معرفی گیاهان دارویی, وبلاگ

بیش فعالی در کودکان

بیش فعالی یکی از شایع ترین اختلالات رشدی-عصبی دوران کودکی است. معمولاً برای اولین بار در دوران کودکی تشخیص داده می شود و اغلب تا بزرگسالی ادامه می یابد. کودکان بیش فعال مبتلا ممکن است . در توجه کردن و کنترل رفتارهای تکانشی مشکل داشته باشند . (ممکن است بدون فکر کردن به نتیجه,  ناگهان به یک اقدام مشخص برانگیخته شوند) یا بیش از حد فعال باشند.

علائم

طبیعی است که کودکان در موقعیت های مختلف در تمرکز و رفتار با مشکل مواجه شوند. با این حال، کودکان مبتلا به بیش فعالی فقط با این رفتارها رشد نمی کنند. علائم ادامه می یابد، می تواند شدید باشد و در مدرسه، خانه یا در ارتباط با دوستان مشکل ایجاد کند.

یک کودک بیش فعال ممکن است:

 • زیاد رویاپردازی کند
 • چیزهای زیادی را فراموش کرده یا گم کند
 • بی قراری یا دست و پا زدن
 • زیاد حرف بزند
 • بی دقتی های مکرر یا ریسک های غیر ضروری انجام دهد
 • مقاومت در برابر وسوسه برایش دشوار است
 • در نوبت گرفتن مشکل دارد

درمان بیش فعالی در داروخانه گیاهی زجاج کلاب

شما میتوانید تمامی بیماری های کودکان خود را بدون هیچگونه داروی شیماییی درمان کنید .

در داروخانه گیاهی زجاج کلاب تمامی محصولات بدون هیچ گونه عوارض جانبی هستند .

قرص نروکسین

 قرص نروکسین در درمان افسردگی خفیف تا متوسط، اضطراب و عوارض ناشی از اختلالات روحی از جمله شب ادراری اطفال، سندروم پیش از قاعدگی،عوارض یائسگی، خستگی یا کاهش انرژی، اختلال خواب، کاهش تمرکز و قوه ادراک، اختلالات روحی ناشی از تغییر فصل استفاده می شود.

ترکیبات:

علف چای(هوفاریقون،گل راعی)

عصاره استاندارد هایپریکوم پرفوراتوم  400 میلی گرم (معادل 5/0 میلی گرم هایپریسین) در هر قرص

موارد مصرف:

افسردگی خفیف تا متوسط،اضطراب

عوارض ناشی از اختلالات روحی ماننده:سندرم پیش از قاعدگی،عوارض یائسگی،خستگی یا کاهش انرژی،شب ادراری اطفال،اختلال خواب،کاهش تمرکز و قوه ادراک،اختلالات روحی ناشی از تغییر فصل

دستور مصرف:

بزرگسالان:روزانه 1 تا 2 قرص (در مواردی تا 5 قرص در روز قابل افزایش است)،همراه غذا

انواع

بسته به اینکه کدام نوع علائم در فرد قوی‌تر است . سه نوع مختلف بیش فعالی وجود دارد:

 • نوع بی توجه: سازماندهی یا تکمیل یک کار، توجه به جزئیات یا پیروی از دستورالعمل ها برای فرد سخت است. فرد به راحتی حواسش پرت می شود یا جزئیات کارهای روزمره را فراموش می کند.
 • نوع بیش فعال- تکانشی: فرد زیاد بیقرار می شود و صحبت می کند. برایش دشوار است که برای مدت طولانی بی حرکت بنشیند (مثلاً برای یک وعده غذایی یا در حین انجام تکالیف). ممکن است به طور مداوم بدود، بپرد یا بالا برود. فرد احساس بی قراری می کند و با کنترل هیجانات مشکل دارد. ممکن است حرف دیگران را زیاد قطع کند، چیزهایی را از دست مردم بگیرد یا در زمان‌های نامناسب صحبت کند. برای فرد سخت است که برای نوبت خود را صبر کند یا به دستورات گوش دهد.
 • نوع ترکیبی: علائم دو نوع فوق به یک اندازه در فرد وجود دارد.

داروخانه آنلاین زجاج کلاب

شما میتوانید تمامی داروهای گیاهی خود را به سادگی از داروخانه آنلاین زجاج کلاب خریداری کنید .

تمامی محصولات مورد نیاز شما از داروخانه آنلاین زجاج کلاب در کمتر از سه روز برای شما ارسال میکنیم.

 

علل

تحقیقات فعلی نشان می دهد که ژنتیک نقش مهمی را در ADHD ایفا می کند.

علاوه بر ژنتیک، دانشمندان در حال بررسی سایر علل احتمالی و عوامل خطر از جمله:

 • آسیب مغزی
 • مصرف الکل و تنباکو در دوران بارداری
 • زایمان زودرس
 • وزن کم هنگام تولد

تحقیقات از دیدگاه های رایج مبنی بر اینکه بیش فعالی ناشی از خوردن بیش از حد قند، تماشای بیش از حد تلویزیون یا عوامل اجتماعی و محیطی مانند فقر یا هرج و مرج خانوادگی است . پشتیبانی نمی کند. البته، بسیاری از چیزها، از جمله این موارد، ممکن است علائم را بدتر کند، به خصوص در افراد خاص. اما شواهد به اندازه کافی قوی نیستند که نتیجه گیری شود که آنها علل اصلی بیش فعالی هستند.

تشخیص

تصمیم گیری در مورد اینکه آیا کودک مبتلا به بیش فعالی است یا خیر، فرآیند چندمرحله  ای است. هیچ آزمایش واحدی برای تشخیص بیش فعالی وجود ندارد و بسیاری از مشکلات دیگر مانند اضطراب، افسردگی، مشکلات خواب و انواع خاصی از ناتوانی های یادگیری می توانند علائم مشابهی داشته باشند. یکی از مراحل این فرآیند شامل انجام یک معاینه پزشکی، از جمله تست های شنوایی و بینایی، برای رد سایر مشکلات با علائمی مانند بیش فعالی است. تشخیص بیش فعالی معمولاً شامل چک لیستی برای ارزیابی علائم و گرفتن . سابقه کودک از والدین، معلمان و گاهی اوقات از خود کودک است.

مشاوره آنلاین پزشکی

در داروخانه گیاهی زجاج کلاب شما میتوانید با هماهنگی با داروخانه آنلاین از مشاوره آنلاین با پزشک متخصص نیز بهره مند شوید .

درمان

در بیشتر موارد، درمان بیش فعالی با ترکیبی از رفتار درمانی و دارو درمانی انجام می شود. برای کودکان پیش دبستانی (4-5 ساله) مبتلا به بیش فعالی، رفتار درمانی، به ویژه آموزش برای والدین، به عنوان اولین خط درمان قبل از آزمایش دارو توصیه می شود. اینکه چه چیزی بهتر عمل می کند می تواند به کودک و خانواده بستگی داشته باشد. برنامه های درمانی خوب شامل نظارت دقیق، پیگیری و ایجاد تغییرات در صورت نیاز در طول مسیر درمان خواهد بود.

لطفا مارا در اینستاگرام دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *