وبلاگ

آنتی اکسیدان ها و کاربردهای آن‌ها

اخیراً، علاقه محققان، بدر مورد سیستم های آنزیمی آنتی اکسیدان، مانند سیستم هم اکسیژناز/بیلی وردین ردوکتاز . که توسط مولکول های آنتی اکسیدان رژیم غذایی، از جمله پلی فنول ها و بتاکاروتن تعدیل شده است، منتقل شده است. این سیستم‌ها احتمالاً آسیب اکسیداتیو را بسیار کارآمد خنثی می‌کنند . و در نهایت فعالیت پدیده‌های اکسیداتیو را که مثلاً در طی فرآیندهای پاتوفیزیولوژیکی رخ می‌دهند تعدیل می‌کنند. اگرچه شواهد نشان می دهد که درمان آنتی اکسیدانی منجر به محافظت سلولی می شود . مزایای بالقوه بالینی ناشی از آنتی اکسیدان های تغذیه ای و مکمل هنوز مورد بحث گسترده است. در این راستا، فرض نادرست برخی از ویتامین‌های لیپوفیلیک به جای اثرات مفید، با افزایش بروز سرطان مرتبط است.

داروخانه گیاهی زجاج کلاب

شما میتوانید تمامی بیماری های خود را در داروخانه گیاهی زجاج کلاب درمان کنید.
تمامی داروهای موجود در داروخانه گیاهی زجاج کلاب کاملا گیاهی است و هیچگونه عوارضی ندارد.
داروخانه گیاهی زجاج کلاب حامی سلامتی شما عزیزان.

کاربردهای آنتی اکسیدان ها

کاربردهای درمانی بالقوه آنتی اکسیدان ها در بیماری های مرتبط با رادیکال های آزاد منجر به این فرضیه شد . که استفاده از آنها برای کند کردن یا معکوس کردن به عنوان مثال، علائم مرتبط با اختلالات عصبی . مانند بیماری آلزایمر (AD)، بیماری پارکینسون (PD)، یا انسفالوپاتی های اسفنجی شکل چنین تأثیری می تواند . از طریق بلوک فعالیت سیتوکین های پیش التهابی و آسیب اکسیداتیو ناشی از آن رخ دهد با این حال . چندین مطالعه بالینی نشان داد که نه تنها سوء تغذیه، بلکه بیش از حد مواد مغذی خاص (مانند آهن، آلفا توکوفرول، بتاکاروتن، اسید اسکوربیک) ممکن است . باعث ایجاد پدیده‌های اکسیداسیون و در نتیجه آسیب سلولی شود. مهم است که قبل از در نظر گرفتن معرفی درمان آنتی اکسیدان در طب رایج . پیشرفت های قابل توجهی در زیست شناسی سلولی پایه، فارماکولوژی و بیوآنالیز بالینی مورد نیاز است.

داروخانه آنلاین زجاج کلاب

شما میتوانید تمامی داروهای مدنظر خود را از داروخانه آنلاین زجاج کلاب خریداری کنید.
بخس دسته بندی داروی داروخانه آنلاین زجاج کلاب به شما در خرید داروی مدنظرتان کمک میکند.
تمامی سفارشات شما از داروخانه آنلاین زجاج کلاب در کمتر از سه روز برای شما ارسال میشود.

کمبود ریزمغذی‌ها می‌تواند علت سرکوب عملکرد ایمنی باشد که بر پاسخ ایمنی ذاتی با واسطه سلول T و پاسخ آنتی‌بادی تطبیقی ​​تأثیر می‌گذارد، بنابراین پاسخ متعادل میزبان را تغییر می‌دهد. بنابراین، مصرف کافی ویتامین ها و عناصر آنتی اکسیدانی برای عملکرد موثر سیستم ایمنی ضروری به نظر می رسد. کمبود ریزمغذی ها در شرایط مختلفی مانند اختلالات خوردن، سیگاری ها، بیماری های مزمن، پیری رخ می دهد. در طول پیری، تغییرات در سیستم ایمنی مکرر است و با افزایش حساسیت به عفونت ها همراه است.

یتامین های آنتی اکسیدانی و عناصر کمیاب به حفظ یک پاسخ ایمنی موثر کمک می کنند. به عنوان مثال، تجویز مکمل ویتامین E به بیماران مسن سالم باعث افزایش تیتر آنتی بادی علیه هپاتیت B و واکسن کزاز  شد، بنابراین عملکردهای واسطه سلول T را افزایش داد. در نتیجه، حفظ وضعیت آنتی اکسیدانی کافی ممکن است یک رویکرد مفید در کاهش آسیب سلولی و اختلال عملکرد مشاهده شده در برخی از اختلالات التهابی/خودایمنی ارائه دهد.

مشاوره پزشکی رایگان

شما میتوانید در داروخانه آنلاین زجاج کلاب از مشاوره پزشکی رایگان بهرهمند شوید.

با در نظر گرفتن اهمیت استرس اکسیداتیو در تنظیم/نظم سیستم ایمنی، استفاده از آنتی اکسیدان ها در چنین بیماری هایی به طور منطقی پیشنهاد شده است. آرتریت روماتوئید (RA) یک نمونه کلاسیک از بیماری خود ایمنی است. التهاب مفاصل در آرتریت روماتوئید (RA) با حمله به سلول های T در فضای سینوویال و تکثیر ماکروفاژها و فیبروبلاست های فعال در انتیما سینوویال مشخص می شود. بنابراین، در مفصل روماتیسمی افزایش فعالیت فیبروبلاست ها و لکوسیت ها وجود دارد که ROS تولید می کنند. اخیراً، آنتی اکسیدان ها با موفقیت به عنوان درمان کمکی در RA مورد استفاده قرار گرفته اند. نتایج به‌دست‌آمده با RA بسیار امیدوارکننده به نظر می‌رسد.

شواهد فزاینده ای نشان می دهد که استرس اکسیداتیو و آپوپتوز پدیده های فیزیولوژیکی نزدیک به هم هستند و در بیماری هایی از جمله بیماری های خودایمنی دخیل هستند. بنابراین مولکول هایی که هم انتقال سیگنال مرتبط با آپوپتوز و هم استرس اکسیداتیو را هدف قرار می دهند، مانند آنتی اکسیدان ها، احتمالاً منجر به بهبود این آسیب شناسی ها می شوند.

مشاوره تحت نظر پزشک متخصص

مشاوره پزشکی رایگان در داروخانه گیاهی زجاج کلاب تحت نظر پزشکان متخصص است.

قدرت درمانی آنتی اکسیدان ها اغلب بیش از حد برآورد شده است. در واقع، با توجه به ایده رایج “اگر یکی خوب باشد دو بهتر است” آنتی اکسیدان ها بیش از حد مصرف می شوند و خطر ابتلا به بیماری ها به جای پیشگیری از آنها بسیار زیاد است. شایان ذکر است که آنتی اکسیدان ها مانند همه داروها در صورت عدم استفاده صحیح و یا ترکیب با سایر داروها ممکن است عوارض جانبی مهمی داشته باشند. به عنوان مثال، ویتامین A، E و بتاکاروتن در دوزهای بالاتر یا تحت شرایط خاص اثرات پرواکسیدانی دارند.
لطفا ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *