معرفی گیاهان دارویی, وبلاگ

بیماری افسردگی و درمان گیاه آن

سیستم عصبی و سیستم عصبی غدد درون ریز دو سیستم بیولوژیکی حیاتی در پاتوژنز بیماری افسردگی هستند. مطالعات بالینی و پیش بالینی نشان داده اند که فعال شدن پاسخ عصبی التهابی سیستم ایمنی و بیش فعالی محور هیپوتالاموس-هیپوفیز-آدرنال (HPA) سیستم عصبی . غدد درون ریز معمولاً در بیماران مبتلا به بیماری افسردگی وجود دارد و این دو . سیستم به طور دو طرفه یکدیگر را از طریق تنظیم می کنند. تعاملات بین سیستمی عصبی، ایمونولوژیکی و هومورال شبکه عصبی غدد درون ریز-ایمنی مشکلاتی را در ارتباط با توسعه عوامل ضد افسردگی . به سمت این سیستم های بیولوژیکی برای درمان موثر بیماری افسردگی ایجاد می کند.

گلوتامات مهمترین انتقال دهنده عصبی تحریکی در سیستم عصبی مرکزی است و سیگنال دهی آن برای انتقال سیناپسی تحریکی حیاتی است. سیستم گلوتامات به خوبی تثبیت شده شامل سنتز گلوتامات، آزادسازی گلوتامات پیش سیناپسی، اثرات گلوتامات بر روی گیرنده های گلوتامات یونوتروپیک (گیرنده های NMDA، AMPA) و گیرنده های متابوتروپیک گلوتامات و جذب گلوتامات توسط ناقلین گلوتامات است.

هنگامی که سیستم گلوتامات ناکارآمد می شود، به پاتوژنز بیماری های عصبی و عصبی و روانی مانند بیماری آلزایمر، بیماری پارکینسون، بیماری افسردگی ، صرع و سکته ایسکمیک کمک می کند. در این بررسی، بر اساس تنظیم سیگنالینگ گلوتامات، ما اثرات و مکانیسم های اساسی ترکیبات طبیعی از داروهای گیاهی چینی را بر اختلالات عصبی خلاصه می کنیم. ترکیبات طبیعی از داروهای گیاهی می توانند از سمیت تحریکی ناشی از گلوتامات از طریق سرکوب انتشار گلوتامات پیش سیناپسی، کاهش بیان گیرنده های گلوتامات یونوتروپیک و متابوتروپیک در سیناپس تحریکی، و ترویج بیان ناقل گلوتامات آستروگلیال برای افزایش شفافیت گلوتامات سیناپسی جلوگیری کنند.

داروخانه گیاهی زجاج کلاب

شما میتوانید تمامی بیماری های خود را در داروخانه گیاهی زجاج کلاب درمان کنید .

تمامی داروهای موجود داروخانه گیاهی زجاج کلاب گیاهی است و عوارضی ندارد .

با این حال، برخی از ترکیبات طبیعی از داروهای گیاهی توانایی بازیابی فروپاشی سیناپس های تحریکی را با ترویج آزادسازی گلوتامات پیش سیناپسی و افزایش بیان گیرنده های گلوتامات یونوتروپیک و متابوتروپیک دارند. این فرآیندهای تنظیمی شامل مسیرهای سیگنالینگ مختلف است، که منجر به راه های مکانیکی مختلف محافظت در برابر اختلالات عصبی می شود.

 

برخی از نشانه های بیماری افسردگی عبارتند از:

غمیگن بودن طولانی مدت

کاهش تمرکز

خستگی بیش از حد

بی حوصلگی

اختلال خواب ( زیاد خوابیدن یا کم خوابی)

اضطراب و بی قراری

کاهش قدرت تصمیم گیری

فکر کردن به مرگ و خودکشی

دردهای جسمی بدون دلیل

احساس غم، پوچی و نا امیدی

افسردگی، یکی از شایع ترین اختلالات روانپزشکی، چهارمین علت اصلی ناتوانی طولانی مدت در سراسر جهان است. مجموعه ای از علل باعث بیماری افسردگی می شود، از جمله استرس روانی و تعارض، و همچنین آشفتگی بیولوژیکی، که در میان آنها استرس نقش اساسی در ایجاد افسردگی دارد. ممکن است بر رفاه، روابط شخصی و بهره‌وری هر دو جنس تأثیر بگذارد. داروهای گیاهی سنتی از دیرباز برای درمان اختلالات مختلف از جمله بیماری افسردگی با اهداف چندگانه، چند سطحی و چند راهه مورد استفاده قرار می‌گرفته و مورد توجه محققان قرار گرفته است. اخیراً محصولات طبیعی به عنوان داروهای ضد افسردگی تجاری شده اند که به طور فزاینده ای در بازارهای جهانی داروهای بهداشتی محبوب شده اند.

افسردگی و اضطراب آسیب‌های زیادی به بدن ما وارد می‌کند. افسردگی، خطر حمله‌ی قلبی را تا سه برابر افزایش می‌دهد، یعنی دو برابر خطر مربوط به سیگار کشیدن و دیابت.

داروخانه آنلاین زجاج کلاب

شما میتوانید تمامی داروهای خود را از داروخانه آنلاین زجاج کلاب خریداری کنید .

تمامی سفارشات شما از داروخانه آنلاین زجاج کلاب در کمتر از سه روز برای شما ارسال میشود .

با پیشرفت جامعه، افزایش فشارها و نقش عوامل مختلف دیگر، سال به سال بر بروز افسردگی افزوده می شود. با این حال، کمبود داروهایی وجود دارد که شروع سریع، اثرات قابل توجه و عوارض جانبی کمی داشته باشند. برخی از روغن های فرار از داروهای گیاهی طبیعی سنتی معمولاً برای تسکین افسردگی و آرام کردن احساسات استفاده می شود، مانند اسانس اسطوخودوس است که این روغن های فرار به راحتی از طریق سد خونی مغزی وارد مغز می شوند و اثرات ضد افسردگی خوبی با سمیت و عوارض جانبی کمی دارند.

افسردگی فاجعه بارترین اختلال خلقی است که بر سلامت افراد تأثیر می گذارد. درمان های مرسوم با ترکیبات شیمیایی برای افسردگی دارای محدودیت هایی است، در حالی که داروهای گیاهی دارای اثرات درمانی منحصر به فردی هستند.

مطابق با گزارش مرکز ملی آمار سلامت آمریکا NCHSنرخ استفاده از ضدافسردگی ها در این کشور در بین نوجوانان و بزرگسالان (افراد سنین 12 سال و بزرگتر) در بین سالهای 1994-1988 و 2008-2005 میلادی حدود 40% افزایش پیدا کرده است و در کشورهای دیگر مثل ایران هم چنین روندی وجود دارد. طبق آمارهای این مرکز، حدود یک نفر از هر 10 آمریکایی، ضد افسردگی مصرف می کند و در کشور ایران آمار دقیقی در این خصوص وجود ندارد. همچنین بر اساس آخرین آمارها داروهای ضدافسردگی، سومین نوع از داروهای تجویزی معمول برای آمریکایی ها در سال های 2008-2005 بوده‌اند که در اکثر نقاط دنیا از جمله ایران هم، جزو داروهای شایع مصرفی هستند، فلذا درمان افسردگی با گیاهان دارویی می‌تواند دریچه جدیدی به سلامت اکثر مبتلایان به این بیماری باز کند.

درمان بیماری افسردگی

شرایط سلامت روان از جمله اضطراب و افسردگی حدود 8 درصد از بار بیماری های جهانی را تشکیل می دهند. اضطراب و افسردگی اغلب با هم وجود دارند و بار فردی و اجتماعی بالایی را تحمیل می کنند. بیماران مبتلا به شرایط روانی و رفتاری ممکن است در معرض خطر ابتلا به بیماری‌های همراه باشند و اغلب از مراقبت‌های بهداشتی بالایی استفاده می‌کنند.

اختلالات عصبی مانند بیماری آلزایمر، بیماری پارکینسون، اسکیزوفرنی، صرع، افسردگی و اضطراب یک مشکل بهداشتی جهانی است که بار قابل توجهی از اختلالات، خودکشی، بیماری‌های جسمی، هزینه‌های مالی بالا و کیفیت پایین زندگی را به همراه دارد. . آیورودا یک رویکرد جامع برای درمان همراه با چندین گیاه نوتروپیک که دارای فعالیت های زیستی چند بعدی در اختلالات مختلف هستند ارائه می دهد.

لازم به ذکر است اضطراب و افسردگی هر دو برای همه افراد عادی در هنگام مبارزه با این بیماری ها جدی تر هستند.عموم مردم، بیماران، کارکنان پزشکی، کودکان و سالمندان تحت تأثیر تأثیرات روانی شیوع COVID-19 قرار دارند. به دلیل شیوع بیماری های همه گیر، کیفیت خواب با افزایش استرس کاهش می یابد که ممکن است منجر به افسردگی و رفتارهای خودکشی شود. تأثیرات بهداشت روانی COVID-19 به مدت زمانی که دوره بیماری همه گیر و خود انزوا طول می کشد بستگی دارد. افسردگی، اضطراب و ترس بخشی از زندگی پر استرس است که در درازمدت بر افزایش بیماری ها و اختلالات ثانویه در سیستم ایمنی تأثیر می گذارد. رژیم غذایی مناسب، استراحت، استراحت کافی و آرامش پارامترهای مهمی برای بیماران هستند. داروهای گیاهی سنتی می توانند بخشی از رژیم غذایی مناسب باشند.

لطفا ما را در اینستاگرام دنبال کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *