معرفی گیاهان دارویی, وبلاگ

سوختگی و ترمیم زخم

سوختگی یک مشکل شایع و سنگین مراقبت های ویژه است اولویت های مراکز تخصصی بر تثبیت بیمار، جلوگیری از عفونت و بهینه سازی بهبود عملکرد متمرکز است تحقیقات در مورد سوختگی در چند دهه گذشته مورد توجه مستمری قرار گرفته است .

چندین پیشرفت مهم منجر به تثبیت موثرتر بیمار و کاهش مرگ و میر، به ویژه در میان بیماران جوان و آنهایی که دچار سوختگی در حد متوسط ​​هستند، شده است با این حال، برای متخصصان، اغلب چالش هایی وجود دارد که حمایت و ثبات بیمار را پیچیده می کند .

معرفی

صدمات حرارتی حاد که نیاز به درمان پزشکی دارند، هر ساله تقریباً نیم میلیون آمریکایی را تحت تأثیر قرار می دهد، با تقریباً 40000 بستری شدن در بیمارستان و 3400 مرگ سالانه .

پاتوفیزیولوژی زخم های سوختگی

سوختگی های حرارتی ناشی از منابع خشک (آتش یا شعله) و منابع مرطوب (سوخت) تقریباً 80 درصد از کل سوختگی های گزارش شده را تشکیل می دهند  و می توان بر اساس عمق سوختگی طبقه بندی کرد .

درمان سوختگی در داروخانه گیاهی زجاج کلاب

شما میتوانید در داروخانه گیاهی زجاج کلاب به صورت کاملا گیاهی تمامی بیماری های خود را درمان کنید .

داروخانه گیاهی زجاج کلاب تمامی داروهای گیاهی مدنظر شما را فراهم میکند .

پماد زخم بستر نیودرم (پماد زخم بستر قروح)

پماد زخم بستر نیودرم (پماد قروح) دارای عصاره گیاهان دارویی است که برای التیام و درمان انواع زخم های عفونی و زخم بستر مورد استفاده قرار می گیرد.

ترکیبات:

روغن زیتون،عصاره ابوخلساء(هواچوبه)،موم عسل

موارد مصرف:

درمان زخم بستر و التهاب پوستی قبل از ایجاد زخم

علاوه بر آسیب موضعی در محل سوختگی، آسیب شدید حرارتی در ناحیه وسیعی از پوست، تقریباً 20 درصد سطح کل بدن (TBSA) یا بیشتر، منجر به پاسخ‌های سیستمیک حاد می‌شود که در مجموع به عنوان شوک سوختگی شناخته می‌شوند .

شوک سوختگی با افزایش نفوذپذیری مویرگی، افزایش فشار هیدرواستاتیک در ریز عروق، حرکت پروتئین و مایع از فضای داخل عروقی به فضای بینابینی، افزایش مقاومت عروقی سیستمیک، کاهش برون ده قلبی و هیپوولمی نیازمند احیای مایع مشخص می شود . ادمی که در فضای بینابینی ایجاد می شود به سرعت در 8 ساعت اول پس از آسیب سوختگی ایجاد می شود و حداقل تا 18 ساعت آهسته تر شکل می گیرد . حجم مورد نیاز برای احیا را می توان با اندازه کل سوختگی و وزن بیمار (یا سطح بدن) تخمین زد. عوامل اضافی مؤثر بر این نیازها عبارتند از وجود یا عدم وجود آسیب ناشی از استنشاق، وسعت سوختگی تمام ضخامت، و زمان پس از آسیب . سپس نرخ واقعی تزریق مایع بر اساس کفایت پاسخ‌های فیزیولوژیکی، مانند خروجی ادرار، هر ساعت تیتر می‌شود .

احیای سوختگی

پس از احیای موفقیت آمیز، بیماران با سوختگی های بزرگتر وارد دوره طولانی تر هیپرمتابولیسم، التهاب مزمن و هدر رفتن توده بدون چربی بدن می شوند که همگی ممکن است در بهبود زخم اختلال ایجاد کنند . علاوه بر این، افزایش حساسیت به عفونت به دلیل تغییر وضعیت ایمنی ممکن است منجر به سپسیس شود و التهاب سیستمیک را بیشتر تشدید کند . هیپرمتابولیسم و التهاب پایدار از طریق اپیتلیالیزاسیون مجدد تاخیری، بهبود زخم را مختل می کند . میزان التهاب و هیپرمتابولیسم به میزان  و عمق سوختگی مرتبط است، زیرا سوختگی‌های عمیق‌تر سطوح بالاتری از سیتوکین‌های در گردش را نشان می‌دهند و پاسخ هیپرمتابولیک بیشتر . به طور مشابه، وسعت سوختگی یک پیش بینی کارآمد برای مدت اقامت در بیمارستان و مرگ و میر است

بر اساس یک مدل، زخم سوختگی را می توان بر اساس شدت تخریب بافت و تغییرات در جریان خون به سه ناحیه تقسیم کرد . قسمت مرکزی زخم که به منطقه انعقاد معروف است در معرض بیشترین گرما قرار می گیرد و بیشترین آسیب را متحمل می شود .

داروخانه آنلاین زجاج کلاب

شما میتوانید تمامی داروهای مورد نیاز خود را از داروخانه آنلاین زجاج کلاب خریداری کنید .

تمامی سفارش های شما از داروخانه آنلاین زجاج کلاب در کمتر از سه روز برای شما ارسال میشود .

پروتئین ها در دمای بالای 41 درجه سانتیگراد (106 درجه فارنهایت) دناتوره می شوند . بنابراین گرمای بیش از حد در محل آسیب منجر به دناتوره شدن تخریب و انعقاد گسترده پروتئین می شود که منجر به نکروز بافت می شود. در اطراف ناحیه مرکزی انعقاد ناحیه استاز یا ناحیه ایسکمی قرار دارد که با کاهش پرفیوژن و بافت بالقوه قابل نجات مشخص می شود . در این ناحیه، هیپوکسی و ایسکمی می تواند در غیاب مداخله منجر به نکروز بافتی در 48 ساعت پس از آسیب شود .

مکانیسم‌های زمینه‌ای آپوپتوز و نکروز در ناحیه ایسکمیک به خوبی شناخته نشده است، اما به نظر می‌رسد که شامل اتوفاژی فوری در 24 ساعت اول پس از آسیب و آپوپتوز تاخیری در حدود 24 تا 48 ساعت پس از سوختگی می‌شود . برطبق مطالعات دیگر آپوپتوز در اوایل 30 دقیقه پس از سوختگی  بسته به شدت آسیب سوختگی فعال است . استرس اکسیداتیو ممکن است در ایجاد نکروز نقش داشته باشد، زیرا مطالعات پیش بالینی کاهش امیدوارکننده ای را در نکروز با تجویز آنتی اکسیدان سیستمیک نشان داده اند . در بیرونی‌ترین نواحی زخم سوختگی، ناحیه پرخونی است . که جریان خون را از طریق اتساع التهابی دریافت می‌کند و احتمالاً بهبود می‌یابد، بدون عفونت یا آسیب‌های دیگر

درمان سوختگی

اگرچه سوختگی از برخی جهات، مانند درجه التهاب سیستمیک با سایر زخم‌ها متفاوت است، اما بهبود همه زخم‌ها فرآیندی پویا با فازهای همپوشانی است  (جدول (جدول 1). فاز التهابی اولیه، نوتروفیل‌ها و مونوسیت‌ها را از طریق اتساع موضعی عروق و تخلیه مایع به محل آسیب می‌آورد .

در نتیجه یک پاسخ ایمنی را آغاز می‌کند که بعداً با به‌کارگیری ماکروفاژها توسط کموکاین‌ها حفظ می‌شود . فاز التهابی نه تنها برای جلوگیری از عفونت در طول بهبودی، بلکه برای تخریب بافت نکروزه و فعال کردن سیگنال‌های مورد نیاز برای ترمیم زخم عمل می‌کند . به دنبال پاسخ التهابی و همپوشانی با آن، فاز پرولیفراتیو با فعال شدن کراتینوسیت و فیبروبلاست توسط سیتوکین ها و فاکتورهای رشد مشخص می شود .

بهینه سازی ترمیم زخم سوختگی

التهاب

التهاب برای بهبود موفقیت آمیز زخم سوختگی حیاتی است و واسطه های التهابی (سیتوکین ها، کینین ها، لیپیدها و غیره) سیگنال های . ایمنی را برای جذب لکوسیت ها و ماکروفاژها ارائه می دهند که فاز تکثیر را آغاز می کنند. در حالی که این نشان می دهد که التهاب برای بهبود زخم ضروری است . مسیرهای التهابی نابجا نیز با اسکار هیپرتروفیک مرتبط است و درمان های ضد التهابی به طور بالقوه می توانند . علائم را تشدید کرده و بهبود زخم را به تاخیر بیندازند

ادم قابل توجهی که توسط عوامل متعددی از جمله اتساع عروق، فعالیت اسمزی خارج عروقی و افزایش نفوذپذیری میکروواسکولار شروع می شود، اغلب با التهاب همراه است . ادم و التهاب بیش از حد یا طولانی مدت درد را تشدید می کند و بهبود زخم را مختل می کند . جالب توجه است، مطالعات نشان می دهد که در غیاب عفونت، التهاب ممکن است برای ترمیم بافت مورد نیاز نباشد . از آنجایی که التهاب می تواند هم اثرات مفید و هم اثرات مضر بر بهبود زخم سوختگی داشته باشد . چالش بالینی به مدیریت تبدیل می شود و تنها زمانی که التهاب و ادم بیش از حد می شود، مداخله درمانی را اعمال می کند

مشاوره آنلاین پزشکی

شما میتوانید درد داروخانه گیاهی زجاج کلاب از مشاوره پزشکی رایگان تحت نظر پزشک متخصص بهره مند شوید .

فقط کافیست محصولات گیاهی را در داروخانه آنلاین زجاج کلاب خرید داشته باشید .

داروخانه آنلاین زجاج کلاب تحت نظر پزشکان متخصص مدیریت میشود .

درمان التهاب در سوختگی های بزرگ دشوار است، همانطور که اخیراً در جاهای دیگر به تفصیل مورد بحث قرار گرفته است . درمان‌های ضد التهابی سنتی که بر مهار سنتز پروستاگلاندین تمرکز می‌کنند، مانند داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی یا گلوکوکورتیکوئیدها، بهبود زخم را مختل می‌کنند .

زمان دبریدمان همزمان با مرحله التهابی التیام است، زیرا اسکار سوختگی که در حین برداشتن برداشته می شود . یک نیدوس التهابی و یک پابولوم غنی برای تکثیر باکتری است. درمان‌های ضد التهابی غیر سنتی، مانند مواد افیونی، توجه قابل توجهی را به خود جلب کرده‌اند . اما هنوز نتایج امیدوارکننده بالینی را به عمل بالینی برای بهبود زخم تبدیل نکرده‌اند . در حالی که اکثر مطالعات حیوانی اثرات ضد التهابی ثابت مواد افیونی را بر روی نورون‌های محیطی نشان داده‌اند. مطالعات بالینی تأثیر کمی بر التهاب نشان داده‌اند . علاوه بر این، مورفین موضعی فاز التهابی اولیه را به تاخیر انداخت و فاز تکثیر بعدی را تسریع کرد ، که توسط مطالعات آزمایشگاهی که تحریک مواد افیونی مهاجرت کراتینوسیت را نشان می‌دهد پشتیبانی می‌شود . کارآزمایی‌های بالینی در مقیاس بزرگ برای ارزیابی اثر مواد افیونی بر بهبود زخم هنوز انجام نشده است .

لطفا پیج رسمی داروخانه آنلاین ما را در اینستاگرام دنبال کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *