وبلاگ

ریزش مو و روش‌های درمانی گیاهی

بیماری ریزش مو یا آلوپسی به از دست دادن موی سر یا بقیه نقاط بدن گفته می شود. البته از دست دادن مقدار مشخصی مو در طول یک روز کاملا طبیعی است.

چرخه طبیعی رشد مو

آناژن: مرحله رشد فعال فولیکول‌های مو که از ٢ تا ٧ سال برای موهای پوست سر و به طور معمول چند ماه برای موهای ابرو، صورت و بدن به طول می‌انجامد.

کاتاژن: یک فاز گذار وکوتاه مدت است که ٢-٣ هفته طول می‌کشد. در این مرحله فولیکول‌ها به حدود یک سوم از طول طبیعی خود می‌رسند و موهای جدیدی زیر موهای قبلی رشد می‌کنند بدون آنکه موجب ریزش موهای قدیمی شوند.

تلوژن: مرحله استراحت فولیکول که طی آن موهای قدیمی می‌ریزد. در همه جای بدن از ۵۰ تا ١۰۰ تار مو که در فازی تلوژنی قرار دارد، به صورت روزانه می‌ریزد.

علل ریزش مو

_ موی ارثی یا آندروژنیک:  در مردان این حالت به عنوان طاسی مردانه شناخته می شود. موها با الگوی مشخص و از بالای هر دو   از بین می روند. با گذشت زمان ، خط مو مجدداً شکل می گیرد تا یک شکل مشخصه “M” ایجاد کند. موها همچنین در تاجورتکس یا وسط سر نازک می شوند که اغلب تا طاسی جزئی یا کامل پیش می روند. الگوی ریزش مو در زنان با طاسی الگوی مردانه متفاوت است. در خانمها ، موها در کل از سر نازک تر می شوند و خط موی سر عقب نمی رود. آندروژنیک در زنان به ندرت منجر به طاسی کامل می شود.

_تغییرات هورمونی: ممکن است خانمها بعد از زایمان یا در دوران یائسگی موهای خود را از دست بدهند. زنانی که عدم تعادل هورمونی دارند، می توانند ریزش مو داشته باشند. ریزش مو به دلیل پاسخ فولیکولهای شما به هورمون دی هیدروتستوسترون ایجاد می شود.

_اختلالات تیروئید: پرکاری یا کم کاری تیروئید از علل شایع ریزش مو هستند.

_استرس: استرس جسمی و روانی می تواند باعث ریزش مو شود. جراحی ، تب بالا و کم خونی نیز می تواند باعث ریزش موشود. استرس بسیار زیاد منجر به ریختن بیش از حد مو می شود.

_داروها: برای مثال داروهای تیروئید، برخی از داروهای ضد بارداری خوراکی، ضد تشنج‌ها، ضد انعقاد ها و ضد افسردگی ها در ریزش مو موثر هستند.

_کمبود های تغذیه ای: کمبود موادی مانند چربی ها، ویتامین دی، ویتامین ای، فلز مس، سلنیوم، بیوتین و ‌‌… باعث ریزش مو می شوند.

_ رسیدن به مو: حرارت زیاد یا مواد شیمیایی می توانند به مو آسیب بزنند.

_بالارفتن سن: با افزایش سن موها شکننده تر و نازکتر می شوند و می ریزند.

داروخانه گیاهی زجاج کلاب

شما میتوانید تمامی بیماری های خود را در داروخانه گیاهی زجاج کلاب درمان کنید.
تمامی داروهای موجود در داروخانه گیاهی زجاج کلاب کاملا گیاهی است و هیچگونه عوارض جانبی ندارد.
داروخانه گیاهی زجاج کلاب حامی سلامتی شما عزیزان.

_کم خونی ناشی از فقر آهن: فقر آهن یکی از شایع‌ترین نوع کم خونی است. زمانی که بدن آهن دریافت نکند، بدن قادر نخواهد بود که هموگلوبین بسازد. هموگلوبین نیز نقش اکسیژن رسانی برای رشد و ترمیم سلول‌های مختلف در بدن را برعهده دارد. هنگامی که اکسیژن رسانی و خون رسانی به پوست سر محدود شود رشد موها دچار اختلال شده و ضعف در آنها ریزش را به همراه دارد.

_بیماری لوپوس: در این بیماری سیستم ایمنی بدنی به دلیل نوعی اختلال به سلول‌های سالم خود حمله می‌کند. لوپوس را به حمله‌ای انتحاری تشبیه می‌کنند. یکی از مقاصد این حمله انتحاری سلول‌های پوستی و فولیکول‌های سالم مو است.

داروخانه آنلاین زجاج کلاب

شما میتوانید تمامی داروهای موردنیاز خود از جمله داروی درمان ریزش مو را از داروخانه آنلاین زجاج کلاب خریداری کنی.
بخش دسته بندی درمانی داروخانه آنلاین زجاج کلاب به شما در خرید محصول موردنظر خود کمک میکند.
تمامی سفارشات شما از داروخانه آنلاین زجاج کلاب در کمتر از سه روز برای شما ارسال میشود.

_مصرف الکل و دخانیات

_کاهش آب بدن: آب در هیدراته کردن پوست به ویژه پوست سر نقش مهمی را بر عهده دارد. مویی که از رطوبت کافی برخوردار نباشد رشد نمی‌کند. شکننده و ضعیف شدن موها و ریزش آنها نیز تحت تأثیر کمبود آب در بدن است.

_آلوپسی آره ئاتا: در این بیماری فرد موهای خود را به صورت منطقه‌ای از دست خواهد داد که اشکال مختلفی دارد.

_سندروم تخمدان پلی کیستیک: سطح بالای آندروژن می‌تواند منجر به کیست تخمدان، افزایش احتمال ابتلا به مرض قند، افزایش شدید وزن، ختلال در پریود، ناباروی و کم ترکم شدن موها نیز شود.

لطفا پیج رسمی داروخانه آنلاین زجاج کلاب را در اینستاگرام دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *