سلامت, وبلاگ

تقویت حافظه با داروهای گیاهی

آنچه از آن به عنوان تقویت حافظه یاد می‌کنیم شامل رمزگذاری، ذخیره‌سازی، نگهداری و متعاقبا یادآوری اطلاعات و تجربیات گذشته است. روانشناس شناختی، «مارگارت دبلیو ماتلین» ( Margaret W. Matlin)، حافظه را فرایند حفظ اطلاعات در طول زمان توصیف کرده است. حافظه در زندگی روزانه ما بسیار ضروری است به طوری که بدون آن نمی‌توانیم به اصطلاح، قدم از قدم برداریم و یا حتی چیزی از تجربیات گذشته خود را به یادآوریم.

تقویت حافظه

حافظه , مانند قدرت ماهیچه ای , نیاز دارد که ” از آن استفاده کنید یا آن را از دست بدهید .” هر چه بیشتر از مغز خود کار بکشید , بهتر است که بتوانید اطلاعات را به یاد بیاورید . اما همه فعالیتها برابر نیستند . بهترین ورزش مغز روتین شما را میشکند و شما را به استفاده و توسعه مسیرهای مغزی جدید به چالش میکشد.

داروخانه گیاهی زجاج کلاب

شما میتوانید تمامی بیماری های خود را در داروخانه گیاهی زجاج کلاب درمان کنید .

تمامی داروهای موجود در داروخانه گیاهی زجاج کلاب کاملا گیاهی است و هیچگونه عوارضی ندارد .

شربت زد-زبیب رضوی ZABIB SYRUP

شربت زبیب که در طب سنتی به شربت امام رضا معروف است. در طب سنتی برای تقویت حافظه به مصرف این شربت بسیار توصیه شده است.

ترکیبات :

مویز- زنجبیل – زعفران – میخک – دارچین – سنبل الطیب – طنبل رومی – مصطکی – تخم کاسنی – عسل مصفی – آب نیسان

موارد مصرف :

دردهای سر (نقرس- مفاصل- عصب- معده- دماغ- طحال- کبد- امعاء- احشاء- دفع زیادی بلغم (رطوبت)) – سردردها – افزایش قوت جنسی پیران و سردمزاجان – افزایش حافظه – کمک به بارداری – نورچشم را زیاد می کنده تقویت معده – افزایش اشته ا- سرخی رخسار – مفرح – نعوظ آور – تقویت دل – دماغ – کبد – طحال – صرع – افزایش قوای جنسی و تنها شربتی که می توان با غذا مصرف کرد.

برای تقویت حافظه چه کنیم؟

اما سوال این است که چگونه حافظه خود را پرورش دهیم تا در کسری از ثانیه بتوانیم اطلاعات مورد نیاز خود را به یاد آوریم. آنچه مسلم است استفاده از ابزارهایی چون سیستم یادآورنده موبایل یا تقویم‌های آنلاین، راهکارهای کارآمدی نیستند و تنها برای یادآوری لیست کارها و فعالیت‌های روزانه مفید هستند.

زمانی که نیاز باشد تا اطلاعات از حافظه بلند‌مدت فراخوانی شوند، باید به شیوه موثرتری عمل کنیم که در سایه تقویت حافظه قابل دستیابی است.

چند راهکار تقویت حافظه:

  • مثبت اندیش بودن: اولین قدم برای تقویت حافظه و بهبود آن، این است که مثبت فکر کنیم. بسیاری از افراد دارای موانع ذهنی هستند و مدام جملات مخربی چون «حافظه من مانند ماهی است و زود فراموش می‌کنم» یا «من نمی‌توانم اسامی را به خاطر بسپارم» در ذهن خود تکرار می‌کنند. به یاد داشته باشید که حافظه شما قابل بهبود است اگر و فقط اگر آن را تمرین دهید.
  • خوب خوابیدن: خوب خوابیدن یکی از ساده‌ترین راه‌های تقویت حافظه است. مطالعات اخیر مرکز پزشکی «دیکنس بث» (Beth Deaconess) نشان می‌دهد خواب خوب، باعث ایجاد تغییراتی در مغز می‌شود که به بهبود حافظه کمک می‌کند.
  • ورزش کردن: همانطور که خوابیدن کافی می‌تواند منجر به سلامتی ذهن و جسم ما شود، انجام تمرین‌های ورزشی نیز در بهبود عملکرد مغز و حافظه بی‌تاثیر نیست. زمانی که ورزش می‌کنید جریان خون، اکسیژن بیشتری را به سوی مغز هدایت می‌کند و موجب عملکرد بهتر سلول‌های مغزی و حافظه می‌شود.

داروخانه آنلاین زجاج کلاب

شما میتوانید تمامی داروهای مدنظر خود را از داروخانه آنلاین زجاج کلاب به صورت آنلاین خریداری کنید .

تمامی سفارشات شما از داروخانه آنلاین زجاج کلاب در کمتر از سه روز برای شما ارسال میشوند .

  • تقویت رژیم غذایی: برای داشتن مغزی سالم و حافظه‌ای قوی، موادغذایی، سبزیجات، ویتامین‌ها و مکمل‌هایی را که به بهتر شدن عملکرد حافظه کمک می‌کنند . در رژیم غذایی خود قرار دهید.
  • استفاده از تکنیک چانکینگ: این تکنینک برای به یادسپاری حجم زیادی از اطلاعات به کار می‌رود . که شامل گروه‌بندی موارد، یافتن الگوهایی در آن‌ها و سازماندهی اطلاعات است. به عنوان مثال، شما می‌توانید اطلاعات را در فهرست مواد‌ غذایی خود به وسیله راهروی مواد‌ غذایی فروشگاه گروه‌بندی کنید یا به دنبال پیوند بین وقایع در یک دوره تاریخی باشید و یا برای حفظ کردن لیست بلند بالایی از شماره‌ها، یک خط تیره بعد از هر چهار شماره قرار دهید و چهار تا چهار تا آن‌ها را به خاطر بسپارید.

لطفا ما را در اینستاگرام دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *