زنجیره متوسط ​​تبدیل می شوند. این چربی ها مستقیما سلول ها و فیبر موجود در نارگیل را به جای ذخیره کردن در بدن به انرژی تبدیل می کنند. مصرف نارگیل احساس سیری به معده القا کرده و از خوردن بیش از حد غذا جلوگیری می کند.

داروخانه آنلاین زجاج کلاب

شما میتوانید تمامی داروهای گیاهی موردنیاز خود را از داروخانه آنلاین زجاج کلاب خریداری کنید.
بخش دسته بندی درمانی داروخانه آنلاین زجاج کلاب به شما در خرید داروی موردنیازتان کمک میکند.
تمامی سفارشات شما از داروخانه آنلاین زجاج کلاب در کمتر از سه روزبرای شما عزیزان ارسال میشود.
لطفا پیج رسمی داروخانه آنلاین ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *