معرفی گیاهان دارویی, وبلاگ

بیماری میگرن و معرفی کامل آن

بیماری میگرن سردردی است که می تواند باعث درد شدید ضربان دار یا احساس نبض معمولاً در یک طرف سر شود،.  اغلب با حالت تهوع، استفراغ و حساسیت شدید به نور و صدا همراه است.  حملات میگرن می تواند از ساعت ها تا چند روز ادامه داشته باشد و درد آن چنان شدید باشد که در فعالیت های روزانه شما اختلال ایجاد کند. برای برخی افراد، یک علامت هشداردهنده به نام هاله (aura)قبل یا همراه با سردرد رخ می دهد. هاله می تواند شامل اختلالات بینایی، مانند فلاش نور یا نقاط کور، یا اختلالات دیگر، مانند سوزن سوزن شدن در یک طرف صورت یا در بازو یا پا و مشکل در صحبت کردن باشد.

علائم بیماری میگرن :

بیماری میگرن ، که کودکان و نوجوانان و همچنین بزرگسالان را تحت تاثیر قرار می دهد، می تواند در چهار مرحله پیشرفت کند: پیش درام، هاله، حمله و پس از دروم.  همه کسانی که میگرن دارند تمام مراحل را طی نمی کنند.

پیش درام:

یک یا دو روز قبل از بیماری میگرن ، ممکن است متوجه تغییرات ظریفی شوید که در مورد بیماری میگرن آینده هشدار می دهد، از جمله:

 یبوست

 تغییرات خلقی، از افسردگی تا سرخوشی

 هوس های غذایی

 سفتی گردن

 افزایش ادرار

 احتباس مایع

 خمیازه های مکرر

هاله:

برای برخی افراد، هاله ممکن است قبل یا در طول بیماری میگرن رخ دهد.هاله ها علائم برگشت پذیر سیستم عصبی هستند.  آنها معمولا بصری هستند اما می توانند اختلالات دیگری را نیز شامل شوند.هر علامت معمولاً به تدریج شروع می شود، در طی چند دقیقه ایجاد می شود و می تواند تا 60 دقیقه طول بکشد.

حمله:

اگر میگرن درمان نشود معمولا بین 4 تا 72 ساعت طول می کشد.  تعداد دفعات بروز بیماری میگرن از فردی به فرد دیگر متفاوت است.  میگرن ممکن است به ندرت رخ دهد یا چندین بار در ماه بروز کند.

 در طول بیماری میگرن ، ممکن است موارد زیر اتفاق افتد

 درد معمولا در یک طرف سر، اما اغلب در هر دو طرف

 دردی که ضربان دارد یا نبض دارد

 حساسیت به نور، صدا و گاهی بو و لامسه

 تهوع و استفراغ

درمان بیماری میگرن در داروخانه گیاهی زجاج کلاب

در داروخانه گیاهی زجاج کلاب شما به سادگی میتوانید میگرن و بیماری های خود را به صورت کاملا گیاهی و بدون هیچگونه عوارضی درمان کنید.

داروخانه گیاهی زجاج کلاب حافظ سلامتی شماست .

شما با داروخانه گیاهی زجاج کلاب میتوانید تمامی بیماری ها و درد های جسمی خود را درمان کنید .

داروخانه گیاهی زجاج کلاب معجزه سلامتی شما ..

میگرن کات چیست؟

بیماری میگرن کات دارویی 100 درصد ایرانی است که توجه به ترکیبات گیاهی موثر بر بیماری میگرن شکل گرفته است، که اثر بخشی مثبتی نیز بر سردردهای میگرنی و کاهش شدت سردردها نشان داده است. بسیاری از افراد در هنگام سردردهای میگرنی دچار تهوع و استفرغ می شوند، همین دلیل باعث شده این دارو به شکل اسپری عرضه شود تا بیماران بتوانند به راحتی و بدون هیچ گونه مشکلی از آن استفاده کنند. تحقیقات بالینی انجام گرفته بر روی این دارو نشان می دهد که 81 درصد از بیماران بعد از مصرف دوره کامل اسپری میگرن کات، سردردهای آنها به طور قطعی درمان شده است.

ترکیبات اسپری میگرن کات:

مواد موثره شامل :سینئول، کارواکرول، اوکالیپتول،آلفایونون، آنتول، لینالول

پس درام:

پس از حمله بیماری میگرن ، ممکن است تا یک روز احساس تخلیه ادرارو گیجی داشته باشید.  برخی افراد گزارش می دهند که احساس شادی می کنند همچنین حرکت ناگهانی سر ممکن است برای مدت کوتاهی دوباره درد ایجاد کند

چه زمانی باید به پزشک مراجعه کرد

  بیماری میگرن اغلب تشخیص داده نمی شود و درمان نمی شود.  اگر به طور منظم علائم و نشانه های بیماری میگرن را دارید، حملات خود و نحوه بهبود آنها را یادداشت کنید.  سپس با پزشک خود قرار ملاقات بگذارید تا در مورد سردرد خود صحبت کنید. حتی اگر سابقه سردرد دارید، اگر الگوی تغییر کرد یا سردردتان ناگهان متفاوت شد، به پزشک مراجعه کنید. اگر هر یک از علائم و نشانه‌های زیر را دارید که می‌تواند نشان‌دهنده یک مشکل پزشکی جدی‌تر باشد، فوراً به پزشک خود مراجعه کنید یا به اورژانس بروید:

1- سردرد شدید و ناگهانی مانند رعد و برق

2- سردرد همراه با تب، سفتی گردن، گیجی، تشنج، دوبینی، بی حسی یا ضعف در هر قسمت از بدن که می تواند نشانه سکته باشد.

3- سردرد پس از ضربه به سر

4-سردرد مزمن که پس از سرفه، فشار، زور زدن یا حرکت ناگهانی بدتر می شود

5-سردرد جدید بعد از 50 سالگی

محرک ها :

 تعدادی از محرک های میگرن وجود دارد، از جمله:

 تغییرات هورمونی در زنان  به نظر می رسد نوسانات استروژن، مانند قبل یا در طول دوره های قاعدگی، بارداری و یائسگی، باعث سردرد در بسیاری از زنان می شود.

 داروهای هورمونی مانند داروهای ضد بارداری خوراکی نیز می توانند بیماری میگرن را بدتر کنند.  با این حال، برخی از زنان متوجه می شوند که میگرن آنها با مصرف این داروها کمتر اتفاق می افتد.

 نوشیدنی: شامل الکل، به ویژه شراب، و کافئین بیش از حد، مانند قهوه است.

 فشار: استرس در محل کار یا خانه می تواند باعث بیماری میگرن شود.

 محرک های حسی  نورهای روشن یا چشمک زن می توانند باعث بیماری میگرن شوند، همانطور که صداهای بلند نیز ممکن است.  بوهای شدید – مانند عطر، تینر رنگ، دود و… در برخی افراد باعث میگرن می شود.

 خواب تغییر می کند.:کم خوابی یا خواب زیاد می تواند در برخی افراد باعث بیماری میگرن شود.

 عوامل فیزیکی : فعالیت بدنی شدید، از جمله فعالیت جنسی، ممکن است باعث میگرن شود.

 تغییر آب و هوا: تغییر آب و هوا یا فشار هوا می تواند باعث بیماری میگرن شود.

 داروها :داروهای ضد بارداری خوراکی و گشادکننده عروق، مانند نیتروگلیسیرین، می توانند میگرن را تشدید کنند.

 خوراکی ها:پنیرهای کهنه و غذاهای شور و فرآوری شده ممکن است باعث بیماری میگرن شوند.همچنین ممکن است حذف وعده های غذایی میگرن را تشدید کند

 افزودنی های مواد غذایی:اینها شامل شیرین کننده آسپارتام و نگهدارنده مونو سدیم گلوتامات (MSG) است که در بسیاری از غذاها یافت می شود.

عوارض:

 مصرف بیش از حد داروهای مسکن می تواند باعث سردردهای جدی ناشی از مصرف بیش از حد دارو شود.  به نظر می رسد این خطر با ترکیب آسپرین، استامینوفن و کافئین بالاتر باشد.  اگر بیش از 14 روز در ماه آسپرین یا ایبوپروفن (Advil، Motrin IB، دیگران) یا تریپتان، سوماتریپتان (Imitrex، Tosymra) یا ریزاتریپتان (Maxalt، Maxalt-MLT) را برای بیش از 9 روز مصرف کنید، سردردهای ناشی از مصرف بیش از حد ممکن است رخ دهد. سردرد ناشی از مصرف بیش از حد دارو زمانی رخ می دهد که داروها از تسکین درد خودداری می کنند و شروع به ایجاد سردرد می کنند.  سپس از داروهای ضد درد بیشتری استفاده می کنید که این چرخه را ادامه می دهد.

داروخانه آنلاین زجاج کلاب

شما میتوانید تمامی داروهای خود را از داروخانه آنلاین زجاج کلاب خریداری کنید .

تمامی خریدهای شما از داروخانه آنلاین زجاج کلاب در کمتر از سه روز برای شما ارسال میشود .

شما همچنین میتوانید در داروخانه آنلاین زجاج کلاب از مشاوره رایگان بهره مند شوید .

مشاوره آنلاین داروخانه آنلاین زجاج کلاب تحت نظر پزشک متخصص میباشد .

لطفا مارا در اینستاگرام فالوو مپکنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *