وبلاگ

زود انزالی و روش های درمانی

انـزال زودرس (زود انزالی) بـه انـزالی غیر قابل کنترل گفته می شود که قـبـل از نـزدیـکـی و انـجـام رابطه ی جنسی و یا مدت زمان بسـیـار کـمـی پـس از آن بـا میزان تحریک کم و خلاف میل فـرد انـجـام گیـرد. بعبارتی زود انزالی به حالتی گفته میشه که مرد بعد از تحریک و نعوظ کامل بالافاصله بعد از شروع نزدیکی جنسی و دخول به ارگاسم و انزال می رسد و توانایی ارضای جنسی همسر خود را از دست می دهد.

معمولا انزال زود رس بین 30 ثانیه تا 2 دقیقه بعد از شروع دخول صورت می گیرد. به عبارتی مدت زمان انزال کمتر از 2 دقیقه (یا صحیح تر آن کمتر از 118 ثانیه) در مقوله زود انزالی قرار می گیرید.
معمولا در راه های درمان زود انزالی بصورت همزمان بر روی بدن و ذهن اقداماتی صورت میگیرد تا مرد به حالت روان تنی (سلامت جسمی و روحی) مناسب برای یک نزدیکی جنسی طولانی مدت دست پیدا کند . از نظر فیزیکی دلیل زود انزالی بخاطر تحریک خیلی سریع اعصاب موجود در سر آلت مردان است که باعث انزال سریع و پیش از انتظار میشود .

فیزیولوژی زود انزالی

در زود انزالی تخلیه و انزال خاتمه عمل جنسی مرد است و توسط سیستم عصبی مرکزی کنترل می‌شود. وقتی تحریک جنسی به نهایت برسد، سیگنال‌ها از مغز شما به اندام‌های تولید مثل فرستاده می‌شوند. این امر، منی را وادار به بیرون آمدن از آلت تناسلی می‌کند. (Ejaculation)

انزال ۲ مرحله دارد: تخلیه(Emission) و اخراج(Expulsion)

تخلیه زمانی است که اسپرم از بیضه‌ها به پروستات حرکت می‌کند . و و سپس با انقباضات عضلانی غده پروستات و در ادامه آن، انقباضات کیسه­های منی باعث بیرون ریختن مایع پروستاتی . و کیسه ­های منی برای درست کردن مایع منی ترکیب می‌شود. همه این مایعات در اورترای داخلی با موکوس ترشح شده . از غدد بولبواورترال ترکیب می­شوند. مجرای دفران و آمپول هستند که به حرکت اسپرم از داخل ساختمان به سمت آلت تناسلی کمک می‌کنند.

داروخانه گیاهی زجاج کلاب

شما میتوانید تمامی بیماری های خود را در داروخانه گیاهی زجاج کلاب به سادگی درمان کنید.
تمامی داروهای موجود در داروخانه گیاهی زجاج کلاب کاملا گیاهی است و هیچگونه عوارض جانبی ندارد.
داروخانه گیاهی زجاج کلاب حامی سلامتی شما عزیزان.

اخراج در زود انزالی هنگامی است که عضلات ایسکیوکاورنوس و بولبوکاورنوس در قاعده بافت­های نعوظی آلت منقبض می‌شوند. این باعث بیرون آ«دن منی را از آلت است. در  بیشتر موارد انزال و ارگاسم هم‌زمان اتفاق می‌افتند، اما برخی از مردان بدون انزال به ارگاسم خود می‌رسند. در اغلب موارد نعوظ بعد از این مرحله از بین می­رود.

پیام­های تخلیه از مراکز رفلکسی نخاع ارسال شده . از سطح T12 – L2 از طریق شبکه­های هیپوگاستریک و لگنی و اعصاب سمپاتیک جنسی، آغاز می­شود. پیام اخراج هم در پی پرشدن اورترای داخلی از منی . از طریق اعصاب پوندال به نواحی ساکرال نخاع رفته و این فرایند را پیش میبرند.

علل زودانزالی

علل فزیکی
سروتونین

اگرچه علت دقیق PE شناخته‌شده نیست، سروتونین ممکن است نقشی ایفا کند. سروتونین یک ماده طبیعی در بدن شما است . که توسط اعصاب ساخته می‌شود. مقدار بالای سروتونین در مغز زمان انزال را افزایش می‌دهد. مقادیر کم می‌تواند زمان انزال کوتاه کند و منجر به PE شود.

پیری

PE می‌تواند در هر سنی اتفاق بیفتد. پیری عامل مستقیم PE نیست، هر چند که پیری موجب تغییرات در نعوظ و انزال می‌شود. برای افراد مسن‌تر، نعوظ ممکن است به اندازه قبل کامل یا بزرگ نباشد و ممکن است زمان کوتاهتری حفظ شود قبل از این که انزال اتفاق بیفتد. احساسی که انزال قرار است اتفاق بیفتد ممکن است کوتاه‌تر باشد. این تغییرات می‌توانند به زود انزالی در یک مرد مسن منجر شوند.

همراهی با اختلال نعوظ

گاهی اوقات زود انزالی یک مشکل برای مردانی است که دچار مشکل نعوظ(ED) می‌شوند. این زمانی است که مردان قادر به دریافت یا نگه داشتن نعوظ کامل برای مقاربت جنسی نیستند. از آنجایی که نعوظ بعد از انزال از بین می­رود، دانستن اینکه آیا این مشکل از PE یا ED است، می‌تواند مشکل باشد. ED در ابتدا باید مورد درمان قرار گیرد. زود انزالی ممکن است زمانی که ED درمان شود، از بین برود.

علل روانی

بهداشت روانی یا روانی، مسایل می‌توانند در PE دخالت داشته باشند. به این عوامل در جدول اشاره شده است.

درمان زود انزالی

زود انزالی می­تواند به روش­های مختلفی شامل، مشاوره­های روانشناسی، درمان رفتاری و دارویی کنترل شود.

داروهای متعددی بر بهبود عملکرد زود انزالی اثر می‌گذارند؛ از جمله گروه داروهای ضد افسردگی مانند سیتالوپرام و سرترالین که از مهم‌ترین عوارض آن‌ها می‌توان به تأخیر در انزال اشاره کرد. این داروها باید سه ساعت پیش از نزدیکی مصرف شود و در اکثر موارد رضایت بخش بوده‌اند ولی عوارض دیگری مانند حالت تهوع بالا رفتن فشارخون و تپش قلب در هنگام استفاده از دوز بالا گزارش شده‌اند. همچنین مقدار ۱٪ میلی‌گرم رزرپین (سرپازیل) در شب تجویز می‌گردد.

داروخانه آنلاین زجاج کلاب

شما میتوانید تمامی داروهای مورد نیاز خود را از داروخانه آنلاین زجاج کلاب تهیه کنید.
بخش دسته بندی درمانی داروخانه آنلاین زجاج کلاب به شما در خرید محصول مورد نظرتان کمک میکند.
تمامی سفارشات شما از داروخانه آنلاین زجاج کلاب در کمتر از سه روز برای شما ارسال میشود.

اگر سیستم عصبی سالم باشد، داروها در درمان زود انزالی ضروری نیستند. هر دارویی با اثر روان گردانی یا تداخل اثر با سیستم خودکار، ممکن است موجب نا توانی جنسی شود. عدم موفقیت در انزال خالص با مصرف تیوریدازین (ملریل) و گوانتیدین (ایملین) و به خصوص با ایندورامین که یک داروی بلوک‌کننده گیرنده‌های الفاادرنرژیک می‌باشد همراه است. برای درمان زود انزالی همچنین از داروی داپوکستین که خط اول درمان دارویی می‌باشد استفاده می‌گردد. این دارو زمان انزال را افزایش میدهد و کنترل بر انزال را بهبود می‌بخشد. داپوکستین نوعی مهارکننده باز جذب سروتونین (SSRI) است. نشان داده‌شده‌است که  SSRIها در درمان زود انزالی مفید هستند. جنبه منفی SSRIها این است که به‌منظور دستیابی به اثر مورد نظر، باید به صورت روزانه مصرف شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *