وبلاگ

آکنه و روش های درمانی

بیماری آکنه یک اختلال پوستی فولیکول های چربی است که معمولاً در نوجوانی و جوانی بروز می کند. عوامل بیماریزای اصلی دخیل عبارتند از: هیپرکراتینه شدن، انسداد فولیکول های چربی ناشی از کراتینه شدن غیرطبیعی اپیتلیوم زیرین، تحریک ترشح غدد سباسه توسط آندروژن ها و کلونیزاسیون میکروبی واحدهای پیلوسباسه توسط پروپیونی باکتریوم اکنس که باعث التهاب اطراف فولیکولی می شود.

تظاهرات بالینی آکنه:

می تواند از شکل خفیف کومدونال تا آکنه کیستیک التهابی شدید صورت، قفسه سینه و پشت متغیر باشد. در سطح فراساختاری، کراتینوسیت‌های فولیکولی در کومدون‌ها را می‌توان مشاهده کرد که تعداد دسموزوم‌ها و تونوفیلامان‌های بیشتری دارند.

علل آکنه:

افزایش فعالیت غدد چربی ناشی از آندروژن باعث تکثیر باکتری، یک بی هوازی موجود در سبوم حفظ شده در مجاری پیلوسباسه است. این ارگانیسم دارای سیتوپلاسم غنی از ریبوزوم و دیواره سلولی نسبتاً ضخیم است و چندین واسطه بیولوژیکی فعال تولید می کند که ممکن است به التهاب کمک کند، به عنوان مثال، با ترویج مهاجرت لکوسیت ها و پارگی فولیکول. در ضایعات ملتهب، نوتروفیل ها و ماکروفاژهای متعددی در اطراف فولیکول های مو نفوذ می کنند و گاهی اوقات باکتری(P.acnes) را فاگوسیتوز می کنند.

داروخانه گیاهی زجاج کلاب :

شما میتوانید تمامی بیماری های خود را در داروخانه گیاهی زجاج کلاب درمان کنید.
تمامی داروهای موجود در داروخانه گیاهی زجاج کلاب کاملا گیاهی است و هیچگونه عوارض جانبی ندارد.
داروخانه گیاهی زجاج کلاب حامی سلامتی شما عزیزان.

برای بررسی مشارکت عوامل عصبی در پاتوژنز آکنه، ما به طور کمی اثرات نوروپپتیدها را بر مورفولوژی غدد چربی در شرایط آزمایشگاهی با استفاده از میکروسکوپ الکترونی ارزیابی کردیم. ماده P، که می تواند توسط استرس استخراج شود، باعث رشد اندامک های سیتوپلاسمی در سلول های چربی، تحریک سلول های جوانه زننده چربی و افزایش قابل توجهی در ناحیه غدد چربی شد. همچنین اندازه سلول‌های چربی و تعداد واکوئل‌های سبوم را برای هر سلول سباسه تمایز یافته افزایش داد. که همه این موارد نشان می‌دهد که ماده P هم تکثیر و هم تمایز غدد چربی را تقویت می‌کند.

انواع ضایعات آکنه:

ضایعات اولیه در آکنه را می توان به دو دسته اصلی تقسیم کرد: التهابی و غیر التهابی. ثانویه، آنهایی که به عنوان عواقب ناشی از ضایعه اولیه یا دستکاری ضایعه اولیه ایجاد می شوند.

ضایعات آکنه غیرالتهابی از کومدون های باز و بسته است. کومدون های باز به وضوح در پوست دیده می شوند . و اغلب در قسمت مرکزی صورت وجود دارند. کومدون بسته هیچ دهانه قابل مشاهده ای نیست. اندازه آنها معمولاً 1 میلی متر یا کمتر است، بنابراین معاینه ممکن است نیاز به نور خوب یا فشار ملایم برای کشش پوست داشته باشد. کومدون بسته به رنگ گوشتی یا کمی هیپوپیگمانته است. این ضایعات غیر التهابی می توانند پایدار و سطحی باقی بمانند یا پیشرفت کنند و عمیق و یا التهابی شوند.

اپیدمیولوژی :

تخمین میزنیم که آکنه 9.4 درصد از جمعیت جهان را تحت تأثیر قرار دهد و آن را هشتمین بیماری شایع در سراسر جهان است. مطالعات اپیدمیولوژیک نشان داده‌اند که آکنه در نوجوانان پس از بلوغ شایع‌تر است و پسران بیشتر به آن مبتلا می‌شوند، و درگیری آنان با اشکال شدیدتر این بیماری صورت می گیرد.

داروخانه‌ آنلاین زجاج کلاب :

شما میتوانید تمامی داروهای مدنظر خود را از داروخانه آنلاین زجاج کلاب تهیه کنید.
بخش دسته بندی درمانی داروخانه آنلاین زجاج کلاب به شما در خرید داروی مدنظرتان کمک میکند.
تمامی سفارشات شما از داروخانه آنلاین زجاج کلاب در کمتر از سه روز برای شما ارسال میشود.

ملاحظات درمانی:

تصور می شود که مداخله بلافاصله پس از شروع آکنه به طور قابل توجهی خطر ایجاد اسکار قابل توجه را کاهش می دهد. درمان موفقیت آمیز آکنه اغلب چند عاملی است و نیاز به یک دوره آزمایشی از رژیم های مختلف دارد. انتخاب رژیم ابتدا بر اساس تظاهرات بالینی یا ارزیابی مورفولوژی ضایعات موجود خواهد بود. عمدتاً ضایعات کومدونال یا غیرالتهابی به داروهایی با خواص کمدولیتیک بهتر پاسخ می دهند، در حالی که در مورد ضایعات التهابی، درمان باید شامل داروهایی با خواص ضد التهابی باشد شدت آکنه نیز در ایجاد یک رژیم درمانی موثر خواهد بود.

لطفا ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *