معرفی گیاهان دارویی, مقالات علمی ورزشی, وبلاگ

سوختگی و ترمیم زخم

سوختگی یک مشکل شایع و سنگین مراقبت های ویژه است . اولویت های مراکز تخصصی بر تثبیت بیمار، جلوگیری از عفونت و بهینه سازی بهبود عملکرد متمرکز است .

چندین پیشرفت مهم منجر به تثبیت موثرتر بیمار و کاهش مرگ و میر، به ویژه در میان بیماران جوان و آنهایی که دچار سوختگی در حد متوسط ​​هستند، شده است با این حال، برای متخصصان، اغلب چالش هایی وجود دارد که حمایت و ثبات بیمار را پیچیده می کند .

زخم های سوختگی پیچیده هستند و می توانند باعث ایجاد شدن مشکلات منحصر به فردی شوند . این مشکلات نیازمند مداخله دیرهنگام یا توانبخشی مادام العمر است علاوه بر بهبود در تثبیت و مراقبت از بیمار، تحقیقات در مراقبت از زخم سوختگی پیشرفت هایی را به همراه داشته است که بهبود عملکردی را بهبود می بخشد .

صدمات حرارتی حاد که نیاز به درمان پزشکی دارند، هر ساله تقریباً نیم میلیون آمریکایی را تحت تأثیر قرار می دهد. با تقریباً 40000 بستری شدن در بیمارستان و 3400 مرگ سالانه.

داروخانه گیاهی زجاج کلاب و درمان سوختگی

در داروخانه گیاهی زجاج کلاب شما میتوانید تمامی بیماری های خود را به صورت گیاهی درمان کنید .

اسپری گیاهی آس:

اسپری آس یک محصول کاملا گیاهی است و از جمله فراورده طب سنتی ایران می باشد. این دارو مصارف گوناگونی دارد. که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

ترکیبات:

برگ مورد، جفت بلوط، ریشه سعد، پوست میوه انار

 ماده موثره:

استاندارد بر اساس وجود ۳۷% آلفا سینئول در ترکیب است .

 موارد مصرف:

قابض موضعی، بند آوردن خونریزیهای موضعی از جمله بواسیر، بیحس کننده موضعی، تنگ کننده منافذ پوست، ازبین برنده تگ (زگیل) های جلدی

مکانیسم اثر :

براساس منابع طب سنتی جوشانده  برک مورد، جفت بلوط، ریشه سعد و پوست میوه انار برای تولید آب قابضی بکار میروند که در درمان  خونریزی اعضا (ذخیره خوارزمشاهی،  مخزن الادویه و الابنیه عن الحقایق الادویه)، مورد استفاده قرار میگیرد.

مقدار و روش مصرف:

روزی دو تا سه نوبت بر روی محل خونریزی اعضاء و یا موضع خونریزی بواسیر اسپری شود.

موارد منع مصرف:

مورد خاصی ذکر نشده است.

پاتوفیزیولوژی زخم های سوختگی

سوختگی های حرارتی ناشی از منابع خشک (آتش یا شعله) و منابع مرطوب (سوخت) تقریباً 80 درصد از کل سوختگی ها است .   می توان بر اساس عمق سوختگی طبقه بندی کرد .

علاوه بر آسیب موضعی در محل سوختگی، آسیب شدید حرارتی در ناحیه وسیعی از پوست، تقریباً 20 درصد سطح کل بدن (TBSA) یا بیشتر، منجر به پاسخ‌های سیستمیک حاد می‌شود که در مجموع به عنوان شوک سوختگی شناخته می‌شوند .

درمان گیاهی بدون هیچگونه مواد شیمیایی و عوارض در داروخانه گیاهی

شما میتوانید بدون هیچگونه مواد شیمیایی و کاملا با استفاده از داروهای گیاهی داروخانه گیاهی زجاج کلاب تمامی بیماری های خود را درمان کنید .

شوک سوختگی با افزایش نفوذپذیری مویرگی، افزایش فشار هیدرواستاتیک در ریز عروق، حرکت پروتئین و مایع از فضای داخل عروقی به فضای بینابینی، افزایش مقاومت عروقی سیستمیک، کاهش برون ده قلبی و هیپوولمی نیازمند احیای مایع مشخص می شود . ادمی که در فضای بینابینی ایجاد می شود به سرعت در 8 ساعت اول پس از آسیب سوختگی ایجاد می شود و حداقل تا 18 ساعت آهسته تر شکل می گیرد . حجم مورد نیاز برای احیا را می توان با اندازه کل سوختگی و وزن بیمار (یا سطح بدن) تخمین زد. عوامل اضافی مؤثر بر این نیازها عبارتند از وجود یا عدم وجود آسیب ناشی از استنشاق، وسعت سوختگی تمام ضخامت، و زمان پس از آسیب . سپس نرخ واقعی تزریق مایع بر اساس کفایت پاسخ‌های فیزیولوژیکی، مانند خروجی ادرار، هر ساعت تیتر می‌شود

پس از احیای موفقیت آمیز، بیماران با سوختگی های بزرگتر وارد دوره طولانی تر هیپرمتابولیسم، التهاب مزمن و هدر رفتن توده بدون چربی بدن می شوند که همگی ممکن است در بهبود زخم اختلال ایجاد کنند . علاوه بر این، افزایش حساسیت به عفونت به دلیل تغییر وضعیت ایمنی ممکن است منجر به سپسیس شود و التهاب سیستمیک را بیشتر تشدید کند . هیپرمتابولیسم و التهاب پایدار از طریق اپیتلیالیزاسیون مجدد تاخیری، بهبود زخم را مختل می کند . میزان التهاب و هیپرمتابولیسم به میزان  و عمق سوختگی مرتبط است، زیرا سوختگی‌های عمیق‌تر سطوح بالاتری از سیتوکین‌های در گردش را نشان می‌دهند و پاسخ هیپرمتابولیک بیشتر . به طور مشابه، وسعت سوختگی یک پیش بینی کارآمد برای مدت اقامت در بیمارستان و مرگ و میر است .

داروخانه آنلاین زجاج کلاب و خرید آنی

شما میتوانید در داروخانه آنلاین زجاج کلاب تمامی داروها را به صورت آنلاین خریداری کنید .

همچنین تمامی دارو های داروخانه آنلاین زجاج کلاب در کمتر از سه روز برای شما ارسال میشود .

بر اساس یک مدل، زخم سوختگی را می توان بر اساس شدت تخریب بافت و تغییرات در جریان خون به سه ناحیه تقسیم کرد . قسمت مرکزی زخم که به منطقه انعقاد معروف است در معرض بیشترین گرما قرار می گیرد و بیشترین آسیب را متحمل می شود. پروتئین ها در دمای بالای 41 درجه سانتیگراد (106 درجه فارنهایت) دناتوره می شوند.

بنابراین گرمای بیش از حد در محل آسیب منجر به دناتوره شدن . تخریب و انعقاد گسترده پروتئین می شود که منجر به نکروز بافت می شود.

در اطراف ناحیه مرکزی انعقاد ناحیه استاز یا ناحیه ایسکمی قرار دارد که با کاهش پرفیوژن و بافت بالقوه قابل نجات مشخص می شود . در این ناحیه، هیپوکسی و ایسکمی می تواند در غیاب مداخله منجر به نکروز بافتی در 48 ساعت پس از آسیب شود . مکانیسم‌های زمینه‌ای آپوپتوز و نکروز در ناحیه ایسکمیک به خوبی شناخته نشده است، اما به نظر می‌رسد که شامل اتوفاژی فوری در 24 ساعت اول پس از آسیب و آپوپتوز تاخیری در حدود 24 تا 48 ساعت پس از سوختگی می‌شود . در بیرونی‌ترین نواحی زخم سوختگی، ناحیه پرخونی است .که جریان خون را از طریق اتساع التهابی دریافت می‌کند و احتمالاً بهبود می‌یابد، بدون عفونت یا آسیب‌های دیگر.

مشاوره پزشکی داروخانه آنلاین زجاج کلاب

شما میتوانید در داروخانه آنلاین زجاج کلاب از مشاوره پزشکی رایگان بهره مند شوید .

اگرچه سوختگی از برخی جهات، مانند درجه التهاب سیستمیک با سایر زخم‌ها متفاوت است، اما بهبود همه زخم‌ها فرآیندی پویا با فازهای همپوشانی است  (جدول (جدول 1). فاز التهابی اولیه، نوتروفیل‌ها و مونوسیت‌ها را از طریق اتساع موضعی عروق و تخلیه مایع به محل آسیب می‌آورد، در نتیجه یک پاسخ ایمنی را آغاز می‌کند که بعداً با به‌کارگیری ماکروفاژها توسط کموکاین‌ها حفظ می‌شود . فاز التهابی نه تنها برای جلوگیری از عفونت در طول بهبودی، بلکه برای تخریب بافت نکروزه و فعال کردن سیگنال‌های مورد نیاز برای ترمیم زخم عمل می‌کند . به دنبال پاسخ التهابی و همپوشانی با آن، فاز پرولیفراتیو با فعال شدن کراتینوسیت و فیبروبلاست توسط سیتوکین ها و فاکتورهای رشد مشخص می شود . در این مرحله، کراتینوسیت‌ها روی زخم مهاجرت می‌کنند تا به بسته شدن و بازسازی شبکه عروقی کمک کنند ، که گامی حیاتی در روند بهبود زخم است .

بهینه سازی ترمیم زخم سوختگی

برطرف شدن التهاب در سوختگی

التهاب برای بهبود موفقیت آمیز زخم سوختگی حیاتی است و واسطه های التهابی (سیتوکین ها، کینین ها، لیپیدها و غیره) .سیگنال های ایمنی را برای جذب لکوسیت ها و ماکروفاژها ارائه می دهند که فاز تکثیر را آغاز می کنند.

گاپیتلیال شدن مجدد زخم، یا بسته شدن، در فاز پرولیفراتیو از طریق فعال شدن کراتینوسیت و فیبروبلاست. یا مهاجرت از فولیکول های موی تمایز نیافته و سایر آنالوگ های اپیدرمی . توسط سیتوکین هایی که در فاز التهابی به کار گرفته می شوند، انجام می شود.

در حالی که این نشان می دهد که التهاب برای بهبود زخم ضروری است، مسیرهای التهابی نابجا نیز با اسکار هیپرتروفیک مرتبط است و درمان های ضد التهابی به طور بالقوه می توانند علائم را تشدید کرده و بهبود زخم را به تاخیر بیندازند .

ادم قابل توجهی که توسط عوامل متعددی از جمله اتساع عروق، فعالیت اسمزی خارج عروقی و افزایش نفوذپذیری میکروواسکولار شروع می شود، اغلب با التهاب همراه است . ادم و التهاب بیش از حد یا طولانی مدت درد را تشدید می کند و بهبود زخم را مختل می کند . جالب توجه است، مطالعات نشان می دهد که در غیاب عفونت، التهاب ممکن است برای ترمیم بافت مورد نیاز نباشد . از آنجایی که التهاب می تواند هم اثرات مفید و هم اثرات مضر بر بهبود زخم سوختگی داشته باشد. چالش بالینی به مدیریت تبدیل می شود و تنها زمانی که التهاب و ادم بیش از حد می شود، مداخله درمانی را اعمال می کند .

پیج رسمی داروخانه آنلاین زجاج کلاب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *