وبلاگ

حلبه گیاهی با خواص درمانی مختلف

گیاه حلبه دارای خواص اثر تقویتی، ملین، اشتهاآور، خلط آور و ضدتب، محرک جریان شیر و کاهنده قندخون است.همچنین این گیاه حاوی مقادیر زیادی آهن، فسفر و ویتامین D است. حلبه یک داروی گوارشی تلخ است و می‌توان آن را در بیماری قند و به صورت موضعی در التهابات پوستی مصرف کرد. در ادامه به بررسی خواص درمانی این گیاهی میپردازیم.

داروخانه گیاهی زجاج کلاب

شما میتوانید تمامی بیماری های خود را به سادگی در داروخانه گیاهی زجاج کلاب درمان کنید.
تمامی داروهای موجود در داروخانه گیاهی زجاج کلاب کاملا گیاهی است و هیچگونه عوارض جانبی ندارد.
داروخانه گیاهی زجاج کلاب حامی سلامتی شما عزیزان.

حلبه و خواص آنتی اکسیدانی

دانه های حلبه حاوی فلاونوئیدها، كاروتنوئیدها و كومارین ها می باشند. شواهد نشان می دهد كه فعالیت آنتی اكسیدانی حلبه را می توان به وجود فلاونوئیدها كه به عنوان جاروبگرهای گونه های اكسیژن واكنشی عمل می كنند، نسبت داد. كوئرستین موجود در حلبه به عنوان یك تركیب فلاونوئیدی، منجر به افزایش ظرفیت و پتانسیل آنتی اكسیدانی شده و به عنوان یك فلاونوئید مهم و یك آنتی اكسیدان قوی باعث برداشت رادیكال های آزاد گزانتین اكسیداز و سوپراكسید، كاهش استرس اكسیداتیو و کاهش پراکسیداسیون لیپیدها می گردد.

به علاوه، نارینجنین حلبه بیان آنزیم های محدود كننده در سنتز گلوتاتیون (از عوامل تأثیرگذار و مهم در دفاع آنتی اکسیدانی بدن) مانند گاماگلوتامیل سیستئین سنتاز را کاهش می دهند. از سویی دیگر نتایج یافته های علمی ثابت کرده اند كه نارینجنین به دلیل خاصیت آنتی اکسیدانی قوی خود می تواند سبب كاهش انواع آسیب به بافت های مختلف بدن از جمله کبد در برابر عوامل خطرساز بیرونی نظیر استامینوفن، آدریمایسین و … شود.

حلبه و سلامت دستگاه گوارش

حلبه حاوی مقادیر مناسبی از فیبر محلول است که در روده آب جذب می‌کند و به مدفوع می‌افزاید. این امر باعث ایجاد انقباض ‌شده و به حرکت مدفوع در روده کمک می‌کند و به این شکل به راحتی یبوست را درمان می نماید. این گیاه سوء هاضمه و درد معده را نیز تسکین می‌دهد. به علاوه، حلبه درد و التهاب دستگاه گوارش را با پوشش دادن لایه های درونی معده و روده، تسکین داده و سوزش سر معده و برگشت اسید معده را درمان می‌کند.

دیوسژنین موجود در حلبه به‌طور خاص به پیشگیری از سرطان کولون کمک می‌کند. علاوه بر این، پلی ساکاریدهای غیر نشاسته مانند ساپونین، همی سلولز، موسیلاژ، تانن و پکتین، باعث مهار جذب نمک‌های صفراوی از طریق روده بزرگ می‌شوند. این ماده غذایی می‌تواند به سموم متصل شده و از غشاء مخاط روده محافظت کند که همین امر می‌تواند شانس ابتلا به سرطان کولورکتال و سایر مشکلاتی که می‌تواند بر روی روده تأثیر بگذارد را کاهش دهد.

حلبه و دیابت

فیبرهای موجود در حلبه موجب کاهش جذب گلوکز می گردد. هیدروکسی ایزولوسین که یک اسیدآمینه موجود در فیبر دانه حلبه است موجب تحریک ترشح انسولین و افزایش تعداد گیرنده های انسولین می گردد. فیبر را از این نظر به عنوان عامل پائین آورنده گلوكز در نظر می گیرند كه ماده ای بنام گالاكتومانان موجود در فیبر بذر این گیاه با كاهش سرعت تخلیه معده و تأخیر در جذب، موجب كاهش گلوكز می شود.

داروخانه آنلاین زجاج کلاب

شما میتوانید تمامی داروهای گیاهی موردنیاز خود را به سادگی از داروخانه آنلاین زجاج کلاب خریداری کنید.
بخش دسته بندی درمانی داروخانه آنلاین زجاج کلاب به شما در خرید داروی مدنظرتان کمک میکند.
تمامی سفارشات شما از داروخانه آنلاین زجاج کلاب در کمتر از سه روز برای شما عزیزان ارسال میشود.
لطفا پیج رسمی داروخانه آنلاین ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *