وبلاگ

سرخارگل گیاهی با خواص درمانی عجیب

گیاه سرخارگل یا همان اکیناسه گیاهی قدرتمند و متعلق به آمریکای شمالی است. این گیاه درمانی به طور گسترده برای پیش گیری و درمان سرماخوردگی استفاده می شود و هر بخش از این گیاه مثل ریشه، برگ ها و گل ها را می توان برای ساخت دارو استفاده کرد. دانشمندان مطالعات زیادی برای بررسی مواد موجود در ریشه و نیز قسمت های مختلف این گیاه انجام دادند و دریافتند که ریشه گیاهان حاوی غلظت بالایی از روغن های فرار هستند. اکیناسه یا سرخارگل اغلب برای درمان عفونت های مختلف مثل عفونت های مثانه، ورم لوزه، مالاریا، عفونت های قارچی واژینال، قارچ پا به کار می رود. در ادامه به بررسی خواص درمانی این گیاه میپردازیم.گ

داروخانه گیاهی زجاج کلاب

شما میتوانید تمامی بیماری های خود را به سادگی در داروخانه گیاهی زجاج کلاب درمان کنید.
تمامی داروهای موجود در داروخانه گیاهی زجاج کلاب کاملا گیاهی است و هیچگونه عوارض جانبی ندارد.
داروخانه گیاهی زجاج کلاب حامی سلامتی شما عزیزان.

سرخارگل برای درمان آنفلوانزا

امان از آنفولانزا که معمولاً هم خیلی بی‌موقع سراغ آدم می‌آید. اگر هیچ دارو و قرصی موثر واقع نمی‌شود می‌توانید از گیاه سرخارگل استفاده کنید. این گیاه حاوی قندهایی است که باعث تولید پادتن‌های بیشتر می‌شوند. برای همین هم می‌تواند شدت و مدت آنفولانزا را کاهش دهد.

 خواص گیاه سرخارگل برای مقابله با سرماخوردگی

شهرت اصلی این گیاه برای مقابله با عفونت‌ها و بیماری‌های تنفسی مانند سرماخوردگی است. اگر سرماخورده‌اید به جای اینکه دفترچه به دست روانه‌ی مطب دکتر شوید و کلی آنتی‌بیوتیک بی‌اثر نوش جان کنید به سراغ این گیاه بروید. حواستان باشد آنتی‌بیوتیک‌ها همه‌ی میکروب‌ها را می‌کشند حتی میکروب‌های مفید را که برای مقابله با سرماخوردگی لازم‌اند.

تسکین درد:

سرخارگل فواید سلامتی بسیاری دارد و جای تعجب نیست که به عنوان مسکن طبیعی قدرتمند در نظر گرفته شود. نوشیدن چای سرخارگل برای تسکین درد ناشی از ناخوشی های مختلف و بیماری هایی مثل سردرد، تب خال، سرخک، سوزاک، گلو درد، التهاب ورم لوزه، ورم معده، معده درد و دندان درد موثر است.

خواص ضد التهابی

سرخارگل به دلیل داشتن خاصیت ضد التهابی با التهاب ناشی از عوامل مختلف مثل مواد سمی، استرس و ضعف خواب مقابله کند. برای تسکین التهاب، فقط باید سرخارگل را بطور منظم مصرف کنید. نوشیدن چای این گیاه برای افرادی که مجبور به مبارزه با شرایط التهابی مزمن مثل روماتیسم هستند، توصیه می شود.

ملین

سرخارگل ، مانند بسیاری از گیاهان، می تواند بیماری مختلف مربوط به کل دستگاه گوارش و معده را تسکین دهد،به دلیل داشتن خاصیت ملینی و آرام بخشی به عنوان درمان خانگی طبیعی برای یبوست به کار می رود. اگر از این بیماری بطور مزمن رنج می برید، باید روزانه دو فنجان چای سرخارگل بنوشید تا نتایج قابل توجهی به دست آید. هرگز بیش از 2 فنجان چای روزانه ننوشید؛ زیرا مصرف زیاد آن زیان بخش است.

داروخانه آنلاین زجاج کلاب

شما میتوانید تمامی داروهای گیاهی موردنیاز خود را به سادگی از داروخانه آنلاین زجاج کلاب خریداری کنید.
بخش دسته بندی درمانی داروخانه آنلاین زجاج کلاب به شما در خرید داروی مدنظرتان کمک میکند.
تمامی سفارشات شما از داروخانه آنلاین زجاج کلاب درکمتر از سه روز برای شما عزیزان ارسال میشود.
لطفا پیج رسمی داروخانه آنلاین ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *