وبلاگ

ریزش مو و درمان گیاهی

ریزش مو داروخانه گیاهی
ریزش مو داروخانه گیاهی
ریزش مو داروخانه گیاهی

ریزش مو و درمان گیاهی

دلایلی متعددی وجود دارد که می تواند موجب ریزش مو در فرد شود و این مشکل می تواند ارثی، نتیجه درمان های پزشکی یا حتی به دلیل وجود یک بیماری زمینه ای باشد.

مشکل ریزش مو در حالت طبیعی موضوع نگران کننده‌ای نیست اما در صورتیکه شدید باشد و منجر به طاسی شود، باید مورد رسیدگی قرار گیرد و منبع مشکل، شناسایی شود.

نشریه آنلاین “تایمزآو ایندیا” در گزارشی به برخی از اختلالات و مشکلات جسمی که می توانند منجر به ریزش یا نازک شدن تارهای مو شوند و ممکن است به مداخله پزشکی نیاز شود، اشاره کرده که به شرح زیر است:

مشکلات تیروئید

ریزش مو می تواند نتیجه عدم تعادل هورمون ها باشد. هورمون ها به تنظیم عملکردهای بدن کمک کرده و نقش مهمی در رشد مو دارند. غده تیروئید با ترشح هورمون های خاص خود، توانایی بدن را در جذب مواد مغذی ضروری مانند آهن، کلسیم و … که مسئول رشد مو هستند، کنترل می کند. در این میان اختلالاتی چون کم کاری یا پرکاری تیروئید می تواند منجر به ریزش مو شود.

“آلوپسی آره‌آتا” (طاسی منطقه‌ای)

آلوپسی آره‌آتا، یک بیماری خود ایمنی است که با ریزش مو و طاسی همراه است. این بیماری زمانی ظاهر می شود که سیستم ایمنی بدن به فولیکول های مو حمله کرده و در نتیجه باعث نازک شدن موها، ریزش تکه ای مو و طاسی می شود. این بیماری می تواند موقت یا دائمی باشد اما قابل درمان است.

لوپوس

لوپوس یکی دیگر از بیماری های خود ایمنی است که می تواند منجر به ریزش مو است و باعث التهاب گسترده پوست به خصوص در قسمت صورت و ناحیه سر شود. این عارضه به تدریج باعث نازکی مور سر است در نهایت منجر به طاسی می شود.

کمبود مواد مغذی

طبق مطالعات کمبود برخی مواد مغذی و املاح معدنی ضروری می تواند منجر به ریزش مو شود، به همین دلیل است که بسیاری از متخصصان، رژیم غذایی مناسب را برای بازگرداندن رشد و استحکام مو توصیه می کنند. آهن، روی، اسیدهای چرب و ویتامین‌های مختلف همگی مواد مغذی مهمی هستند که باید در رژیم غذایی گنجانده شود تا از ریزش مو جلوگیری شود.

استرس و ریزش مو

وقتی صحبت از استرس مرتبط با ریزش مو می شود، می توان به سه نوع مختلف این عارضه اشاره کرد: ریزش موی تلوژن افلوویوم (فردی که بیش از ۶ ماه ریزش مو را تجربه می کند به عنوان فرد مبتلا به تلوژن افلوویوم مزمن شناخته می شود و این بیماری اغلب برگشت پذیر است)، تریکوتیلومانیا (اختلال کندن موی وسواسی) و آلوپسی آره‌آتا.

علت ریزش مو بعد از بهبود کرونا

بهتر است به این نکته توجه داشته باشید که وقایع مختلفی در بدن مبتلایان به ویروس کرونا در جریان هستند و سیستم ایمنی بدن این افراد با تمامی توان خود در حال مقابله با ویروس کرونا می‌باشد. فعالیت سیستم ایمنی بدن باعث ایجاد شدن التهاب سیستمیک در بدن خواهد شد و در این شرایط، پروتئین‌های مختلفی در جهت تقویت سیستم ایمنی از کبد و سایر اندام‌های بدن تولید می‌شوند و این پروتئین‌ها می‌توانند زمینه را برای ریزش مو بعد از بهبود کرونا فراهم کنند.

داروخانه گیاهی زجاج کلاب

شما میتوانید به سادگی تمامی بیماری های خود را در داروخانه گیاهی زجاج کلاب درمان کنید .
تمامی داروهای موجود در داروخانه گیاهی زجاج کلاب کاملا گیاهی است و هیچگونه عوارض جانبی ندارد .
داروخانه گیاهی زجاج کلاب حامی سلامتی شما .
پروتئین‌های تولید شده در فاز التهابی می‌توانند مستقیماً فولیکول‌های مو را تحت تاثیر قرار دهند. و از رشد و تقسیم آن‌ها جلوگیری کنند و این حالت در نوبه خود می‌تواند باعث افزایش ریزش مو شود. همچنین، ذکر این مورد خالی از لطف نیست که دانشمندان هنوز اطلاعات زیادی را در رابطه با مکانیزم‌های بیماری زایی این ویروس در اختیار ندارند .

و این که ویروس کرونا مستقیماً باعث تخریب فولیکول‌های مو است . و به هیچ عنوان غیر منطقی و دور از انتظار نیست . زیرا شدت ریزش مو در مبتلایان به ویروس کرونا بسیار بیشتر از حالت عادی است و این عارضه در افراد بسیاری در سراسر جهان دیده شده است.

داروخانه آنلاین زجاج کلاب

شما میتوانید تمامی داروهای مدنظر خود را از داروخانه آنلاین زجاج کلاب تیه کنید .
بخش دسته بندی درمانی داروخانه آنلاین زجاج کلاب به شما در جستجوی بهتر درمان بیماری خود کمک میکند .
تمامی سفارشات شما از داروخانه آنلاین زجاج کلاب در کمتر از سه روز برای شما ارسال میشود .

با این حال، سندرم Telogen Effluvium که ناشی از استرس است . و وارد شدن بدن به فاز التهابی اصلی‌ترین علت‌های ریزش مو بعد از بهبود کرونا در نظر گرفته می‌شوند . و این عارضه یکی از اصلی‌ترین نگرانی‌های بهبود یافتگان کرونا می‌باشد.

میزان شیوع ریزش مو بعد از بهبود کرونا چقدر است؟

اگرچه هنوز اطلاعات جامعی در رابطه با درصد شیوع این عارضه در جهان وجود ندارند ولی متخصصان حوزه پزشکی و پوست و مو عنوان کرده‌اند . که ریزش مو در 22 درصد از مبتلایان به کرونا پس از درمان کامل این بیماری مشاهده شده است . و این میزان تقریباً با نرخ شیوع سایر عوارض جانبی بیماری کرونا همچون: مشکلات خواب (26 درصد) و اضطراب و افسردگی (23 درصد) برابر است.

مدت ریزش موها پس از بهبود کرونا

خبر خوب در رابطه با ریزش موها پس از مبتلا شدن به بیماری کرونا این است . که این عارضه در بیش از 95 درصد مواقع قابل برگشت است . و موهای از دست رفته شما پس از یک دوره 3 ماهه رشد خود را از سر خواهند گرفت. با این حال، لازم به ذکر است که رشد مجدد موها و بازگشت فولیکول‌های مو به حالت عادی می‌تواند تا 6 ماه نیز طولانی شود و می‌توان از درمان‌های کمکی برای تقویت فولیکول‌های مو استفاده کرد.

درمان ریزش مو بعد از بهبود کرونا

مصرف غذاهای سرشار از مواد مغذی

ابتلا به ویروس کرونا باعث تخلیه شدن بدن از ویتامین‌ها و مواد مغذی می‌شود و می‌توان با مصرف مواد غذایی غنی و سالم رشد مجدد موها را تحریک کرد. مصرف غذاهای سرشار از ویتامین D، آهن و پروتئین‌های گیاهی روش مناسبی برای تقویت فولیکول‌های مو می‌باشد و برای این منظور بهتر است که مصرف ماهی‌ها، غذاهای دریایی و سبزیجات تازه را در برنامه غذایی خود قرار دهید.

استرس و اضطراب خود را کاهش دهید

همان‌گونه که در قسمت‌های قبلی به آن اشاره گردید . استرس و اضطراب یکی از اصلی‌ترین محرک‌های ریزش مو می‌باش د. و به همین دلیل، اولین اقدام شما پس از درمان کامل بیماری کرونا باید مدیریت استرس و استراحت کافی باشد . زیرا استرس و اضطراب ضمن جلوگیری از تقسیم شدن و رشد فولیکول‌های مو، باعث به هم خوردن تناسب میان هورمون‌های بدن میشود. و ریزش موهای شما را تشدید خواهد کرد.

با موهای خود با ملایمت رفتار کنید

به منظور کاهش ریزش مو بعد از بهبود کرونا رفتار خود را با موهای خود تغییر دهید و با آن‌ها با ملایمت رفتار نمایید. بهتر است که پس از اتمام دوره بیماری خود برای مدتی از سشوار و حالت دهنده‌های مو همچون تافت استفاده نکنید و از شامپو بچه برای شستشوی موها استفاده نمایید . همچنین، بهتر است که موهای شما آزاد باشند و از بستن و یا کشیدن آن‌ها پرهیز نمایید تا شدت این عارضه کاهش یابد.تزریق ویتامین‌های A، D و E می‌تواند از ریزش مو در اثر کرونا جلوگیری کند

تزریق سرم و آمپول ویتامین برای درمان ریزش مو ویتامین‌ها دارای نقش‌های مختلفی در بدن هستند . و مصرف برخی از ویتامین‌ها می‌تواند از ریز موهای شما پس از بهبود کرونا جلوگیری کند. ویتامین‌های A، D و E مهم‌ترین ویتامین‌های تاثیرگذار در رشد و سلامت مو در نظر گرفته می‌شوند .

و تزریق این ویتامین‌ها از طریق سرم و آمپول می‌تواند نقش بسیار پررنگی را در جلوگیری از ریزش موهای شما ایفا کند. بنابراین، شما می‌توانید ضمن مصرف مواد غذایی حاوی این ویتامین‌ها از سرم و یا آمپول نیز برای تامین منابع ویتامین‌های بدن استفاده نمایید . و از مزایای متعدد آن‌ها بهره‌مند شوید

لطفاپیج رسمی داروخانه آنلاین مارا در اینستاگرام دنبال کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *