وبلاگ

خوشاریزه گیاهی خار مانند با خواص درمانی

گیاه خوشاریزه(خوشاروزه) یا فیاله،کراوی با نام علمی Echinophora platyloba از گیاهان مرتعی خوراکی خودرو در ایران متعلق به خانواده ی چتریان است. این گیاه پایا و خاردار بوده و ارتفاع آن به 30 تا 100 سانتی متر می رسد. ساقه های آن منفرد ، منشعب ، محکم و دارای شاخه های شیاردار می باشد، برگ های گیاه خوشاریزه درشت و گوشتی و برگ های ساقه ای کوچک تر و میوه مستطیلی گلابی شکل دارد.فصل گلدهی ان در اوایل شهریور ماه می باشد. این گیاه بومی ایران است و در مناطق کوهستانی و سرد غرب ایران از جمله استان های چهارمحال و بختیاری، فارس، کردستان، کرمانشاه، همدان و لرستان بصورت وحشی می روید . نوع کم یاب آن در استان کرمانشاه مشاهده می گردد. در ادامه به بررسی خواص درمانی این گیاهی میپردازیم.

داروخانه گیاهی زجاج کلاب

شما میتوانید تمامی بیماری های خود را به سادگی در داروخانه گیاهی زجاج کلاب درمان کنید.
تمامی داروهای موجود در داروخانه گیاهی زجاج کلاب کاملا گیاهی است و هیچگونه عوارض جانبی ندارد.
داروخانه گیاهی زجاج کلاب حامی سلامتی شما عزیزان.

کاهش علایم سندروم پیش از قاعدگی

 از زمان گذشته سندروم پیش از قاعدگی ، ظهور علایم ناراحت کننده ای است. که فعالیت روزانه زنان را مختل نموده و مشکلات فراوانی را برای آنها ایجاد می کند. خوشاریزه میتواند این مشکل را به سادگی برطرف میکند.

درمان عفونت های قارچی به وسیله خوشاریزه

 طی آزمایشات صورت گرفته با گیاه خوشاریزه مشخص گردید که پماد تهیه شده با عصاره این گیاه اثر قابل توجهی در درمان عفونتهای قارچی بدون ایجاد عارضه جانبی داشته . و جای آن دارد که اثر این گیاه بر روی بیماریهای قارچی انسانی بررسی گردد.

ضد دل پیچه و اسهال

در طب عام از گیاه خوشاریزه به عنوان داروی ضد دل پیچه و اسهال استفاده می نمودند.

درمان بیماری های قارچی پوست توسط خوشاریزه

 بیماری های قارچی پوست که یکی از انواع بیماری هایی است که سابقه استفاده گیاهان دارویی برای درمان آن ، ازدیر باز بین مردم ایران و جهان رایج بوده است و می توان گفت عصاره هیدروالکلی خوشاریزه بر روی درماتوفیتهای عامل بیماری پوستی موثر است و در واقع درماتوفیتهای متعددی که در بیماری های پوست موثرند ، لایه کراتینی پوست را تحت الشعاع قرارداده اند که به سختی قابل ریشه کنی هستند و خوشاریزه به علت داشتن آثار ضد قارچی خوب ، می تواند در ساخت فراورده های دارویی ضد قارچی نقش بسزایی داشته باشد.

داروخانه آنلاین زجاج کلاب

شما میتوانید تمامی داروهای گیاهی موردنیاز خود را از داروخانه آنلاین زجاج کلاب خریداری کنید.
بخش دسته بندی درمانی داروخانه آنلاین زجاج کلاب به شما در خرید داروی موردنیازتان کمک میکند.
تمامی سفارشات شما از داروخانه آنلاین زجاج کلاب در کمتر از سه روزبرای شما عزیزان ارسال میشود.
لطفا پیج رسمی داروخانه آنلاین ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *