وبلاگ

سنبل ختایی و خواص درمانی این گیاه

گیاه سنبل ختایی یکی از گیاهان دارویی پرکاربرد است که برای درمان بسیاری از بیماری ها به کار می رود. این گیاه علفی در آب و هوای شمالی کشور به خوبی رشد می کند و تمام بخش هایش کاملا قابل استفاده است. سنبل ختایی هم به عنوان گیاه خوراکی و هم به عنوان دم نوش مورد استفاده قرار می گیرد. این گیاه در مناطق شمالی اروپا ،شبه جزیره اسکاندیناوی و کوهستانهای مرکزی اروپا تاروسیه میانه انتشاردارد. در هندوستان در کشمیر می روید. همچنین در شمال اروپا به عنوان گیاه سبزی خوراکی مورد استفاده و توجهاست و کاشته می شود و ریشه های آن را به صورت خام یا پخته می خورند. در ادامه به خواص این گیاه می پردازیم.

داروخانه گیاهی زجاج کلاب

شما میتوانید تمامی بیماری های خود را به سادگی در داروخانه گیاهی زجاج کلاب درمان کنید.
تمامی داروهای موجود در داروخانه گیاهی زجاج کلاب کاملا گیاهی است و هیچگونه عوارض جانبی ندارد.
داورخانه گیاهی زجاج کلاب حامی سلامتی شما عزیزان.

خاصیت ضد سرطانی سنبل ختایی

سلول های گلیوبلاستوما نوعی سرطان مغزی تهاجمی هستند که عصاره سنبل ختایی چینی به از بین رفتن این سلول ها کمک می کند، البته باید توجه کرد نمی توان از این دارو به عنوان درمان سرطان استفاده کرد بلکه تنها به عنوان یک داروی کمکی می توان از آن استفاده کرد.

ترمیم زخم

سنبل ختایی چینی می تواند با افزایش رگ زایی و ایجاد عروق خونی جدید سبب بهبود زخم ها شود. سنبل ختایی چینی می تواند تاثیر مطلوبی بر درمان زخم پای دیابتی داشته باشد، البته باید توجه کرد زخم پای دیابتی به علت آسیب عروق خونی و بافت ها به دلیل بالا بودن قند خون شدیدتر است و دیرتر بهبود می یابد.

تسکین آرتروز

سنبل ختایی چینی می تواند در بهبود علائم آرتروز، پارگی مفاصل و همچنین روماتیسم مفصلی تاثیرگذار باشد. مکملی که دارای این گیاه باشد می تواند سبب کاهش التهاب شود، از آسیب های مفصلی پیشگیری کند، غضروف مفاصل را ترمیم کند، درد ناشی از واکنش التهابی را را کاهش دهد و در نهایت علائم آرتروز را بهبود دهد.

خاصیت ضد میکروبی سنبل ختایی

سنبل ختایی دارای خاصیت ضدمیکروبی است و می تواند باکتری، ویروس، قارچ های مضر را از بین ببرد. طبق مشاهدات عصاره سنبل ختایی می تواند باکتری های بیماری زایی مانند استافیلوکوکوس اورئوس و اشریشیا کلی را نابود کند. ترکیبای که از این گیاه جدا شده از جمله ایمپراتورین می توانند خاصیت ضدویروسی داشته باشند و باعث از بین رفتن ویروس هرپس سیمپلکس یا تبخال، کوکساکی ویروس و ویروس های بیماری زای گوارشی شوند.

داروخانه آنلاین زجاج کلاب

شما میتوانید تمامی داروهای گیاهی موردنیاز خود را به سادگی از داروخانه آنلاین زجاج کلاب تهیه کنید.
بخش دسته بندی درمانی داروخانه آنلاین زجاج کلاب به شما در خرید داروی مدنظرتان کمک میکند.
تمامی سفارشت شما از داروخانه آنلاین زجاج کلاب در کمتر از سه روز برای شما عزیزان ارسال میشود.
لطفا پیج رسمی داروخانه آنلاین ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *