وبلاگ

تقویت سیستم ایمنی بدن

تقویت سیستم ایمنی داروخانه گیاهی
تقویت سیستم ایمنی داروخانه گیاهی
تقویت سیستم ایمنی داروخانه گیاهی

تقویت سیستم ایمنی بدن

رادیکال های آزاد در تقویت سیستم ایمنی مولکول هایی هستند که دارای یک یا چند جفت الکترون جفت نشده (فرد) می باشند که اغلب بسیار واکنش پذیرند. این ترکیبات (مانند سوپراکسید، اکسید نیتریک، رادیکال های هیدروکسیل، پراکسید هیدروژن، پراکسی نیتریت و هیپوکلروس اسید) در بدن در طول متابولیسم طبیعی تولید می شوند.

همچنین از متابولیسم برخی داروها و آنتی بیوتیک ها نیز ناشی می شوند. قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش، دود سیگار و سایر آلاینده های محیطی . نیز بار رادیکال های آزاد بدن را افزایش می دهند. افزایش سطح رادیکال های آزاد با آسیب به غشاها، آنزیم ها و DNA ارتباط مستقیم دارند.

آنتی اکسیدان ها (به عنوان مثال، ویتامین E، ویتامین C، ویتامین A، گلوتاتیون، آرژنین، سیترولین، تورین، کراتین، سلنیوم، روی، و پلی فنول های چای) . و آنزیم های آنتی اکسیدانی (مانند سوپراکسید دیسموتاز، کاتالاز، گلوتاتیون ردوکتاز، و گلوتاتیون پراکسیداز) . در از بین بردن رادیکال های آزاد نقش بسزایی داشته . و بنابراین از ساختار سلول ها و بافت ها محافظت می کنند.

داروخانه گیاهی زجاج کلاب و تقویت سیستم ایمنی

شما میتوانید تمامی بیماری های خود را در داروخانه گیاهی زجاج کلاب به سادگی درمان کنید .
تمامی داروهای موجود در داروخانه گیاهی زجاج کلاب کاملا گیاهی است و هیچگونه عوارضی ندارد .
داروخانه گیاهی زجاج کلاب حافظ سلامتی شما عزیزان.

شواهد نشان می‌دهند که سوء تغذیه (به عنوان مثال، کمبود پروتئین، سلنیوم و روی) یا مصرف بیش از حد برخی مواد مغذی (مانند آهن و ویتامین C) منجر به اکسیداسیون مولکول‌های زیستی و آسیب های سلولی و کاهش تقویت سیستم ایمنی می‌شوند. رژیم های غذایی، حاوی ترکیبات آنتی اکسیدانی طبیعی هستند که می توانند مولکول های بسیار واکنش پذیر و مضر رادیکال های آزاد را تثبیت کنند.

مطالعات مختلف نشان می دهند که عملکرد سیستم ایمنی انسان به دریافت ریزمغذی‌هایی بستگی دارد که می‌توانند به عنوان آنتی اکسیدان عمل کنند و به طور قابل توجهی پاسخ ‌های ایمنی را بهبود بخشند. سیستم ایمنی، بدن را در برابر عفونت های ایجاد شده توسط عوامل بیماری زا . مانند باکتری ها، ویروس ها و انگل های تک یاخته ای محافظت می کند. بسیاری از عملکردهای محافظتی سلول های سیستم ایمنی به سیالیت غشای آن ها بستگی دارد.

داروخانه آنلاین زجاج کلاب

شما میتوانید تمامی داروهای موردنیاز خود را از داورخانه آنلاین زجاج کلاب خریداری کنید .
در بخش دسته بندی درمانی داروخانه آنلاین زجاج کلاب داروی خود را پیدا کنید .

وقتی غلظت اسیدهای چرب اشباع نشده در سلول ها افزایش می یابد، پتانسیل پراکسیداسیون لیپیدهای غشا توسط رادیکال های آزاد نیز افزایش می یابد. پراکسیداسیون لیپیدی سیالیت غشا را کاهش داده و در نتیجه عملکرد سلول های ایمنی را مختل می کند. سه ریز مغذی اصلی می توانند به طور مستقیم با مرحله ی تولید رادیکال و حذف رادیکال های آزاد تداخل داشته باشند.

 ویتامین E (a-توکوفرول)، آنتی اکسیدان مهم محلول در چربی است که در تمام غشاهای سلولی یافت می شود و باعث تقویت سیستم ایمنی میشود . این ترکیب غشاها را در برابر پراکسیداسیون لیپیدی محافظت واز کاهش سیالیت غشا جلوگیری می کند. ویتامین C (اسید اسکوربیک) که محلول در آب است و می تواند  سطح رادیکال های آزاد و اکسیژن منفرد را تا حد امکان کاهش دهد.

کاروتنوئیدها نیز رنگدانه های قرمز و زرد هستند که به طور طبیعی در تمام گیاهان فتوسنتزی وجود دارد. بتا کاروتن، بیشترین کاروتنوئید موجود در رژیم غذایی انسان و همچنین پیش ساز اصلی ویتامین A است . که  نشان داده شده است که کاروتن می تواند به عنوان یک آنتی اکسیدان کارآمد عمل کند.

مشاوره پزشکی آنلاین

شما میتوانید در داروخانه آنلاین زجاج کلاب از مشاوره آنلاین تحت نظر پزشکان متخصص استفاده کنید .

بنابراین مصرف ویتامین های A، C و E می تواند به طور موثری تقویت سیستم ایمنی را افزایش دهد. به عنوان مثال نشان داده شده است. که مکمل های حاوی ویتامین A، به طور قابل توجهی مرگ و میر مرتبط با سرخک را در فرزندان کاهش می دهد. بسیاری از پاسخ های ایمنی برای تخریب سلول های سرطانی ضروری هستند.

ریز مغذی های آنتی اکسیدان، از سیستم ایمنی محافظت می‌کنند . و اثرات سرکوب کننده ی عوامل محیطی بر سیستم ایمنی . مانند قرار گرفتن در معرض UV و دود سیگار. که خطر ابتلا به سرطان را افزایش می دهند را مهار می کنند. بنابراین، ویتامین های آنتی اکسیدان ترکیباتی هستند که سیستم ایمنی را تقویت می کنند و در جلوگیری از ابتلا به عفونت ها و بیماری های مختلف نقش دارند.

7 مشکلی که در اثر کمبود سلنیوم در بدن ایجاد میشود:

ریزش مو و تغییر رنگ پوست: کمبود سلنیوم، باعث ریزش مو ها در بدن می شود و همچنین تغییراتی را نیز در رنگدانه های پوست به وجود می آورد؛

بروز علائم پیری: از آن جایی که سلنیوم سرشار از انواع آنتی اکسیدان هایی است که در تقویت سیستم ایمنی از بافت های بدن در برابر آسیب های رادیکال های آزاد محافظت می کند پس با کاهش این ماده معدنی، بدن در برابر این آسیب ها بی دفاع بوده و علائم پیری مانند چین و چروک و خطوط روی صورت خود را بیشتر نمایان خواهند کرد؛

احساس خستگی مداوم: عوامل زیادی از جمله کمبود ویتامین های گروه B و کمبود مواد معدنی مانند آهن و سلنیوم، در ایجاد احساس خستگی مداوم موثر است که با رفع آن ها می توانی این احساس خستگی و کسالت را رفع کرده و سرحال و پر انرژی شوی؛

عدم تمرکز: کمبود سلنیوم با کاهش عملکرد مغز، ذهن و عدم تمرکز مرتبط است. قرص ها و مکمل های حاوی سلنیوم به کاهش اضطراب و استرس، خستگی روانی و در برخی موارد افسردگی کمک می کند؛

مشکلات مربوط به بانوان: برخی تحقیقات و پژوهش ها در رابطه با تقویت سیستم ایمنی اثبات کرده اند که کمبود سلنیوم در بدن می تواند منجر به سقط جنین و نیز تغییراتی در دوران قاعدگی بانوان شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *