معرفی گیاهان دارویی, وبلاگ

افسردگی و رژیم غذایی

افسردگی یکی از بیماری های بسیار رایج در نسل فعلی جامعه میباشد بدین منظور در داروخانه گیاهی زجاح کلاب به بررسی تاثیر رژیم غذایی بر افسردگی میپردازیم .

در حوزه روانپزشکی تغذیه ، داده های مشاهده ای را تولید کرده اند که از نقش الگوهای غذایی سالم در شروع افسردگی و مدیریت علائم آن حمایت می کند.

مکانیسم های عمل مرتبط با رژیم غذایی با پیامدهای سلامتی پیچیده ،چندوجهی ،متقابل هستند و به هیچ مسیر بیولوژیکی محدود نمی شوند.

این ترکیبات می تواند شامل مداخلات موادمغذی مانند روی و امگا3 و مداخلات غذایی مانند اسیدهای چرب وچای سبز و روغن زیتون ومداخلات رژیم غذایی کامل مانند رژیم مدیترانه ای)باشند. مسیر های متعددی شناسایی شد که از طریق آنها رژیم غذایی می تواند به طور قابل قبولی بر سلامت روان تاثیر بگذارد.

اینها شامل تعدیل مسیر های درگیر در التهاب ،استرس اکسیداتیو،اپی ژنتیک ،اختلال عملکرد میتوکندری،میکروبیوتای روده، نوروژنزو HPA متابولیسم تریپتوفان ـ کینورنین،محور اپی ژنتیک وچاقی می باشند.

دمنوش کیسه ای گل گاوزبان رضوی درمان ضد افسردگی در داروخانه آنلاین زجاج کلاب

گل گاوزبان گیاهی پر خاصیت است که معمولا به صورت دمنوش مورد استفاده قرار می گیرد. دمنوش کیسه ای گل گاوزبان تصفیه کننده خون، آرام بخش اعصاب، تقویت کننده کلیه، التیام بخش سینه و مفید برای سرماخوردگی است. این دمنوش می تواند جایگزین مناسبی به جای چای و یا دیگر نوشیدنی ها باشد.

ترکیبات:

گل گاوزبان

موارد مصرف:

  • آرام بخش
  • کاهش فشار های عصبی

دستور مصرف:

یک عدد دمنوش کیسه ای را داخل یک فنجان آبجوش قرارداده پس از 5 دقیقه دم کشیده ،آماده نوشیدن است.

منع مصرف:

در دوران بارداری

شکل بسته بندی:

بسته 20 عددی  در جعبه مقوایی

شواهد رو به رشد از استفاده بالقوه مداخلات رژیم غذایی به عنوان یک درمان کمکی برای اختلالات روانی حمایت می کند.

بااین حال مکانیسم های متععد دیگری دخیل در پاتوفیولوژی افسردگی وجوددارند که در این مقاله ثبت نشده اند.

تاثیر رژیم غذایی بر لیپتین ،آدیپونکتین،بیوژنزمیتوکندری ،تعادل انسولین و قند خون نیز موثر می باشند.

رژیم غذایی ممکن است از طریق سایر بیماری های مزمن شامل دیابت، سندرم متابولیک و بیماری قلبی عروقی بر روند افسردگی موثر باشد.

همچنین برای شناسایی تاثیرات آن نیاز به تحقیقات بیشتر دموگرافیک فردی وبیماری های همراه شرایط و عوامل رفتاری و عوامل بیولوژیکی می باشد.

داروهای ضد افسرگی داروخانه گیاهی زجاج کلاب

روز به روز مشغله انسان ها بیشتر می شود و نیاز به آرامش بیشتر دارند، یکی از بهترین راه حل های این مشکل مصرف دمنوش آرامش زجاج است. این دمنوش با ترکیبات گیاهی که دارد باعث ایجاد آرامش در شما می شود.شما میتوانید این دمنوش را از داروخانه آنلاین زجاج کلاب خریداری کنید .

ترکیبات:

بهارنارنج  – به لیمو – چای ترش – بابونه – علف چای و…

موارد مصرف:
  • کمک به کاهش استرس و اضطراب
  • کاهنده فشار عصبی
  • بی خوابی های شبانه
  • تا حدودی به کنترل خشم در کنار دارو ها مصرفی اثر گذار است
دستور استفاده:

روزانه می توان سه الا چهار نوبت در روز میل نمود

هر نوبت یک قاشق غذاخوری از مخلوط فراورده را در یک لیوان آبجوش به همراه در پوش یا لیوان دمنوش به مدت ۵ دقیقه دم شود . سپس صاف و با کمی عسل یا نبات استفاده شود.

به طور خاص،بهدلیل تفاوت در شیوع افسردگی میان مردان و زنان،نیاز به بررسی تفاوت های جنسی در پاسخ های درمانی وجود دارد.یک متاآنالیزاخیرا نشان داد که مداخلات غذایی برای زنان بیشتر از مردان ممکن است مفید باشد.

احتمالا تعدادی رفتارهای زیستی وجود دارد که عامل این موضوع می باشند .

اول:زنان ممکن است توانایی بیشتری برای تغییر متابولیسم چربی یاگلوکزدر پاسخ به یک مداخله غذایی خود دارند.

دوم : مردان نشان داده اند درانتخاب غذای خود بیشتر لذت گرا هستند،به دلیل تفاوت بالقوه در گیرنده های دوپامین می باشد که پیروی از رژیم های غذایی سالم را دشوارتر می کند.

سوم:مردان بیشتر غذاهای مرتبط با مردانگی ،مثلا گوشت قرمز، را نسبت به میوه ها و سبزیجات که زنان می پسندد ، ترجیح می دهند.

مشاوره پزشکی برای افسردگی در داروخانه آنلاین زجاج کلاب

شما میتوانید با مشاوره پزشکی داروخانه آنلاین زجاج کلاب مشکلات خود را با ما در میان بگذارید و به راحتی از مشکلات سلامتی خود را حل کنید .

میتوانید مارا در اینستاگرام نیز دنبال کنید .

در نتایج مطالعات مشاهده کردیم که رژیم رژیم غذایی می تواند استرس اکسیداتیو را هم تشدید کرده و هم بهبود ببخشد با محروم کردن یا افزایش عرضه مواد ترکیبات غذایی با مواد آنتی اکسیدانی.به دلیل بار اکسیداتیو بالا ،افراد مبتلا به اختلالات روانی باید کیفیت رژیم غذایی خود را به طور چشمگیری افزایش دهند .

عوامل استرس اکسیداتیو مانند اکسیداسیون پروتئین و چربی و پراکسیداسیون در مغز می باشند.میکروبیوتا نیز در تنظیم فرآیندهای فیزیولوژیکی از جمله عملکرد شناختی،اختلالات عصبی روانی و رفتاری  از طریق محور میکروبیوتا روده و مغز نیز موثر است.

به عنوان مثال میکروبیوم روده یکی از اولین سیستم های بدنی است که با غذاهای مصرفی و بسیاری از مکانیزم های دخیل در پاتوفیولوژی افسردگی در تعامل هستند.

بنابراین رژیم غذایی میکروبیوتا مسیر ارتباط بین رژیم غذایی و سلامت مغز می باشد .

همچنین رژیم غذاایی غربی پر چرب و پر کالری، موجب افزایش اضطراب و افسردگی وهمچنین اختلالات روانی و عصبی و کاهش حافظه می شوند.

محورHPS هیپوتالاموس و هیپوفیز و آدرنال،گلوکوکورتیروئید را تنظیم می کنند که در پاتوفیولوژی دخیل بوده و اختلالات روانی بیش از 60 درصد افراد مبتلا به افسردگی تولید بیش از حد کورتیزول و سرکوب دگزامتازون و سطح آدرنوکورتیکوتروپیک را شامل می شوند.  

افسردگی خود را با کپسول Z-رست در داروخانه گیاهی درمان کنید

کپسول زد رست دارویی کاملا گیاهی با خواص فروان است که کمک به درمان افسردگی والتهابات گوارشی، بهبود رفلاکس و درد معده ناشی از استرس و مشکلات عصبی ،سوزش معده،آرامش بخش،ضد استرس می کند.

ترکیبات:

خرفه، بهارنارنج، بابونه، علف چای……

موارد مصرف:

کمک به درمان افسردگی والتهابات گوارشی، بهبود رفلاکس و درد معده ناشی از استرس و مشکلات عصبی ،سوزش معده،آرامش بخش،ضد استرس

توضیحات:

خواص تخم خرفه :می‌توان به تصفیه کنندگی خون، رفع التهابات گوارشی، رفع سرفه و تسکین دهنده تشنگی اشاره کرد

تخم گیاه خاصیت ضد کرم، به خصوص علیه کرم کدو دارد.

بابونه: مبارزه علیه اضطراب وافسردگی،خواص ضد التهابی، درمان بی خوابی، کمک به در مان زخم معده،کمک به التیام زخم ها، تسکین اختلالات روده و معده،درمان طبیعی آرتروز و تسکین درد روماتیسمی

بهارنارنج: بهارنارنج در تقویت معده بسیار مؤثر است و تپش نامنظم قلب، تشویش و اضطراب را از بین می برد. درمان دردهای متواتر شکمی، نفخ، اسپاسم، سوء هاضمه، فشارهای عصبی و ناراحتی های مربوط به هیجان و عاطفه نیز از موارد مصرف اسانس بهار نارنج هستند……

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *