معرفی گیاهان دارویی, وبلاگ

دگزامتازون و تاثیر درمانی آن بر کرونا

دگزامتازون یک داروی کورتیکواستروئیدی تایید شده است . که به عنوان یک عامل ضد التهابی و سرکوب کننده سیستم ایمنی عمل می کند.

شیوع فعلی کووید-19 ، لزوم توسعه یک برنامه درمانی کارآمد را در اسرع وقت به می طلبد . چندین گزینه درمانی امیدوارکننده به عنوان درمان بالقوه COVID-19 . از جمله داروهای مشتق شده از پلاسما، آنتی بادی های مونوکلونال، ضد ویروس ها، ضد مالاریا، سلول درمانی، و کورتیکواستروئیدها مورد توجه هستند.

در بیماری همه گیر فعلی، دگزامتازون به عنوان یک “پیشرفت بزرگ” در مبارزه با COVID-19 اعلام شده است ،ص33 نشان داده شده است . که دگزامتازون استروئیدی به طور قابل توجهی میزان مرگ و میر را در میان موارد شدید COVID-19 کاهش می دهد.

یک پیشرفت قابل توجه در مبارزه با COVID-19 از یک تصادفی کارآزمایی درمانی COVID-19 در 16 ژوئن 2020 حاصل شد.

این کارآزمایی تصادفی شده در مارس 2020 به عنوان یک کارآزمایی بالینی تصادفی شده برای ارزیابی گزینه های درمانی بالقوه برای COVID-19 آغاز شد. بیش از 11500 بیمار تایید شده COVID-19 از 175 بیمارستان NHS در بریتانیا بررسی شدند.

داروخانه گیاهی زجاج کلاب و درمان کرونا

در داروخانه گیاهی زجاج کلاب شما به سادگی میتوانید با داروهای گیاهی کرونا را شکست دهید .

سیاهدانه

تحقیقاتی که جدیدا بر روی سیاه دانه نشان می دهد این دانه سیاه در درمان بسیاری از بیماری ها از جمله دیابت، سل، بیماری های عروقی، کم خونی، میگرن بسیار مفید است.

سیاه دانه از چه خانواده:

آلالگان  (Ranunculaceae)

اندام دارویی:

میوه گیاه .

ترکیبات شیمیایی  :

تیموکیتون (ضد تشنج)، نیگلون، ملانتین، نیگیلین و تانن.

خواص درمانی دیگر:

کمک به درمان تشنج، درمان سرگیجه ناشی از مشکلات گوش داخلی، کمک به درمان روماتیسم (در مصرف موضعی)، کمک به رفع نارسایی های کبدی، ضد نفخ و مقوی معده، کمک به درمان میگرن، افزایش دهنده شیر مادران، کمک به درمان بی اختیاری ادراری. کمک به درمان بدخیمی ها.

 

عوارض جانبی: در مصرف زیاد ومداوم سمی است.

مصرف در بارداری و شیردهی: در بارداری منع مصرف دارد ولی در شیردهی مفید است.

موارد منع مصرف: بارداری.

کارآزمایی Oxford RECOVERY دگزامتازون با دوز پایین، لوپیناویر-ریتوناویر، هیدروکسی کلروکین و آزیترومایسین را به صورت تصادفی آزمایش کرد. تنها دگزامتازون موفق به کاهش میزان مرگ و میر ناشی از COVID-19 شد. استفاده از دگزامتازون با نرخ دوز 6 میلی گرم در روز در 8 ژوئن 2020 به مدت ده روز برای ارزیابی اثربخشی بالینی در بیماران در مقایسه با 4321 بیمار با مراقبت معمول به تنهایی آغاز شد.

دگزامتازون میزان مرگ و میر را در بیمارانی که از دستگاه تنفس مصنوعی استفاده می‌کنند یک سوم و در بیمارانی که از اکسیژن استفاده می‌کنند یک پنجم کاهش می‌دهد.

یافته‌های اولیه نشان داد که دگزامتازون خطر مرگ و میر را از 40% به 28% در بیماران تحت ونتیلاتور و 25% تا 20% برای بیماران تحت درمان با اکسیژن طی 28 روز کاهش می‌دهد. استفاده از دگزامتازون عوارض جانبی قابل توجهی ایجاد نکرد و در موارد خفیف بی اثر بود

.با این حال، کارآزمایی ریکاوری آکسفورد محدودیت‌هایی دارد، مانند نتایج برای پیامدهای ثانویه کلیدی، عوارض جانبی بالقوه، و اثربخشی دگزامتازون در بیماران مبتلا به بیماری‌های همراه گزارش نشده است. تجویز فعلی کورتیکواستروئیدها باید به بیماران شدید و همراه با طوفان سیتوکین، از جمله ARDS، نارسایی کلیوی، آسیب حاد قلبی، و افزایش سطح سرمی D-dimers محدود شود .

داروهای جایگزین دگزامتازون در داروخانه آنلاین زجاج کلاب

شما میتوانید از داروخانه آنلاین زجاج کلاب تمامی داروهای گیاهی مد نظر خود را برای جایگزینی داروهای شیمیایی خریداری کنید .

تمامی خرید های شما از داروخانه آنلاین زجاج کلاب در کمتر از سه روز برای شما ارسال میشوند .

پودرتقویت جنسی وجسمی زجاج Sexual Powder

تغذیه نقش مهمی در تقویت قوای جنسی در زنان و مردان دارد. پودر تقویت جنسی و جسمی نقش بسیار موثری در قوای جنسی در زنان و مردان دارد.

ترکیبات:

جینسینگ،علف چای،بهارنارنج،زنجبیل

موارد مصرف:
تقویت قوای جنسی زنان ومردان
درمان ضعف وبی حالی جسمی بدن،انرژی زا
کمک به نازایی،تقویت خمدان و اسپرم
درمان سرد مزاجی در مشکلات جنسی
برای افراد بدن ساز مورد استفاده قرار میگیرد
توضیحات:

جینسینگ:باعث تحریک گردش خون میشود.افزایش فعالیت جنسی و درمان اختلالات نعوظ در مردان می شود

علل مختلفی برای ناباروری مردان وجود دارند، اما کمبود اسپرم های با کیفیت یکی از اصلی ترین دلایل است. گیاه جینسینگ باعث افزایش اسپرم های با کیفیت می شود.

اختلال نعوظ: در یک رابطه ی لذت بخش به طور مشخصی کاهش می یابد.  گیاه جینسینگ در این مشکل هم به طور قابل توجهی موثر است

دگزامتازون داروییی شیمیایی است و برای جلوگیری از عوارض آن از داروهای گیاهی استفاده کنید .

علائم یائسگی مانند گرگرفتگی، تعریق شبانه، نوسانات خلقی، تحریک پذیری، اضطراب، افسردگی، خشکی واژن، کاهش میل جنسی، افزایش وزن، بی خوابی و ریزش مو را کاهش می دهد.همچنین جینسینگ برای درمان اختلالات قاعدگی مفید می باشد.

علف چای:خاصیت ضد افسردگی،به عنوان ضد التهاب و ورم برونش ها و دستگاه تناسلی ادراری.آرامش بخش……

مقدار مصرف پودر تقویت جنسی و جسمی زجاج:

صبح وشب یک ساعت قبل خواب یک قاشق غذاخوری با یک لیوان آب یا شیر حل کنید یا با یک قاشق عسل مخلوط کنید

منع مصرف:

کسانی که بیماری فشار خون و  یا باردار هستند تحت نظر پزشک داروساز مصرف کنند

شکل دارویی : ۱۸۳ گرم پودر ترکیبی در پلاستیک زیپ دار همراه با بروشور

مطالعه‌ای که در ووهان چین انجام شد نشان داد که مصرف کورتون در بیماران مبتلا به ARD خطر مرگ را کاهش می‌دهد و از 50 (46%) بیمارانی که کورتیکواستروئید دریافت می‌کردند، 23 نفر در مقایسه با 61.8٪ که کورتیکواستروئید دریافت نمی‌کردند، جان خود را از دست دادند. برعکس، گزارش‌هایی از کورتیکواستروئیدهای مرتبط با سرکوب سیستم ایمنی و افزایش بار ویروسی و تاخیر در پاکسازی بدن وجود دارد. چو و همکاران افزایش تعداد ویروس ها را پس از درمان با کورتیکواستروئیدها در بیماران SARS-CoV-2 نشان داد.

مشاوره آنلاین استفاده از دگزامتازون در داروخانه گیاهی زجاج کلاب

شما میتوانید در داروخانه آنلاین زجاج کلاب از مشاوره رایگان بهره مند شوید .

لطفا مارا در اینستاگرام دنبال کنید .

علیرغم داده های متعدد منتشر شده در مورد استفاده از استروئیدها در COVID-19 . شواهد روشنی از اثربخشی درمان کورتیکواستروئید در SARS وجود ندارد. برخی از محققان بر نیاز به استفاده محتاطانه از کورتیکواستروئیدها تأکید می کنند . اما برای تأیید اثرات مثبت و دستیابی به دوز بهینه، به کارآزمایی های تصادفی شده نیاز است. با این حال، اثرات مفید احتمالی باید در مقایسه با خطرات، از جمله عفونت های ثانویه و پاکسازی ویروسی با تاخیر محاسبه شود. در 2 سپتامبر 2020، WHO دستورالعملی را در مورد استفاده از دگزامتازون و سایر کورتیکواستروئیدها (هیدروکورتیزون یا پردنیزون) برای درمان Covid-19 صادر کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *