وبلاگ

جینکوبیلوبا چیست و چه خواصی دارد؟

گیاه جینکوبیلوبا با نام علمی Ginko biloba از قدیمی ترین درختان جهان است که تاریخچه آن به دویست میلیون سال پیش بر میگردد و از آن با نام فسیل زنده یاد می کنند. این گیاه در حقیقت بومی کشور چین است و یکی از پر مصرف ترین گیاهان در طب سنتی چین بوده و هست. در پزشکی نوین چین از این گیاه بیشتر برای بهبود عملکرد مغز و درمان آسم استفاده می شود و در طی 15 سال گذشته در متون علمی اروپا مطالعات وسیعی در خصوص این گیاه انجام شده و موثر بودن آن در درمان دامنه وسیعی از اختلالات تائید شده است. خصوصا در مورد اختلالاتی که با افزایش سن ایجاد می شود.
این عصاره دارای خواص گوناگونی می باشد از جمله اثرات آنتی اکسیدانی و پاک کنندگی رادیکالهای آزاد، تنظیم تونوسیته دیواره عروق و آنتاگونیست فاکتور فعال کننده پلاکتی است. همچنین اثر مثبتی بر جریان خون خصوصا در مویرگها داشته و محرک نقل و انتقال عصبی است.
بسیاری از بیماری هایی که توسط جینکوبیلوبا تعدیل می یابند اختلالات ایجاد شده در سنین بالا هستند یعنی در حقیقت زمانی از زندگی که جریان خون و متابولیسم سلولی اختلالات مختلفی در بدن و نیز در سیستم مرکزی اعصاب ایجاد می کند. بنابراین جینکوبایلوبا برای پیشگیری و کمک به درمان انواع علائم پیری از جمله ایسکمی ها، هایپوکسی ها و اختلالات حافظه موثر است.

داروخانه گیاهی زجاج کلاب

شما میتوانید تمامی بیماری های خود را به سادگی در داروخانه گیاهی زجاج کلاب درمان کنید.
تمامی داروهای موجود در داروخانه گیاهی زجاج کلاب صد در صد گیاهی است و هیچگونه عوارض جانبی ندارد.
داروخانه گیاهی زجاج کلاب حامی سلامتی شما عزیزان.

مقابله با زوال عقل خفیف با جینکوبیلوبا

محققان آلمانی دریافتند بیماران مبتلا به زوال عقل خفیف تا متوسط  از جمله بیماری آلزایمر  که ۲۴۰ میلی گرم جینکوبیلوبا در روز به مدت شش ماه مصرف کردند ، حافظه و عملکرد شناختی بهتری نسبت به افرادی که از دارونما استفاده می کردند ، داشتند.

پشتیبانی از گردش خون

افراد مبتلا به بیماری رینود ، وضعیتی که خون رسانی به انگشتان دست و پا را محدود می کند ، که به مدت ۱۰ هفته از جینکوبیلوبا استفاده کردند ، ۵۶ درصد کاهش تعداد حملات را تجربه کردند.

کاهش اضطراب با جینکوبیلوبا

بر اساس مطالعه ای در سال ۲۰۰۷ در مجله تحقیقات روانپزشکی ، افراد مبتلا به اختلال اضطراب عمومی که از مکمل های جینکوبیلوبا استفاده کردند ، پس از چهار هفته علائم بیشتری را نسبت به افرادی که دارونما مصرف کردند ، تجربه کردند.

این گیاه می تواند به کاهش اضطراب کمک کند. برگ های جینکو دارای خاصیت قابض است و گرما را از قسمت بالای بدن به سمت پایین می آورد. با این حال این گیاه نباید به عنوان درمان کننده اضطراب در نظر گرفته شود. درمان اصلی شامل تغییر شیوه زندگی  است و داروهای سنتی (در صورت نیاز) نیز باید بخشی از درمان شما باشند.

افزایش میل جنسی

محققان دانشگاه تگزاس دریافتند زنانی که در کنار درمان بی میلی جنسی از جینکوبیلوبا استفاده می کردند . در مقایسه با افرادی که دارونما مصرف می کردند ، میل جنسی آنها بهبود یافته است.

داروخانه آنلاین زجاج کلاب

شما میتوانید تمامی داروهای گیاهی موردنیاز خود را به سادگی از داروخانه آنلاین زجاج کلاب تهیه کنید.
بخش دسته بندی درمانی داروخانه آنلاین زجاج کلاب به شما در خرید داروی مدنظر خود کمک میکند.
تمامی سفارشات شما از داروخانه آنلاین زجاج کلاب در کمتر از سه روز برای شما عزیزان ارسال میشود.
لطفا پیج رسمی داروخانه آنلاین ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *