معرفی گیاهان دارویی, وبلاگ

بیماری دیابت و درمان آن

بیماری دیابت یک بیماری مزمن است که یا زمانی رخ می دهد که لوزالمعده انسولین کافی تولید نمی کند یا زمانی که بدن نمی تواند به طور موثر از انسولین تولید شده استفاده کند. انسولین هورمونی است که قند خون را تنظیم می کند. هایپرگلیسمی یا افزایش قند خون، یکی از عوارض رایج بیماری دیابت کنترل نشده است و به مرور زمان منجر به آسیب جدی به بسیاری از سیستم های بدن، به ویژه اعصاب و رگ های خونی می شود.

در سال 2014، 8.5 درصد از بزرگسالان 18 سال و بالاتر به دیابت مبتلا بودند. در سال 2019، بیماری دیابت عامل مستقیم مرگ 1.5 میلیون نفر است و 48 درصد از کل مرگ و میرهای ناشی از دیابت قبل از 70 سالگی است.

عوارض دیابت در میان بیماران مبتلا به بیماری دیابت نوع 1 یا 2 شایع است اما در عین حال مسئول عوارض و مرگ و میر قابل توجهی است. همچنین عوارض مزمن دیابت به طور کلی به دو دسته میکروواسکولار و ماکروواسکولار تقسیم می شوند که اولی شیوع بسیار بیشتری نسبت به دومی دارد .

عوارض میکروواسکولار شامل نوروپاتی، نفروپاتی و رتینوپاتی است، در حالی که عوارض ماکرو عروقی شامل بیماری قلبی عروقی، سکته مغزی و بیماری شریان محیطی (PAD) است. سندرم پای دیابتی به عنوان وجود زخم پا همراه با نوروپاتی، PAD و عفونت است و علت اصلی قطع عضو اندام تحتانی است .

در نهایت، عوارض دیگری از بیماری دیابت وجود دارد که نمی‌توان آن‌ها را در دو دسته فوق‌الذکر قرار داد، مانند بیماری‌های دندانی، کاهش مقاومت در برابر عفونت‌ها و عوارض زایمان در زنان مبتلا به دیابت بارداری.

درمان بیماری دیابت داروخانه گیاهی زجاج کلاب

شما میتوانید تمامی بیماری های خود را در داروخانه گیاهی زجاج کلاب درمان کنید .

تمامی داروهای موجود در داروخانه گیاهی زجاج کلاب کاملا گیاهی است و هیچگونه عوارضی ندارد .

پودر کاهش قند Z-دیابت

دیابت که به مرگ خاموش نیز معروف است یکی از بیماری های عصر حاضر است و دلایل مختلفی برای ابتلا به آن وجود دارد. اگر به این بیماری مبتلا شدید می توانید با مصرف پودر کاهش قند z  دیابت ، قند خون خود را کنترل کنید.

دیابت نوع 2

دیابت نوع 2 (که قبلاً غیر وابسته به انسولین یا شروع بزرگسالان است) در نتیجه استفاده ناکارآمد بدن از انسولین است.

بیش از 95 درصد افراد مبتلا به دیابت به دیابت نوع 2 مبتلا هستند. این نوع دیابت تا حد زیادی نتیجه وزن اضافی بدن و عدم فعالیت بدنی است.

علائم ممکن است مشابه علائم دیابت نوع 1 باشد اما اغلب کمتر مشخص می شود. در نتیجه، بیماری ممکن است چندین سال پس از شروع، پس از بروز عوارض، تشخیص داده شود.

تا همین اواخر، این نوع دیابت فقط در بزرگسالان است، اما اکنون به طور فزاینده ای در کودکان نیز هست.

دیابت نوع 1

دیابت نوع 1 که با کمبود تولید انسولین مشخص است و نیاز به تجویز روزانه انسولین است. در سال 2017، 9 میلیون نفر مبتلا به بیماری دیابت نوع 1 بودند. اکثریت آنها در کشورهای با درآمد بالا زندگی می کنند. نه علت آن شناخته شده است و نه راهی برای جلوگیری از آن است.

علائم شامل دفع بیش از حد ادرار (پلی ادرار)، تشنگی (پلی دیپسی)، گرسنگی مداوم، کاهش وزن، تغییرات بینایی و خستگی است. این علائم ممکن است به طور ناگهانی رخ دهد.

داروخانه آنلاین زجاج کلاب

شما میتوانید تمامی داروهای گیاهی مدنظر خود را از داروخانه آنلاین زجاج کلاب خریداری کنید .

تمامی سفارشات شما از داروخانه آنلاین زجاج کلاب در کمتر از سه روز برای شما ارسال میشود .

دیابت بارداری

بیماری دیابت حاملگی هیپرگلیسمی با مقادیر گلوکز خون بالاتر از حد طبیعی اما کمتر از مقادیر تشخیصی بیماری دیابت است. همچنین بیماری دیابت بارداری در دوران بارداری اتفاق می افتد زنان مبتلا به دیابت بارداری در معرض خطر افزایش عوارض در دوران بارداری و زایمان هستند. این زنان و احتمالاً فرزندانشان نیز در معرض خطر ابتلا به بیماری دیابت نوع 2 در آینده هستند. دیابت بارداری از طریق غربالگری قبل از تولد تشخیص میدهیم نه از طریق علائم .

مدیریت مسمومیت و عوارض جانبی

یکی از شایع ترین عوارض جانبی انسولین، هیپوگلیسمی است. ناراحتی گوارشی شایع ترین عارضه جانبی بسیاری از داروهای بیماری دیابت نوع دو است.

متفورمین می تواند منجر به اسیدوز لاکتیک شود و در بیماران مبتلا به بیماری کلیوی باید با احتیاط مصرف شود و اگر میزان فیلتراسیون گلومرولی تخمینی (e-GFR) کمتر از 30 میلی لیتر در دقیقه باشد، مصرف آن قطع شود.

سولفونیل اوره ها می توانند منجر به هیپوگلیسمی شوند و ممکن است منجر به مرگ قلبی عروقی در بیماران مبتلا به بیماری دیابت شوند.

تیازولیدین دیون ها در عمل بالینی به دلیل اثرات نامطلوبشان، به ویژه منجر به احتباس مایعات، بدتر شدن نارسایی قلبی، و شکستگی ها، است.

DPP-4 ممکن است خطر ابتلا به عفونت های دستگاه تنفسی فوقانی را افزایش دهد، اما ممکن است در مقایسه با سایر داروها مانند متفورمین، حالت تهوع و اسهال کمتری داشته باشد.

لطفا ما را در اینستاگرام دنبال کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *