معرفی گیاهان دارویی, وبلاگ

سنگ کلیه و سنگ مثانه

سنگ کلیه یک اختلال شایع می‌باشد که در طی سال‌های اخیر شیوع آن افزایش پیدا کرده است و رژیم غذایی و سبک زندگی نقش مهمی در بروز آن دارد. احتمال سنگ کلیه با بالا رفتن سن افزایش می‌یابد  و در آقایان شایع‌تر از خانم‌ها می‌باشد و پس از یائسگی بروز آن در زن و مرد مساوی می‌باشد. احتمال عود سنگ کلیه بالا بوده ودر نیمی از موارد در طی 5 – 10 سال دوباره عود می‌کند و از عوامل دخیل در عود سنگ کلیه می‌توان: سن کمتر در زمان سنگ اول، سابقه فامیلی سنگ کلیه، اختلالات زمینه‌ای و عفونت‌های مکرر ادراری را نام برد.

سنگ کلیه چگونه تشکیل می‌شود؟ ایجاد سنگ کلیه به خاطر فوق اشباع شدن مواد محلول در ادرار یا به عبارتی رسوب کردن مواد در کلیه است که در تمام موارد حجم پایین ادرار به فوق اشباع شدن و تشکیل سنگ کمک می‌کند. به همین دلیل به بیماران دارای این بیماری و به طور کلی تمام افراد توصیه می‌شود در طول روز به میزان فراوان آب مصرف کنند.

درمان سنگ کلیه در داروخانه گیاهی زجاج کلاب

در داروخانه گیاهی زجاج کلاب شما میتوانید تمامی بیماری های خود از جمله سنگ کلیه را به صورت کاملا گیاهی درمان کنید .

پودر شکننده سنگ کلیه زجاج

درد ناشی از سنگ کلیه یکی از دردناک ترین دردها به شمار می آید که تحمل آن برای بسیاری از افراد طاقت فرسا است. پودر شکننده سنگ کلیه زجاج تولید شده از داروهای گیاهی است که به شما کمک می کند تا سنگ شکسته شود و به راحتی دفع شود.

ترکیبات:
  • خارخاسک
  • کاکل ذرت
  • گزنه
  • خارشتر
  • دم گیلاس … و دیگر ترکیبات
خواص درمانی:
  • خرد کردن و دفع سنگ های کلیوی
  • تقویت عمومی جسمی و جنسی
  • کاهش درد کلیه(پلو درد) ،دفع شن ریزه
  • مشکلات ادراری ،عفونت ادراری ،تکرر ادرار

انواع سنگ‌های کلیه شامل: سنگ‌های کلسیم اگزالات به علت غلظت بالای کلسیم و اگزالات، سنگ‌های کلسیم فسفات به علت ادرار قلیایی و غلظت بالای کلسیم و سنگ‌های اسیداوریکی به علت ادرار اسیدی می‌باشند.

علائم وجود این بیماری چیست؟

سنگ کلیه تا زمانی که حرکت نکند فاقد درد است و مبتلایان به این بیماری اغلب بی‌علامت هستند و سنگ به صورت تصادفی در تصویربرداری مشخص می‌شود. هنگامی که علامت‌دار می‌شود دردی تیز با آغازی ناگهانی و حمله‌ای در سمت پهلوها و پشت دارد. شدت درد می‌تواند از کم تا زیاد متغیر باشد و در طی چند ساعت شدت درد کم و زیاد می‌شود. سایر علائم این بیماری عبارت‌اند از: وجود خون در ادرار، به سختی و با درد ادرار کردن، احساس ادرار ناگهانی، احساس اضطرار در ادرار کردن، تهوع و استفراغ.

درمان بیماری : در اکثر موارد سنگ‌های کوچک با سایز کمتر از 4 میلی‌متر به صورت خود به خودی دفع می‌شوند. با افزایش سایز سنگ احتمال دفع خود به خودی کاهش می‌یابد که در این بیماران برای کمک به دفع سنگ بایستی مصرف مایعات زیاد باشد تا در روز حداقل 2 لیتر دفع ادرار داشته باشند هم‌چنین از مصرف مکمل‌های کلسیم بپرهیزند و برای کاهش درد از مسکن‌هایی نظیر ایبوبروفن و ناپروکسن و یا دیکلوفناک استفاده می‌شود. ما در مواردی که سایز سنگ بزرگ است یا در محلی است که بیمار نتواند آن را دفع کند باید از درمان دیگری شود . در این موارد از لیتوتریپسی یا سنگ‌شکنی با کمک امواج و در موارد شدید از عمل جراحی استفاده میکنیم.

درمان سنگ مثانه در داروخانه آنلاین زجاج کلاب

شما در داروخانه آنلاین زجاج کلاب میتوانید تمامی داروهای مدنظر خود را به صورت آنلاین خریداری کنید .

تمامی خریدهای شما از داروخانه آنلاین زجاج کلاب در کمتر از سه روز برای شما ارسال میشود .

شما همچنین میتوانید در داروخانه گیاهی زجاج کلاب از مشاوره آنلاین داروخانه آنلاین استفاده کنید .

عصاره اورتیکا زردبند انجدان رومی

عصاره اورتیکا زردبند دارای ماده موثر گزنه است. این گیاه یکی از گیاهان ارزشمند در طب سنتی به شمار می آید . جالینوس از گزنه برای درمان سرماخوردگی و بیماریهای تنفسی بهره می برده است. برگ گزنه باعث کاهش قند خون شده در بهبود بیماری های روماتیسم، سنگ کلیه و مثانه به کار می رود.

ترکیبات:

عصاره گزنه و انجدان رومی

مواد موثره:کوئرستین،مافئوئیل مالیک اسید

موارد مصرف:

کمک به دفع سنگ کلیه

کمک به کاهش التهاب و عفونت دستگاه ادراری

در مواردی برای دفع سنگ صفرا موثر بوده است

مدر،آنتی باکتریال،ضدالتهاب

دستور مصرف:

روزانه 2 مرتبه هر بار یک قاشق غذاخوری پر بعد از غذا میل شود

سنگ مثانه

سنگ مثانه به اندازه سنگ کلیه شیوع ندارد و بیشتر در آقایان دیده می‌شود. بیشترین علت تشکیل سنگ مثانه تنگی و انسداد مجرای ادرار و خوب تخلیه نشدن ادرار می‌باشد و گاهی نیز در اثر وجود جسم خارجی در مثانه تشکیل می‌شوند. رژیم غذایی با چربی و قند بالا بر روی تشکیل سنگ مثانه موثر است. برخی از سنگ‌های کلیه نیز در جریان دفع شدن داخل مثانه گیر می‌کنند. جنس اغلب سنگ‌های ادراری اسیداوریک می‌باشد.

علائم وجود سنگ مثانه : درد در پایین شکم، سوزش ادرار، ادرار دردناک، تکرر ادرار، وجود خون در ادرار، ادرار با رنگ غیرطبیعی و با وقفه و تکه تکه ادرار کردن، گاهی درد تیز یا مبهم به دنبال فعالیت بدنی، درد شدید معمولا در انتهای ادرار کردن هستند .

درمان سنگ مثانه: خرد کردن و خارج کردن سنگ از طریق سیستولیتولاپاکسی با دستگاه سیستوسکوپ که در این روش پزشک دستگاه سیستوسکوپ را وارد مجرای ادراری می‌کند . و سنگ را داخل مثانه پیدا کرده سپس آن را از طریق امواج ائلتراسوند یا لیزر به قطعات کوچک‌تر شکسته و خارج می‌کند. در مواردی که سنگ بزرگ باشد و امکان دفع سنگ نباشد از روش جراحی استفاده کرده و جراح با باز کردن مثانه سنگ‌ها را خارج می‌کند.

لطفا مارا در اینستاگرام دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *