وبلاگ

بابونه گیاهی معطر با خواص درمانی

گیاه بابونه گیاهی دائمی و کوچک با بویی معطر، به ارتفاع تقریباً 30 سانتیمتر است، ساقه های بابونه به رنگ سبز مایل به سفید، با برگ های کوچک و متناوب است که دارای بریدگی های باریک، نامنظم و پوشیده از کرک می باشد. گل بابونه در یک سطح و در انتهای ساقه و در تابستان رشد می کند. گلبرگ های گل بابونه به رنگ سفید در اطراف و گل های زرد در قسمت وسط قرار دارند. در این بخش از نمناک خواص بی نظیر بابونه برای سلامتی را به شما خواهیم گفت.

داروخانه گیاهی زجاج کلاب

شما میتوانید تمامی بیماری های خود را به سادگی در داروخانه گیاهی زجاج کلاب درمان کنید.
تمامی داروهای موجود در داروخانه گیاهی زجاج کلاب کاملا گیاهی است و هیچگونه عوارض جانبی ندارد.
داروخانه گیاهی زجاج کلاب حامی سلامتی شما عزیزان.

فواید بابونه برای بهبود خواب

بدون شک یکی از مهمترین خواص بابونه و عسل را می‌توان تاثیرات عالی آن بر بهبود خواب دانست. فلاونوئید‌های موجود در عسل و بابونه می‌تواند به ما برای داشتن خوابی بهتر کمک کنند.

باید توجه داشته باشید که استفاده از این دمنوش باعث نمی‌شود شما احساس خواب‌الودگی کنید. بلکه با ایجاد آرامش و کاهش اضطراب، باعث خواب مطلوب‌تر شما می‌شود. درست مانند اینکه یک ماساژ خوب دریافت کرده باشید.
همچنین مطالعه دیگری نشان داده است که بیماران مسنی که عصاره بابونه مصرف می‌کنند نسبت به افرادی که این عصاره را مصرف نمی‌کنند به طور قابل توجهی بهتر می‌خوابند. تصور بر این است که فلاونوئید موجود در بابونه، توانایی اتصال به گیرنده‌های مغز را دارند که این می‌تواند به خواب افراد کمک کند. در نتیجه برای داشتن خوابی بهتر می‌توانید از دمنوش بابونه با عسل ۱ یا ۲ ساعت قبل از خواب بهره ببرید.

کمک به هضم غذا

دمنوش بابونه از دیرباز برای مشکلات گوارشی نیز تجویز می‌شده است. به طور کلی این گیاه به عنوان یک ماده ضد اسپاسم شناخته می‌شود. به این معنی که به کاهش اسپاسم در بدن از جمله معده و روده‌ها کمک می‌کند، که نتیجه آن کارکرد بهتر سیستم گوارش است. بابونه همچنین حاوی ترکیبات تلخی به نام سسکوئی ترپن است که لوزالمعده را تحریک می‌کند تا آنزیم‌های گوارشی مورد نیاز برای تجزیه غذا را تولید کند.

کاهش درد قاعدگی توسط بابونه

همانطور که گفتیم استفاده از دمنوش بابونه می‌تواند باعث کاهش اسپاسم شود که یک از نتایج آن کاهش دردهای پریودی کسانی است که در دوره‌ قاعدگی درد زیادی را متحمل می‌شوند.
مطالعه‌ای که در کشورمان و در مجله زنان، زایمان و ناباروری منتشر شد، نشان داد که 40 زن پس از نوشیدن چای بابونه، دو بار در روز در مرحله لوتئال و قاعدگی چرخه‌هایشان (دو هفته قبل از شروع قاعدگی، همراه با زمانی که واقعاً خونریزی می‌کنید)، گرفتگی عضلات کمتر و اضطراب کمتری را نسبت به گروه کنترل تجربه کرده‌اند.

جلوگیری از پوکی استخوان

همانطور که می‌دانید پوکی استخوان به کاهش تدریجی تراکم استخوان گفته می‌شود که در نتیجه‌ آن احتمال شکستن و خمیدگی استخوان‌ها افزایش می‌یابد. اگر چه پوکی استخوان ممکن است برای افراد مختلف اتفاق بیفتد اما شایع‌ترین کسانی که دچار این مشکل می‌شوند زنان یائسه هستند. که علت آن می‌تواند به خاطر اثرات استروژن در این افراد باشد.

کمک به بهبود بدخوافی

داشتن خواب با کیفیت و کافی از عوامل مهم در کاهش و کنترل وزن است. در صورت نداشتن خواب کافی بدن برای بیدار ماندن به دنبال راه‌های اضافی می‌گردد که یکی از آن‌ها استفاده از غذای اضافی است. چای بابونه به بدن کمک می‌کند تا خوابی آرام و راحت داشته باشد. همانطور که گفتیم سروتونین اشتها را کاهش می‌دهد و خواب کافی باعث افزایش سروتونین می‌شود در نتیجه سبب کاهش اشتها و مهار حملات گرسنگی بی‌موقع شده و به لاغری کمک می‌کند.

کمک بابونه به هیدراته شدن بدن

هیدراته شدن بدن یکی از عواملی است که به لاغری و کاهش وزن کمک می‌کند. یکی از مواردی که به هیدراته شدن بدن کمک می‌کند چای بابونه است.

کاهش استرس و لاغری

استرس و افزایش وزن ارتباط مستقیمی دارند. اسرس و عوامل عصبی تاثیر مهمی بر روی دستگاه غدد درون‌ریز دارند. استرس زیاد توازن هورمون‌های بدن را به هم می‌ریزد و سبب ترشح هورمون کروتیزول(هورمون استرس) می‌شود. این موضوع سبب کاهش متابولیسم و افزایش اشتها و در نتیجه افزایش وزن می‌شود. چای بابونه با استری مقابله کرده و سبب آرامش و راحتی شما می‌شود.

داروخانه آنلاین زجاج کلاب

شما میتوانید تمامی داروهای گیاهی مورد نیاز خود را به سادگی از داروخانه آنلاین زجاج کلاب خریداری کنید.
بخش دسته بندی درمانی داروخانه آنلاین زجاج کلاب به شما در خرید داروی مدنظرتان کمک میکند.
تمامی سفارشات شما از داروخانه آنلاین زجاج کلاب در کمتر از سه روز برای شما عزیزان ارسال میشود.
لطفا پیج رسمی داروخانه آنلاین ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *