وبلاگ

بیماری آسم و روش های درمانی

بیماری آسم یک بیماری ازدیاد حساسیت است که در آن، تحریک پذیری راه های هوایی نسبت به طیف وسیعی از مواد محرک افزایش می یابد. به دلیل تنگ شدن راه های هوایی، در اسپیرومتری بیماران، میران حجم بازدمی اجباری در ثانیه اول کاهش می یابد. در ایجاد این بیماری، سلول های تی کمکی نوع دو نقش بسیار مهمی را ایفا می کنند. این برخلاف بیماری های عفونی است که در آنها سلول های تی کمکی نوع یک نقش اساسی را ایفا می کند.

به دلیل اثر مهاری واسطه های آزاد شده از سلول های تی کمکی نوع یک بر سلول های تی کمکی نوع دو، افرادی که با باکتری ها و ویروس ها مواجهه بیشتری دارند، کمتر به بیماری آسم مبتلا می شوند. سرفه افراد مبتلا به آسم در شب بدتر می شود. این برخلاف دیگر بیمارانی است که سرفه می کنند. چراکه در آنها سرفه در شب بهتر می شود. بیماری آسم یک بیماری اپیزودیک است. به این معنا که فرد دچار حملات بیماری آسم می شود و در فواصل بین حملات حالش خوب است.

درمان بیماری آسم در داروخانه گیاهی

شما میتوانید تمامی بیماری های خود را در داروخانه گیاهی زجاج کلاب درمان کنید.

تمامی داروهای موجود در داروخانه گیاهی زجاج کلاب کاملا گیاهی است و هیچگونه عوارضی .

برای آسم تقسیم بندی های مختلفی وجود دارد اما بر اساس شدت، بیماری آسم به چهار دسته خفیف متناوب، خفیف پایدار، متوسط پایدار و شدید پایدار تقسیم می شود. ملاک این تقسیم بندی، میزان تکرار علائم در روز و میزان تکرار علائم در شب است. هدف از درمان بیماری آسم ، کاهش علائم با کمترین عوارض و به گونه ای است که فرد بتواند به فعالیت های روزمره خود به طور عادی ادامه دهد. به طور کلی می توانیم درمان آسم را به دو دسته 1) اجتناب از محرک و 2) درمان دارویی تقسیم کنیم.

اجتناب از محرک، با استفاده از ماسک، دستگاه های تهویه و نرفتن به محیط هایی که ماده محرک در آنها زیاد است حاصل می شود. همچنین افراد مبتلا به بیماری آسم ، در صورتی که داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی باعث بدتر شدن علائم در آنها میشوند باید از مصرف این دارو ها اجتناب کنند. درمان دارویی شامل استفاده از کورتیکواستروئید های استنشاقی و خوراکی، آگونیست های بتا و… میشود که بر اساس نوع بیماری آسم و شدت آن تجویز می شوند. تا حد امکان، از تجویز کورتیکواستروئید های خوراکی به دلیل عوارض گسترده آنها پرهیز می شود .

داروخانه آنلاین

شما میتوانید تمامی داروهای مدنظر خود را از داروخانه آنلاین زجاج کلاب خریداری کنید .

تمامی سفارشات شما از داروخانه آنلاین زجاج کلاب در کمتر از سه روز برای شما ارسال میشود .

سرفه عامل حفاظتی راه های هوایی و ریه ها است. حلق، حنجره، راه های هوایی در سطح برونشیول انتهایی و پارانشیم ریه، دارای گیرنده های عصبی هستند که در صورت تحریکات شیمیایی و مکانیکی، اطلاعات حسی را از طریق عصب واگ و لارنژیال فوقانی به مرکز سرفه در ساقه مغز می برند و سپس رفلکس سرفه ایجاد میشود: تار های صوتی به هم نزدیک شده و مسیر هوایی فوقانی را مسدود می کنند. عضلات بازدمی منقبض شده و یک فشار مثبت بالا ایجاد می کنند. سپس با از بین رفتن ناگهانی انقباض در لارنکس، جریان سریع بازدمی رخ می دهد.

سرفه از نظر فیزیولوژی، دو کار اصلی را انجام می دهد: 1) از ریه ها در برابر آسپیراسیون محافظت می کند و 2) ترشحات و سایر مواد را به راه های هوایی پروگزیمال می فرستد تا از درخت تراکئوبرونشیال به صورت خلط دفع شوند. بدون رفلکس مؤثر سرفه، افراد در خطر باقی ماندن ترشحات راه های هوایی و مواد آسپیره شده هستند که این مسائل باعث عفونت، آتلکتازی و سرکوب سیستم تنفسی می شوند. اهمیت رفلکس سرفه به خوبی در افرادی که دچار سرفه مختل هستند قابل درک است.

مشاوره آنلاین

شما میتوانید بیماری خود و درمان آن را در دسته بندی دارویی بیابید و یا از مشاوره آنلاین استفاده کنید .

سرفه در طیف وسیعی از بیماری ها دیده می شود. همچنین سرفه بیش از حد خسته کننده است. سرفه مزمن یک شکایت شایع است که سالانه هزینه زیادی را به نظام سلامت وارد می کند. در صورتی که رادیوگرافی قفسه سینه بیمار نرمال باشد، علت سرفه مزمن می تواند مصرف داروهای مهار کننده آنزیم مبدل آنژیوتانسین باشد. در صورتی که بیمار از این داروها استفاده نکند یا یک ماه بعد از قطع مصرف دارو سرفه اش ادامه پیدا کند، ممکن است مبتلا به بیماری آسم باشد. چراکه بیماری آسم علت بیش از 90 درصد موارد سرفه مزمن همراه با رادیوگرافی نرمال قفسه سینه است.

لطفا ما را در اینستاگرام دنبال کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *