وبلاگ

سدر گیاهی معروف با خواص درمانی

درخت سدر درختی است که ارتفاع آن تا 10 متر می‌رسد. این درخت، خاردار و دارای ساقه‌ای به رنگ تقریباً سفید است.
برگ‌ها تقریباً بیضی‌شکل و در قسمت انتهایی مدور، ولی در قسمت مقابل کمی نوک‌تیز هستند که به صورت متناوب بر روی شاخه قرار می‌گیرند. کناره برگ‌ها دارای دندانه‌های کوچک است و سه رگبرگ در طول برگ به طور واضح دیده می‌شود.

گل‌ها پنج گلبرگ دارند و به صورت مجتمع و پوشیده از کرک هستند. میوه گیاه به صورت سفت، گوشت‌دار، تقریباً کروی و به اندازه گیلاس یا بزرگ‌تر از آن است. این میوه‌ها که زردرنگ و خوراکی هستند، اغلب طعمی ترش و مطبوع دارند، ولی گاهی هم شیرین‌اند. در ادامه به بررسی خواص درمانی این گیاه میپردازیم.

داروخانه گیاهی زجاج کلاب

شما میتوانید تمامی بیماری های خود را به سادگی در داروخانه گیاهی زجاج کلاب درمان کنید.
تمامی داروهای موجود در داروخانه گیاهی زجاج کلاب کاملا گیاهی است و هیچگونه عوارض جانبی ندارد.
داروخانه گیاهی زجاج کلاب حامی سلامتی شما عزیزان.

رفع عرق سوز شدن

گیاه سدر قبل از میوه شدن، شکوفه‌ای می‌دهد که از آن می‌توان ضمادی تهیه کرد که برای رفع عرق سوز شدن بسیار مناسب است. برای رفع این عارضه به این صورت عمل کنید که شکوفه‌ی سدر را ار عطاری تهیه کنید و آن را آسیاب کنید. حالا مقداری از این پودر را با آب مخلوط کنید و این ضماد را در حمام بر روی نقاط مورد نظر پوشش دهید. اجازه دهید این ضماد برای مدت زمان ده الی پانزده دقیقه بر روی پوست باقی بماند و سپس با آب شستشو دهید.

اگر پوست به دلیل عرق سوز شدن دچار آسیب شده است و بخواهید پوست را به همراه عرق سوز شدن درمان کنید، به این صورت عمل کنید که در ظرفی سه قاشق غذاخوری پودر شکوفه، دو قاشق غذاخوری سرکه و دو الی سه لیوان آب بریزید و با یکدیگر به خوبی ترکیب کنید. این ترکیب را روی پوست خود پوشش دهید و پس از پانزده الی بیست دقیقه شستشو دهید. این روش را روزانه یک الی دو مرتبه تکرار کنید تا بهبودی کامل حاصل شود.

برگ سدر روشی مناسب برای لایه برداری پوست

از برگ گیاه سدر در بسیاری از وسایل آرایشی و بهداشتی استفاده می‌شود. از برگ سدر می‌توان ضمادی تهیه کرد و از آن برای درمان زخم استفاده کرد. همچنن می‌توان از آن ضماد برای لایه برداری پوست نیز استفاده نمود. افرادی که دارای پوستی چرب هستند این ضماد به متعادل کردن پوست آنها کمک شایانی خواهد کرد. این ضماد اگر همراه با آب تهیه شود دارای اثر معمولی است و اگر به همراه سرکه و آب باشد، اثربخشی آن بیشتر است. برای استفاده از روش لایه برداری به این صورت عمل کنید که ترکیب پودر برگ سدر، سرکه و آب را با یکدیگر به خوبی مخلوط کنید و آن روی پوست خود پوشش دهید و به صورت دورانی ماساژ دهید. این عمل باعث لایه برداری بهتر و تمیز شدن هر چه بیشتر پوست می‌گردد.

خواص بهبود نرمی پوست صورت

یکی از خواص بی‌نظیر گیاه سدر این است که باعث زیبایی چهره می‌شود. گاهی از اوقات خود را در آیینه نگاه‌می‌کنیم و شاهد کدری پوست خود هستیم. برای رفع این عارضه بهتر است که گیاه سدر را به همراه روغن بادام تلخ و کمی ماست ترکیب کنید و به صورت تازه استفاده نمایید. این ماسک را می‌توانید به مدت یک الی دو ساعت بر روی پوست خود استفاده کنید زیرا روغن بادام تلخ دارای چربی زیادی است و همین امر مانع آسیب رسیدن به پوست می‌شود.

برای تهیه این ماسک به این صورت عمل کنید که مقداری گیاه سدر را از عطاری تهیه کنید و آن را بجوشانید، حالا به مساوات آب آن، روغن بادام تلخ اضافه کنید. شعله را کم کنید تا با حرارت ملایم آب اضافی تبخیر شود و عصاره‌ی سدر در روغن بادام باقی بماند. به جای روغن بادام می‌توانید از روغن زیتون نیز استفاده کنید و در زمان مصرف کمی روغن بادام تلخ به این ترکیب اضافه کنید. این ماسک را روی پوست تمیز خود که قبلا با یک شوینده‌ی مناسب پوستتان شسته و خشک کرده‌اید قرار دهید و اجازه دهید برای مدت زمان یک ساعت و یا بیشتر باقی بماند و سپس با آب شستشو دهید.

سدر روشی مناسب برای درمان شوره سر

یکی از مشکلات پوستی که اکثر افراد با آن مواجه‌اند، شوره سر است. شوره سر علت‌های گوناگونی دارد و برای رفع آن می‌توان از گیاه سدر کمک گرفت. صمغ گیاه سدر برای رفع و درمان این عارضه‌ی ناخوشایند بسیار مفید است. برای استفاده از این روش به مقداری صمغ گیاه سدر نیاز داریم که بایستی آن را در آب حل کنید و در حمام از آن استفاده کنید. محلول را بر روی پوست سرتان پوشش دهید و با نوک انگشتانتان به آرامی ماساژ دهید. ماساژ را برای مدت دو الی سه دقیقه انجام دهید تا خواص مواد به عمق پوست نفوذ کند. حالا اجازه دهید این ترکیب برای مدت زمان یک ربع الی بیست دقیقه باقی بماند و سپس با آب نیمه‌گرم شستشو دهید. این روش ساده و در عین حال بسیار کارساز را به صورت مرتب تکرار کنید تا شاهد نتایج عالی و نوید بخش باشید.

داروخانه آنلاین زجاج کلاب

شما میتوانید تمامی داروهای گیاهی موردنیاز خود را به سادگی از داروخانه آنلاین زجاج کلاب خریداری کنید.
بخش دسته بندی درمانی داروخانه آنلاین زجاج کلاب به شما در خرید داروی مدنظرتان کمک میکند.
تمامی سفارشات شما از داروخانه آنلاین زجاج کلاب در کمتر از سه روز برای شما عزیزان ارسال میشود.
لطفا پیج رسمی داروخانه آنلاین ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *