وبلاگ

شاهدانه گیاهی اعتیاد آور با خواص درمانی

گیاه شاهدانه (دانه همپ) گیاهی است که برگ‌های آن شکل خاص قطره‌ای دارد. میوه گیاه شاه دانه خواص زیادی دارد به همین دلیل دانه شاهدانه جز مغذی ترین دانه‌ها به حساب می‌آید. دانه شاهدانه منبع غنی از ویتامین E، اسیدهای چرب،پروتئین، فیبر، کلسیم و کلروفیل است. متخصصان طب سنتی این نظر را دارند که این گیاه طبیعت مرکب دارد؛ برگ های آن خشک و سرد است ولی تخم شاه دانه، خشک و گرم است. از خواص آن می‌توان به ، تقویت کننده سیستم ایمنی بدن و آرام بخش بودن اشاره کرد.

 از بخش های مختلف این گیاه برای تهیه تخم شاهدانه،ماری‌جوانا، الیاف شاه دانه و حشیش استفاده می‌شود. دانه های شاه دانه که به رنگ زرد و به طعم آجیل است، طرفداران زیادی دارد. از دیگر مصارف آن می توان به استفاده‌ در شکلات و روی سالاد، اشاره کرد. محل کاشت شاهدانه استان‌های اصفهان، تهران، فارس و شهرهای شمال کشور می‌باشد. در ادامه به بررسی خواص درمانی این گیاه میپردازیم.

داروخانه گیاهی زجاج کلاب

شما میتوانید تمامی بیماری های خود را به سادگی در داروخانه گیاهی زجاج کلاب درمان کنید.
تمامی داروهای موجود در داروخانه گیاهی زجاج کلاب کاملا گیاهی است و هیچگونه عوارض جانبی ندارد.
داروخانه گیاهی زجاج کلاب حامی سلامتی شما عزیزان.

خواص و کاربردهای شاهدانه

گیاه شاهدانه یک گیاه انرژی زاست که توهم و قدرت فکر را در افراد افزایش می دهد. این گیاه خواص دارویی و درمانی نیز دارد. بخصوص در بیمارانی که تحت درمان های شیمی درمانی یا ایدز قرار می گیرند و در اثر عوارض ناشی از این درمان ها اشتهایشان را از دست می دهند، این گیاه به منظور افزایش اشتها مورد استفاده قرار می گیرد.

فیبرهای صنعتی و شاهدانه

گیاهان نر به عنوان یک منبع خوب جهت تهیه فیبرهای صنعتی محسوب می شوند. همچنین بذر این گیاه در تهیه جلا دهنده کاربرد دارد. از گیاه شاهدانه سه نوع ماده مخدر حاصل می شود که شامل دو نوع حشیش که یکی حاصل از برگ های گیاه نر و ماده و دومی حاصله از گل آذین های غیر بارور گیاهان ماده است. ماده سوم موسوم به رزین خام است که دارای تاثیر قویتری است. گیاه شاهدانه در پزشکی مدرن جهت درمان کوری تدریجی و کاهش دادن درد در شیمی درمانی مورد استفاده قرار می گیرد.

در طب سنتی نیز گیاه شاهدانه به عنوان یک گیاه مقوی، مستی آور، ضد درد دل، مسکن و آرامش بخش و ضد اسپاسم شناخته می شده است. بذرها و برگهای شاهدانه برای درمان سرطان و تومورهای سخت مورد استفاده قرار می گرفت. مضاف بر موراد مذکور، از بذرهای شاه دانه روغنی تهیه می گردد که کاربرد آن کاهش زخم های ناشی از انواع سرطان هاست. در اروپای قدیم از این گیاه برای درمان سرطان استفاده می شده است. از خواص دیگر گیاه شاه دانه می توان به درمان برخی از بیماری ها، کاهش دردهای قاعدگی در بانوان، درمان افسردگی و … اشاره کرد.

داروخانه آنلاین زجاج کلاب

شما میتوانید تمامی داروهای گیاهی موردنیاز خود را به سادگی از داروخانه آنلاین زجاج کلاب خریداری کنید.
بخش دسته بندی درمانی داروخانه آنلاین زجاج کلاب به شما در خرید داروی مدنظرتان کمک میکند.
تمامی سفارشات شما از داروخانه آنلاین زجاج کلاب در کمتر از سه روز برای شما عزیزان ارسال میشود.
لطفا پیج رسمی داروخانه آنلاین ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *