وبلاگ

بیماری پوستی آکنه و روش های درمانی

ولگاریس یا بیماری پوستی آکنه یک اختلال التهابی در واحد پیلوسباسه است که سیر مزمن دارد و خود محدود شونده است. بیماری پوستی آکنه ولگاریس توسط Cutibacterium در نوجوانی و تحت تأثیر دهیدرواپی آندروسترون در گردش طبیعی ایجاد می شود. این یک اختلال پوستی بسیار شایع است که می تواند با ضایعات التهابی و غیر التهابی عمدتاً در صورت ظاهر شود، اما می تواند روی بازوها، تنه و پشت نیز رخ دهد.

داروخانه گیاهی زجاج کلاب

شما میتوانید تمامی بیماری های خود را در داروخانه گیاهی زجاج کلاب درمان کنید.
تمامی داروهای موجود در داروخانه گیاهی زجاج کلاب کاملا گیاهی است و هیچگونه عوارض جانبی ندارد.
داروخانه گیاهی زجاج کلاب حامی سلامتی شما عزیزان.

بیماری پوستی آکنه منجر به عوارض قابل توجهی می شود که با زخم باقیمانده و اختلالات روانی مانند تصویر ضعیف از خود، افسردگی و اضطراب همراه است که منجر به تأثیر منفی بر کیفیت زندگی می شود. در یک مطالعه اپیدمیولوژیک، 8.8 درصد از بیماران مبتلا به آکنه افسردگی را با زنانی که از افسردگی رنج می‌برند دو برابر مردان (10.6 درصد در مقابل 5.3 درصد) گزارش کردند، اما این ارتباطی با شدت آکنه نداشت.

ممکن است بیماری پوستی آکنه در سنین نوجوانی ظاهر شود و تا اوایل دهه سی ادامه دارد. آکنه در مردان بیشتر از زنان است. جمعیت شهری بیشتر از جمعیت روستایی آسیب دیده اند. حدود 20 درصد از افراد مبتلا به آکنه شدیدی مبتلا می شوند که منجر به ایجاد اسکار می شود. به نظر می رسد برخی از نژادها بیشتر از سایرین تحت تأثیر قرار می گیرند. آسیایی ها و آفریقایی ها معمولاً به آکنه شدید مبتلا می شوند، اما آکنه خفیف در جمعیت سفیدپوست شایع تر است. به طور کلی، جمعیت هایی با پوست تیره تر نیز تمایل به ایجاد هیپرپیگمانتاسیون دارند. آکنه همچنین می تواند در نوزادان ایجاد شود اما در بیشتر موارد خود به خود برطرف می شود.

علل ایجاد بیماری پوستی آکنه :

بیماری پوستی آکنه با حساسیت بیش از حد غدد چربی به سطح طبیعی گردش خون آندروژن، که توسط P. acnes و التهاب تشدید می شود، رخ می دهد. از علل ایجاد آکنه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

_استفاده از داروهایی مانند لیتیوم، استروئیدها و داروهای ضد تشنج

_قرار گرفتن در معرض نور بیش از حد خورشید

_اختلالات غدد درون ریز مانند سندرم تخمدان پلی کیستیک و حتی بارداری

_اضطراب و استرس

_عوامل ژنتیکی بر درصد اسیدهای چرب شاخه دار در سبوم تأثیر می گذارد.

انواع بیماری پوستی آکنه :

آکنه در نواحی مرکز صورت پشت، بالای تنه و ناحیه دلتوئید ایجاد می شود. آکنه به صورت ضایعات چندشکلی ظاهر می شود که با کومدون شروع می شود.

درجه 1: کومدون. آنها بر دو نوع باز و بسته هستند. کومدون های باز به دلیل بسته شدن روزنه پیلوسباسه توسط سبوم روی سطح پوست ایجاد می شوند. کومدون های بسته به دلیل مسدود شدن دهانه پیلوسباسه زیر سطح پوست توسط کراتین و سبوم ایجاد می شوند.

بیماری درجه 2: ضایعات التهابی به صورت یک پاپول کوچک همراه با اریتم ظاهر می شوند.

درجه 3: پوسچول.

درجه 4: بسیاری از پوسچول ها به هم می پیوندند و ندول ها و کیست ها را تشکیل می دهند.

داروخانه آنلاین زجاج کلاب

شما میتوانید تمامی داروهای مدنظر خود را از داروخانه آنلاین زجاج کلاب خریداری کنید.
بخش دسته بندی درمانی داروخانه آنلاین به شما در خرید داروی مدنظرتان کمک میکند.
تمامی سفارشات شما از داروخانه آنلاین زجاج کلاب در کمتر از سه روز برای شما ارسال میشود.

بیماری پوستی آکنه پس از بهبودی می تواند اسکارهای مختلفی را به جای بگذارد که ممکن است به صورت اسکار هیپرتروفیک و کلوئیدی ظاهر شوند.

_برخی از افراد هنگامی که در معرض آب و هوای گرم مرطوب قرار می گیرند، آکنه خود را تشدید می کنند. این به دلیل رشد باکتری ها و قارچ ها در محیط های گرم و مرطوب است. این تشدید آکنه ناشی از آب و هوا را آکنه گرمسیری می نامند .

_چندین دارو نیز می توانند آکنه از قبل موجود را بدتر کنند. نمونه هایی از این داروها عبارتند از لیتیوم ، هیدانتوئین ، ایزونیازید ، گلوکوکورتیکوئیدها ، یدیدها ، برومیدها و تستوسترون که به این نوع اکنه استروئیدی گویند.

_افراد مستعد ژنتیکی ممکن است در نتیجه نور و اشعه دچار آکنه شوند . شرایطی که توسط نور خورشید و قرار گرفتن در معرض نور مصنوعی UV ایجاد می شود. این شکل از آکنه، آکنه استیوالیس نامیده می شود.

 افراد مبتلا به بیماری پوستی آکنه معمولاً جوش‌های فصلی آکنه را روی بازوها، کمربند شانه‌ای، پشت و سینه تجربه می‌کنند. جوش ها معمولاً یک تا سه روز پس از قرار گرفتن در معرض اشعه UVA شدید رخ می دهند. بر خلاف سایر اشکال آکنه، این وضعیت صورت را حفظ می کند.

تشخیص های افتراقی بیماری پوستی آکنه :

بسیاری از بیماری‌های پوستی می‌توانند آکنه ولگاریس را تقلید کنند و این موارد در مجموع به عنوان جوش‌های آکنه شکل شناخته می‌شوند.

  چنین شرایطی شامل آنژیوفیبروم ها ، کیست های اپیدرمی ، زگیل های مسطح ، فولیکولیت ، کراتوز پیلاریس ، میلیا ، درماتیت اطراف دهان ، و روزاسه و غیره است.  

_سن یکی از عواملی است که ممکن است به تمایز بین این اختلالات کمک کند. اختلالات پوستی مانند درماتیت اطراف دهان و کراتوز پیلاریس می توانند شبیه آکنه به نظر برسند، اما بیشتر در دوران کودکی رخ می دهند. روزاسه بیشتر در افراد مسن رخ می دهد

_ قرمزی صورت ناشی از گرما یا مصرف الکل یا غذاهای تند نیز بیشتر نشان دهنده روزاسه است. 

_ وجود کومدون‌ها به متخصصان سلامت کمک می‌کند آکنه را از اختلالات پوستی که از نظر ظاهری مشابه هستند، متمایز کنند.

_ آکنه های شغلی به دلیل وجود در معرض برخی از مواد شیمیایی و ترکیبات صنعتی، ممکن است بسیار شبیه به آکنه ولگاریس باشند.

_تغییر در رژیم غذایی برای جلوگیری از عود آکنه پیشنهاد شده است. برخی از کارشناسان توصیه می کنند از شکلات، غذاهای تند، غذاهای ناسالم و نوشیدنی های کولا خودداری کنید.

یک مطالعه نشان داد که یک رژیم غذایی با پروتئین بالا و پایین گلیسمی خطر ضایعات آکنه را کاهش می دهد.

لطفا پیج داروخانه آنلاین ما را در اینستاگرام دنبال کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *