سلامت, وبلاگ

درد های آرتروزی و درمان گیاهی

درد های آرتروزی داروخانه گیاهی
درد های آرتروزی داروخانه گیاهی
درد های آرتروزی داروخانه گیاهی

درد های آرتروزی و درمان گیاهی

در ربطه با درد های آرتروزی همانگونه که میدانیم به محل اتصال دو استخوان ، مفصل (joint) می گویند. انتهای این استخوان‌ها با بافت محافظی به نام غضروف پوشانده شده است. استئوآرتریت یا آرتروز سبب تجزیه این غضروف می‌شود و باعث می شود استخوان‌های مفصل به هم ساییده شوند.

آرتروز و دردهای مفصلی در خانم ‌ها، مخصوصا پس از یائسگی، شایع ‌تر است. همچنین مفاصل زانو، گردن، مهره ‌های کمر، انگشتان، مچ دست و لگن بیشتر از سایر نقاط بدن دچار آرتروز می ‌شوند

آرتروز یک بیماری پیش ‌رونده با پنج مرحله از ۰ تا ۴ است. مرحله اول (۰) مفصل طبیعی است. مرحله ۴ نشان‌ دهنده آرتروز شدید است. همه کسانی که آرتروز دارند تا مرحله ۴ پیشرفت نمی‌کنند. این وضعیت اغلب مدت‌ ها قبل از رسیدن به این مرحله تثبیت می‌ شود.

در افرادی که آرتروز شدید دارند، غضروف در یک یا چند مفصل از بین رفته است. اصطکاک استخوان بر روی استخوان می‌تواند علائم شدید زیر را ایجاد کند:

علایم درد های آرتروزی :

 • افزایش تورم و التهاب: مقدار مایع سینوویال در مفصل ممکن است افزایش یابد. به طور معمول، این مایعات به کاهش اصطکاک در حین حرکت کمک می ‌کنند. با این حال، در مقادیر بیشتر می ‌تواند باعث تورم مفصل شود. تکه‌ های غضروف جدا شده نیز ممکن است درون مایع سینوویال شناور باشد و درد و تورم را افزایش دهد.
 • افزایش درد: ممکن است هنگام فعالیت و همچنین در حال استراحت ، درد ایجاد شود . اگر در طول روز زیاد از مفاصل استفاده شود ، ممکن است احساس افزایش سطح درد یا تورم بیشتری در مفاصل ایجاد شود .
 • دامنه حرکت کاهش می ‌یابد: به دلیل سفتی یا درد در مفاصل، ممکن است حرکت محدود شود.
 • بی ثباتی مفصل: مفاصل ممکن است از ثبات کمتری برخوردار شوند. به عنوان مثال، اگر آرتروز شدید در زانو ها وجود داشته باشد، ممکن است دچار قفل شدن (کمبود حرکت ناگهان شود).
 • علائم دیگر. با ادامه این روند فرسایش مفصل، ضعف عضلانی، خار استخوان و تغییر شکل مفصل نیز ممکن است رخ دهد.

آسیب مفصلی ناشی از آرتروز شدید قابل برگشت نیست، اما درمان آن می‌تواند به کاهش علائم کمک کند.

عوامل خطر درد های آرتروزی

عواملی که می‌توانند خطر ابتلا به آرتروز را افزایش دهند عبارتند از:

 • سن بالا. خطر آرتروز با افزایش سن افزایش می‌یابد.
 • جنسیت. زنان بیشتر به آرتروز مبتلا می‌شوند؛ هرچند دلیل آن روشن نیست.
 • چاقی. حمل وزن اضافی بدن از چند جهت به افزایش آرتروز کمک می‌کند و هرچه وزن بیشتری داشته باشید خطر شما بیشتر می‌شود. افزایش وزن باعث افزایش فشار به مفاصل تحمل‌کننده وزن مانند لگن و زانو می‌شود. همچنین، بافت چربی پروتئین‌هایی تولید می‌کند که می‌تواند باعث التهاب مضر در اطراف مفاصل شما شود.
 • آسیب‌های مفصلی. آسیب‌هایی مانند آسیب‌هایی که هنگام ورزش یا هنگام تصادف رخ می‌دهد، می‌تواند خطر آرتروز را افزایش دهد. حتی صدماتی که سال‌ها پیش رخ داده و به ظاهر بهبود یافته‌اند نیز می‌توانند خطر ابتلا به آرتروز را افزایش دهند.
 • فشار مکرر بر روی مفصل. اگر شغلی که دارید یا ورزشی که می‌کنید فشار تکراری را روی مفصل وارد می‌کند، ممکن است در نهایت این مفصل دچار آرتروز شود.
 • ژنتیک. برخی از افراد آرتروز را به ارث می‌برند.
 • تغییر شکل استخوان. برخی از افراد با بدشکلی مفاصل و یا غضروف معیوب متولد می‌شوند.
 • برخی از بیماری‌های متابولیک. این موارد شامل دیابت و شرایطی است که بدن شما آهن زیادی دارد (هموکروماتوز)

داروخانه گیاهی زجاج کلاب

شما میتوانید تمامی بیماری های خود را به سادگی در داروخانه گیاهی زجاج کلاب درمان کنید .
تمامی داروهای موجود در داروخانه گیاهی زجاج کلاب کاملا گیاهی است و هیچگونه عوارضی ندارد .
شما همچنین میتوانید از مشاوره آنلاین داروخانه گیاهی نیز بهرهمند شوید .

آزمایشات زیر به تشخیص درد های آرتروزی کمک می‌کنند:

 • آسپیراسیون مفصل. پس از بی‌حس کردن ناحیه مورد نظر، یک سوزن به داخل مفصل وارد می‌شود تا مایعات خارج شود. این آزمایش به دنبال ایجاد عفونت در مایعات است. نتایج می‌تواند به رد سایر شرایط پزشکی یا سایر اشکال آرتروز کمک کند.
 • اشعه ایکس. اشعه ایکس می‌تواند علت مفصلی یا استخوانی یا تغییرات مربوط به آرتروز را نشان دهد.
 • ام آر آی. تصویربرداری رزونانس مغناطیسی دید بهتری در مورد غضروف و سایر قسمت‌های مفصل ایجاد می‌کند.

درمان درد های آرتروزی

هنوز هیچ درمان قطعی ای برای آرتروز وجود ندارد. اما دارو، روش‌های غیردارویی و کارهای جانبی می‌توانند به کاهش درد کمک کنند. به عنوان آخرین چاره، می‌توان یک مفصل آسیب دیده را با یک اتصال فلزی، پلاستیکی یا سرامیکی جایگزین کرد.

داروها

 • مسکن‌ها. مسکن‌ها شامل استامینوفن و مواد افیونی هستند. استامینوفن بدون نسخه در دسترس است و مواد افیونی باید توسط پزشک تجویز شود.
 • داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی (NSAIDs). این داروها بیش‌ترین استفاده را برای تسکین التهاب و درد دارند. داروهای ضد التهاب شامل آسپرین، ایبوپروفن، ناپروکسن و سلکوکسیب هستند. آنها به صورت OTC یا نسخه‌ای در دسترس هستند؛ اما نسخه‌های OTC فقط به کاهش درد کمک می‌کنند.
 • ضد واکنش‌ها. محصولات OTC شامل موادی مانند کپسایسین، منتول و لیدوکائین هستند. این داروها انتهای عصب را تحریک می‌کنند، بنابراین ناحیه دردناک احساس سرما، گرما یا خارش می‌کند تا تمرکز را از درد واقعی دور کند.
 • کورتیکواستروئیدها. این داروهای ضد التهاب تجویزشده به روشی مشابه هورمونی به نام کورتیزول عمل می‌کنند. دارو از طریق دهان مصرف می‌شود یا در مطب پزشک به مفصل تزریق می‌شود.
 • پلاسمای غنی از پلاکت (PRP). این محصول از طریق تزریق توسط پزشک در دسترس است و دارای پروتئین‌هایی است که به کاهش درد و التهاب کمک می‌کند.
 • داروهای دیگر. داروی ضد افسردگی دولوکستین  و داروی ضد تشنج پرگابالین داروهای خوراکی هستند که برای درمان درد آرتروز مورد تایید FDA هستند.

درمان‌های غیر دارویی درد های آرتروزی

درمان‌های غیردارویی برای آرتروز شامل موارد زیر هستند:

ورزش

حرکت، بخشی اساسی از یک طرح درمانی آرتروز است. طبق برنامه وزارت بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده، انجام ۱۵۰ دقیقه ورزش متوسط ​​تا شدید در هفته باید مورد هدف باشد. برنامه ورزشی خوب برای مبارزه با درد و سفتی آرتروز چهار بخش دارد:

 • ورزش‌های تقویت‌کننده: عضلات اطراف مفاصل دردناک را می‌سازند و به کاهش فشار روی آن‌ها کمک می‌کنند.
 • حرکات کششی: به کاهش سفتی و حرکت مفاصل کمک می‌کنند.
 • ورزش‌های هوازی یا کاردیو: به بهبود میزان استقامت و انرژی و کاهش وزن اضافی کمک می‌کنند.
 • تمرین‌های تعادل: به تقویت عضلات کوچک در اطراف زانو و مچ پا کمک می‌کند و از سقوط جلوگیری می‌کند.

کاهش وزن :‌وزن زیاد باعث ایجاد فشار اضافی بر روی باسن، زانو، پا و کمر می‌شود. کاهش وزن به کاهش درد و توقف یا کاهش آسیب مفصلی کمک می‌کند. هر نیم کیلوگرم کاهش وزن ۲ کیلوگرم از فشار روی مفاصل پایین بدن را کم می‌کند.

داروخانه آنلاین زجاج کلاب

شما میتوانید تمامی داروهای مدنظر خود را از داروخانه آنلاین زجاج کلاب خریداری کنید .
درصورت نیاز برای یافتن داروی مدنظر خود میتوانید از بخش دسته بندی درمانی داروخانه آنلاین زجاج کلاب استفاده کنید .
تمامی سفارشات شما از داروخانه آنلاین زجاج کلاب در کمتر از سه روز برای شما ارسال میشوند .

عمل جراحی

جراحی مفصل می‌تواند عملکرد را بهبود بخشد و یا مفاصل آسیب‌دیده را جایگزین کند تا تحرک ایجاد شود و درد تسکین یابد. مفصل ران و زانو مفصلی است که معمولاً تعویض می‌شود. جراح ارتوپدی می‌تواند بهترین روش را بر اساس میزان آسیب‌دیدگی مفصل تعیین کند.

لطفا ما را در اینسنتاگرام دنبال کنید .

2 دیدگاه در “درد های آرتروزی و درمان گیاهی

 1. دکتر حسن براتی گفت:

  ممنون از راهنمایی خوبتون🙏

  1. زجاج کلاب گفت:

   سلامت باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *