وبلاگ

سقز گیاهی معروف با خواص درمانی

گیاه سقز که ماده ای چسبناک است، در واقع صمغ یا شیره غلیظ درختبنه  یا همان درخت پسته وحشی می باشد. غلظت این ماده که شبیه آدامس است، به صورتی است که می توان از آن به عنوان یک آدامس طبیعی و پرفایده نام برد. این ماده در صنعت آدامس‌سازی کاربرد دارد و به کش آمدن آدامس کمک می کند. سقز(کندر) یک ماده بسیار مغذی است؛ که از خواص و مزایای بی شماری برخوردار است و مصارف بسیاری در طب سنتی و صنایع غذایی دارد.در ادامه این مطلب با چند مورد از خواص باورنکردنی سقز آشنا می شویم. در ادامه به بررسی خواص درمانی این گیاه میپردازیم.

داروخانه گیاهی زجاج کلاب

شما میتوانید تمامی بیماری های خود را به سادگی در داروخانه آنلاین زجاج کلاب درمانی کنید.
تمامی داروهای موجود در داروخانه گیاهی زجاج کلاب کاملا گیاهی است و هیچگونه عوارض جانبی ندارد.
داروخانه گیاهی زجاج کلاب حامی سلامتی شما عزیزان.

کاهش بیماری های قلبی:

بیماری های قلبی به مشکلاتی که بر قلب یا رگ های خونی تاثیر می گذارند، اشاره دارد؛ اما دو عامل خطر اصلی کلسترول بالا و فشار خون بالا هستند.

پودر سقز برای کاهش کلسترول:

پودر سقز (5 گرم در روز) کلسترول LDL را کاهش می دهد. همچنین در طول یک سال و نیم، دیگر نشانه های بیماری قلبی و کبد (آپولیپوپروتئین B، AST، ALT، GGT) را کاهش می هد؛ با این حال، در یک آزمایش بالینی به 179 انسان سالم، روزانه 1 گرم سقز توانست سطح کلی کلسترول را پایین آورد. اما سطح HDL ،LDL یا سطوح تری گلیسیرید را تحت تاثیر قرار نداد. این آزمایش بیشتر در افراد چاق تاثیر داشت. دو نوع دیگر از سقز (سقز عاری از پلیمر و پودر خام این گیاه ) هیچ تاثیری نداشتند.

کمک به دیابتی ها:

در یک آزمایش بالینی متشکل از 179 نفر، 1 گرم روزانه سقز خام سطح گلوکز ناشتا را به خصوص در افراد چاق کاهش داده است. با این حال، پودر خام و این گیاه عاری از پلیمر، هیچ تاثیری نداشته اند. آدامس سقز همچنین میزان قند خون بالا در موش های مبتلا به دیابت را کاهش داد.

سقز برای افزایش سلامت دهانی:

در یک کارآزمایی بالینی از 10 نفر، جویدن آدامس سقز به مدت 7 روز تجمع پلاک را کاهش داد، در چندین آزمایش بالینی بیش از 100 نفر، جویدن گیاه سطوح باکتری بزاق را کاهش داده است. در یک مطالعه سلولی مشخص شده،عصاره گیاه توانست باکتری هایی را که منجر به بیماری های لثه و التهاب (مانند ورم لثه) می شود، از بین ببرد.

سقز برای کمک به بیماری کرون:

در یک آزمایش بالینی 18 نفره مکمل های ترکیب شده با سقز (2 / 2 گرم در روز)، نشانه های بیماری کرون را در طول 4 هفته کاهش داده و سلامت عمومی و کلی را بهبود بخشید. علاوه بر کاهش تعداد دفعات بیرون روی، درد معده و گرفتگی عضلات، و مصرف داروهای ضد اسهال، همچنین به طور قابل توجهی نشانه های کلیدی را کاهش می دهد و التهاب را تشدید و بدتر می کند (CRP).

کمک مبارزه با سرطان:

با توجه به بررسی های علمی بر روی حیوانات و مطالعات سلولی، سقز پتانسیل اصلی و خوب ضد سرطان دارد. در بررسی های انجام شده روی موش های مبتلا به سرطان روده، عصاره گیاه قادر به توقف رشد سرطان تا 35 % بدون هیچ گونه اثرات مضر بوده است.

داروخانه آنلاین زجاج کلاب

شما میتوانید تمامی داروهای گیاهی موردنیاز خود را از داروخانه آنلاین زجاج کلاب خریداری کنید.
بخش دسته بندی درمانی داروخانه آنلاین زجاج کلاب به شما در خرید داروی مدنظرتان کمک میکند.
تمامی سفارشات شما از داروخانه آنلاین زجاج کلاب در کمتر از سه روز برای شما عزیزان ارسال میشود.
لطفا پیج رسمی داروخانه آنلاین ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *