وبلاگ

افتیمون و خواص درمانی

گیاه افتیمون گیاهی است از خانواده ی ( Convolvulaceae یا Cuscutaceae ) و از تیره ی پیچکیان صحرایی ، علفی و یک ساله که در بهار و در مزارع به صورت انگل بر روی گیاهان سبز می روید و دربیابان ها در کنار بوته های تیغ می روید و آن ها را مثل تار عنکبوت احاطه می کند و تا اواخر تابستان هم پا به پای میزبان ضعیف شده رشد کرده و گل و بذر می دهد.

خواص افتیمون

ساقه های آن ظریف و باریک به شکل نخ قرمز رنگ یا قرمز مایل به زرد یا کرم مایل به قرمز است .
گل آن سرخ غبار دار با ریشک های بسیار نازک مانند مو ، میوه ی آن به اندازه ی دانه ی شاهدانه و به رنگ زرد ، دانه های داخل میوه از دانه ی خردل ریزتر و قرمز مایل به زرد است ، طعم این گیاه تلخ و تند است.

داروخانه گیاهی زجاج کلاب

شما میتوانید تمامی بیماری های خود را در داروخانه گیاهی زجاج کلاب به سادگی درمان کنید.
تمامی داروهای موجود در داروخانه گیاهی زجاج کلاب کاملا گیاهی است و هیچگونه عوارض جانبی ندارد.
داروخانه گیاهی زجاج کلاب حامی سلامتی شما عزیزان.

محل رویش افتیمون

گیاه افتیمون گونه های مختلف دارد ; در ایران در اطراف تهران ، کرج ، دامنه های البرز ، کندوان ، پل زنگوله ، در دیلمان در مزارع غلات ، در شوش ، ازنا ، همدان و در اصفهان در شاه کوه انگل روی گیاه Lactuca Orientalis , در کازرون فارس انگل روی Vicia و در بندر عباس انگل روی شنبلیله ، گونه های دیگر آن ; در جزیره ی هرمز ، قشم و در کرمان در کوه جوپار بر روی آر تمیز یا هاو ، در کوه لاله زار روی آویشم و آزر به دیده می شود .

افتیمون علاوه بر گیاهان فوق به یونجه ، سرو کوهی ، گیاهان خانواده ی نیلوفر صحرایی ; گیاه شیر پنیر (غالیون ) ، بومادران و گیاهان دیگری نیز حمله می کند ; این گیاه در بسیاری از نقاط روی زمین موجود است ; و در دامنه ی کوه ها تا ارتفاع ۲۰۰۰ متری نیز مشاهده می شود .

خواص افتیمون از نظر دارویی در طب سنتی

  •  افتیمون اگر خورده شود ، مدر و قاعده آور است ، برای درمان قلوه ، خواب رفتن اعضای بدن و درد مفاصل مفید است ، سر دردی که از فکر زیاد باشد ; فکر و خیالات بد و ناپسند ، جنون مانیا و خفقان را درمان می کند ، از پیشرفت سرطان جلوگیری می کند ; و برای اشخاص پیر و سالمند و همچنین مزاج های سوداوی نافع است .
  • یک مثقال از آن را بنوشید و با نبات شیرین کرده و بخورید ; برای گوارش مفید است ، برودت و سردی معده را برطرف می کند.
  •  هر روز یک مثقال از افتیمون را بجوشانید ; بعد مقداری گز خونساری در آب حل کنید ، سپس صاف کرده و بنوشید ; یبوست و زخم معده را درمان می کند.
  • آب دم کرده ی افتیمون را بنوشید ; خون را صاف می کند ، محلل و مسهل سودا و بلغم است.

داروخانه آنلاین زجاج کلاب

شما میتوانید تمامی داروهای موردنیاز خود را از داروخانه آنلاین زجاج کلاب تهیه کنید.
بخش دسته بندی درمانی داروخانه آنلاین زجاج کلاب به شما در خرید داروی مدنظرتان کمک میکند.
تمامی سفارشات شما از داروخانه آنلاین زجاج کلاب در کمتر از سه روز ارسال میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *