وبلاگ

مالت چیست و چه خواص درمانی ای دارد؟

فراوده مالت از دانه جو جوانه زده در فرآیند خشک کردن تحت عنوان مالتینگ ایجاد می شود. دانه جو ابتدا در آب خیسانده می ‌شود و با هوای گرم خشک می‌شود تا از رویش آن جلوگیری شود. سپس آنزیم هایی تولید می‌ کنند که نشاسته را می‌ شکنند و آن ‌ها را به قند تبدیل می ‌کنند. بقیه به آمینو اسید ها تبدیل می ‌شوند که معمولا توسط مخمر به کار می ‌روند.
مالت شامل ویتامین ‌های ضروری، مواد معدنی، آمینو اسیدها و سیلیکون موجود در رژیم غذایی است که از سلامت استخوان پشتیبانی می‌ کنند. با توجه به تحقیقی که در ژورنال علم و تکنولوژی غذا منتشر شد، فرآیند مالت، کیفیت مواد مغذی را بهبود می بخشد که دارای فیبر و پروتئین بیشتری بوده و ترکیب چربی کلی را کاهش می‌ دهد.

داروخانه گیاهی زجاج کلاب

شما میتوانید تمامی بیماری های خود را به سادگی در داروخانه گیاهی زجاج کلاب درمان کنید.
تمامی داروهای موجود درداروخانه گیاهی زجاج کلاب کاملا گیاهی است و هیچگونه عوارض جانبی ندارد.
داروخانه گیاهی زجاج کلاب حامی سلامتی شما عزیزان.

خواص درمانی پودر و عصاره مالت جو

مالت و عصاره آن به دلیل ویژگی های غذایی و درمانی در دنیا طرفداران خاصی دارند که بد نیست به طور خلاصه به شرح خواص آن بپردازیم.

مالت و عصاره آن به دلیل ویژگیهای آنزیمی، قدرت طعم دهنده‌گی، رنگ و ارزش تغذیه ای آن، در دنیا موارد استفاده فراوانی دارد.

کاربرد مالت در صنایع مختلف غذایی چون قنادیها، در تهیه بیسکویت، کراکرهای تخمیری، انواع کارامل، شیرینی و در تولید سرکه، الکل، غلات صبحانه ای، بسیاری از انواع نوشابه ها و شیرهای آشامیدنی چون شیر کاکائو، در نانوایی، غذای کودک و بعنوان مکمل های تقویتی وغذایی می باشد.

علت کاربرد مالت و عصاره آن در صنایع پخت این است که مالت در نان سبب تسریع درعمل تخمیر شده و زمان فرم گرفتن را تقلیل می دهد. در ضمن کاربرد مالت در تهیۀ خمیر نان ، صرفه نظر از بهتر شدن طعم و رنگ و در بهبود کیفیت ساختمان نان نیز مؤثر است. زیرا حجم قرص نان زیادتر شده و ساختمان مغز نان بهتر می شود .

از مالت در صنایع داروسازی ، برای بهبود طعم در روغن کبد ماهی و ده ها محصول دارویی  دیگر استفاده می شود. ضمن اینکه به علت خاصیت ملین بودن عصاره‌مالت، تجویز آن برای کودکان که دستگاه گوارشی آسیب پذیری دارند، بسیار مناسب است .

داروخانه آنلاین زجاج کلاب

شما میتوانید تمامی داروهای گیاهی موردنیاز خود را به سادگی از داروخانه آنلاین زجاج کلاب خریداری کنید.
بخش دسته بندی درمانی داروخانه آنلاین زجاج کلاب به شما در خرید داروی مدنظرتان کمک میکند.
تمامی سفارشات شما از داروخانه آنلاین زجاج کلاب در کمتر از سه روز برای شما عزیزان ارسال میشود.
لطفا پیج رسمی داروخانه آنلاین ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *