وبلاگ

ماکا گیاهی درمانی از کشور پرو

یشه ماکا یا همان جینسینگ پرویی گیاهی متعلق به کشور پرو است. نام علمی ماکا Lepidium meyenii است و در دسته کلم‌ها قرار می‌گیرد. گیاه ماکا در سه رنگ مختلف قرمز، زرد و سیاه کشت می‌شود. نوع فراوان‌تر ماکا نوع زرد آن است. بخش اصلی و خوراکی گیاه در واقع ریشه این گیاه است. ریشه ماکا طعمی شبیه به طعم خاک دارد. مردم پرو در اصل از ماکا به عنوان یک غذای بسیار پر خاصیت یاد می‌کنند و بر این باورند که گیاه یک انرژی‌زای بسیار قوی برای انسان است. ریشه گیتخ یک آداپتوژن است. این گیاه سرشار از ویتامین‌ها، چربی‌های خوب، مواد معدنی، استرول‌های گیاهی و آمینو اسید‌های مختلف است. ریشه این گیاه خواص و فواید فراوانی دارد که از جمله خواص آن تقویت سیستم عصبی، افزایش عمر مفید جنسی و مکملی آرام بخش برای اعصاب است. در ادامه به بررسی خواص درمانی این گیاهی میپردازیم.

داروخانه گیاهی زجاج کلاب

شما میتوانید تمامی بیماری های خود را به سادگی در داروخانه گیاهی زجاج کلاب خریداری کنید.
تمامی داروهای موجود در داروخانه گیاهی زجاج کلاب کاملا گیاهی است و هیچگونه عوارض جانبی ندارد.
داروخانه گیاهی زجاج کلاب حامی سلامتی شما عزیزان.

افزایش باروری در مردان

شواهدی وجود دارد که نشان می دهد ریشه ماکا با بهبود کیفیت منی و افزایش حجم، تعداد و تحرک اسپرم ها باعث بهبود باروری در مردان می شود. برخی مطالعات نشان داده اند که ریشه ماکا همچنین با درمان اختلالات نعوظ به بهبود باروری در مردان کمک می کند.

ریشه ماکا و افزایش قدرت یادگیری و بهبود حافظه

از دیگر خواص و فوایدی که برای ریشه ماکا در نظر می‌گیرند می‌توان به تاثیر آن در افزایش قدرت یادگیری و بهبود حافظه اشاره کرد. بر اساس مطالعات و تحقیقات صورت گرفته بیماران مبتلا به آلزایمر با مصرف ریشه ماکا می‌توانند تا حد زیادی بهبود پیدا کنند.

درمان علائم یائسگی

یک بررسی نشان داده که مصرف جینسینگ پرویی علائم یائسگی از جمله گرگرفتگی و بی خوابی را درمان می کند. همچنین مطالعات حیوانی نشان می دهد که ریشه ماکا می تواند به سلامت استخوان ها در زنان یائسه کمک کرده و خطر ابتلا به پوکی استخوان را در آن ها کاهش دهد.

خواص ماکا برای مبارزه با رادیکال‌های آزاد

ریشه ماکا به علت داشتن مواد و ترکیباتی در خود می‌تواند موجب تقوست آنتی‌اکسیدان‌های طبیلی بدن از جمله گلوتاتیون و سوپر اکسید دیسموتاز شود. این آنتی‌اکسیدان‌ها با رادیکال‌های آزادی که موجب آسیب رسیدن به سلول‌های بدن می‌شوند به مقابله و مبارزه می‌پردازند. رادیکال‌های آزاد تولید شده در بدن می‌توانند موجب بروز سرطان و یا بیماری‌های قلبی شوند و آنتی‌اکسیدان‌ها با از بین بردن این رادیکال‌های آزاد می‌توانند موجب پیگیری از برخی بیماری‌ها مانند سرطان و بیماری قلبی شود.

درمان افسردگی

مطالعات متعددی نشان داده اند که جینسینگ پرویی به دلیل مقادیر بالای فلاونوئید هایی که دارد می تواند به بهبود روحیه و خلق و خوی افراد کمک کرده و با کاهش استرس و اضطراب باعث درمان افسردگی می شود.

تاثیر ریشه ماکا بر کاهش علائم یائسگی

ریشه ماکا‌یا جینسینگ پرویی می‌تواند موجب تعادل در سطح هورمون استروژن شود. عدم تعادل میزان و سطح هورمون استروژن در بدن خانم‌ها به ویژه در زمان یائسگی که نوسان دارد موجب بروز علائم و عوامل ناخوشایند و اذیت کننده‌ای می‌شود. خانم‌هایی که دچار یائسگی هستند می‌توانند با مصرف روزانه ماکا موجب کاهش علائم ناخوشایند یائسگی از جمله گرگرفتگی، عرق شبانه و غیره شوند.

داروخانه آنلاین زجاج کلاب

شما میتوانید تمامی داروهای گیاهی موردنیاز خود را به سادگی از داروخانه آنلاین زجاج کلاب خریداری کنید.
بخش دسته بندی درمانی داروخانه آنلاین زجاج کلاب به شما در خرید داروی مدنظرتان کمک میکند.
تمامی سفارشات شما از داروخانه آنلاین زجاج کلاب در کمتر از سه روز برای شما عزیزان ارسال میشود.
لطفا پیج رسمی داروخانه آنلاین ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *