وبلاگ

قاشقک چه نوع گیاهیست و چه خواصی دارد؟

گیاه قاشقک از خانواده نعناع میباشد دمکرده قاشقک را بنوشید, برای تقویت و آرام کردن اعصاب مفیدمیباشد همچنین برای درمان اشخاصی که با کوچکترین ناملایمی از کوره در می روند نافع مباشد.

داروخانه گیاهی زجاج کلاب

شما میتوانید تمامی بیماری های خود را به سادگی در داروخانه گیاهی زجاج کلاب درمان کنید.
تمامی داروهای موجود در داروخانه گیاهی زجاج کلاب کاملا گیاهی است و هیچگونه عوارض جانبی ندارد.
داروخانه گیاهی زجاج کلاب حامی سلامتی شما عزیزان.

مشخصات گیاه قاشک

قاشقک گیاهی است از خانواده نعناعLabiataeاز جنس Scutellaria علفی وپایا که برخی از آن هایک ساله هستند. بلندی آنها در حدود ۵۰ – ۲۰ سانتی متر و یا کمی بیشتر و در بعضی گونه ها پایا و پایه های آنها خشبی است. گل های آن به رنگهای ارغوانی، آبی، صورتی، قرمز، زرد و سفید است که به صورت محوری در اطراف شاخه گل دهنده و یا گروهی در رأس شاخه  گل دهنده ظاهر می شوند. ساقه های آنها سخت و ایستا و اغلب چهارگوش است. برگها متقابل، کشیده، دندانه دار، نوک تیز و بدون دمبرگبه ساقه متصل می باشند.

مبارزه با سرطان

 تحقیقات نشان می دهد که خواص گیاه قاشقک برای سلول های سرطانی مانند سلول های تومور مغزی، سلول های سرطانی پروستات و سلول های سرطانی سنگفرشی سر و گردن سمی است. دانشمندان اعتقاد دارند که عصاره مایع قاشقک می تواند از رشد لنفوم و میلیوم ( تومور استخوانی ) جلوگیری کند. اعتقاد بر این است که برخی از فلاونها، که آنتی اکسیدان های درون گیاه هستند، مسئول این اثرات ضد سرطانی می باشند. یکی از فلاونهای این گیاه به عنوان baicalein شناخته می شود. در یک مطالعه منتشر شده در بولتن علمی پکن، مشحص شد که baicalein هیچگونه جهش سلولی ایجاد نمی کند که بسیار رضایت بخش است چرا که مهم ترین مشکل داروهای ضد سرطانی همین جهش ها می باشند.

کاهش اضطراب با قاشقک

 برای بیش از دو قرن، آمریکایی ها و اروپایی ها از خواص گیاه قاشقک به عنوان یک تونیک عصبی برای کمک به درمان اضطراب استفاده می کردند. مطالعات نشان داده اند که قاشقک حاوی فعالیت ضد استرس اکسیداتیو در حیوانات و انسان است. استرس اکسیداتیو برخی بیماری های مرتبط با مغز مانند اضطراب، بیماری آلزایمر، افسردگی و بیماری پارکینسون را تحت تاثیر قرار می دهد. تحقیقات نشان می دهد که ترکیبات زیست فعال موجود در گیاهان دارویی، مانند بشقابی، ممکن است رادیکال های آزاد سمی را از بین ببرند. بشقابی ممکن است اثرات آنتی اکسیدانی قابل توجهی داشته باشد که می تواند گزینه ای عالی برای کاهش اضطراب باشد.

داروخانه آنلاین زجاج کلاب

شما میتوانید تمامی داروهای گیاهی مورد نیاز خود را به سادگی از داروخانه آنلاین زجاج کلاب تهیه کنید.
بخش دسته بندی درمانی داروخانه آنلاین زجاج کلاب به شما در خرید داروی مدنظرتان کمک میکند.
تمامی سفارشات شما از داروخانه آنلاین زجاج کلاب در کمتر از سه روز برای شما عزیزان ارسال میشود.
لطفا پیج رسمی داروخانه آنلاین ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *