وبلاگ

آلوورا گیاهی درمانی برای بیماری های پوستی

قدمت استفاده قدمت استفاده آلوورا به مصر باستان بازمی‌گردد. همچنین ترکیبات شیمیایی موجود در این گیاه خواص دارویی آلوورا را بسیار متنوع کرده‌اند. برای مثال از ژل این گیاه برای درمان عارضه‌های پوستی مانند سوختگی، آفتاب‌سوختگی، یخ‌زدگی، پسوریازیس و تب‌خال استفاده می‌شود. از دیگر خواص دارویی آلوئه ورا می‌توان به درمان آرتروز، بیماری‌های روده، تب، خارش و التهاب نام برد. در ادامه به بررسی خواص درمانی این گیاهی میپردازیم.

داروخانه گیاهی زجاج کلاب

شما میتوانید تمامی بیماری های خود را به سادگی در داروخانه گیاهی زجاج کلاب درمان کنید.
تمامی داروهای موجود در داروخانه گیاهی زجاج کلاب کاملا گیاهی است و هیچگونه عوارض جانبی ندارد.
داروخانه گیاهی زجاج کلاب حامی سلامتی شما عزیزان.

آلوورا برای چروک پوست صورت

آلوئه ورا با کمک به آب‌رسانی، محافظت از پوست در برابر تشعشات خورشید و کمک به ساخت سلول‌های پوستی موجب تازگی، لطافت و درخشندگی پوست می‌شود. ژل این گیاه اگر به شکل موضعی بر روی صورت مالیده شود، با روشن‌ترکردن پوست و بهبود سلامت کلی پوست، چروک‌های صورت را کاهش می‌دهد و پوست شما جوان‌تر به نظر می‌رسد.

خواص آلوئه ورا برای پوست دور چشم و چروک‌های آن نیز چشمگیر است. ژل آلوئه ورا تیرگی‌های اطراف چشم را تا حد زیادی رفع می‌کند و با کاهش چین‌وچروک‌ها زیبایی صورت را دوچندان می‌کند.

کاهش خشکی مو

از مهم‌ترین خواص درمانی آلوورا درمان خارش پوست سر و خشکی مو است. این گیاه با داشتن مواد مغذی، ویتامین‌ها و مواد معدنی به سلامت و تقویت موی سر کمک می‌کند. این گیاه به خاطر خواص ضدباکتری و ضدقارچی در کاهش شوره‌ سر نیز مؤثر است. همچنین آنزیم‌های موجود در ژل آلوئه ورا، با زدودن سلول‌های مردۀ‌ موجود در پوست سر، به رویش مجدد مو توسط فولیکول‌ها کمک می‌کند.

آلوورا برای معده و دستگاه گوارش

به‌دلیل وجود ترکیبات ضدالتهابی و ضدیبوست، آلوئه ورا به گوارش و هضم غذا کمک می‌کند. مصرف آب آلوئه ورا در هضم غذا، تنظیم اسید معده، کاهش تشکیل مخمرها، تقویت باکتری‌های مفید و تنظیم حرکات روده‌ای مؤثر است.

شیره‌ی آن به‌علت وجود ترکیبات آنتراکینونی در درمان یبوست مؤثر است. این مواد با افزایش ترشح آب و موکوس در روده، حرکات روده‌ای را افزایش می‌دهند. نتیجۀ‌ این انقباضات در معده شکسته‌شدن بیشتر مواد غذایی و مخلوط‌شدن بهتر آن با اسید معده است. آلوئه ورا در معده با مهار رشد هلیکوباکترپیلوری از عفونت و زخم معده پیشگیری می‌کند.

درمان تب‌خال

آلوئه ورا خاصیت ضدویروسی و ضدالتهابی دارد. مالیدن ژل آن روی تب‌خال یا سایر زخم‌های دهان روند درمان آن‌ها را تسریع می‌کند. اسیدهای آمینه، ویتامینB1،B2، B6و C موجود در این گیاه در درمان تب‌خال مؤثرند. همچنین محققان عصارۀ این گیاه را جایگزین ایمن و مؤثری برای دهان‌شویه‌هایی که مواد شیمیایی دارند دانسته‌اند. ویتامین B6 مانند یک مسکن طبیعی عمل کرده و باعث تولید پادتن‌هایی می‌شود که به دستگاه ایمنی‌ کمک می‌کنند.

آلوورا درمان یبوست

آلوئه ورا یک ملین طبیعی است. شیره آلوئه‌ ورا حاوی  آنتراکینون‌هایی است که با افزایش آب روده و ترشح مخاط حرکات روده‌ای را افزایش داده و از یبوست جلوگیری می‌کنند.

کمک به درمان سرطان

آلوئه ورا دارای برخی از ماکروفاژهایی است که با تولید حجم بالایی از اکسید نیتریک پتانسیل ضد تومور دارد.

آلوورا و کمک به دفع سنگ کلیه

یکی دیگر از خولص آلوئه ورا این است که سنگ کلیه با خوردن آلوئه ورا دفع می‌شود و یا می‌تواند منجر به کوچک شدن اندازه سنگ کلیع شود. مصرف منظم و مداوم از آلوئه ورا موجب پیشگیری از تشکیل سنگ کلیه می‌شود.

داروخانه آنلاین زجاج کلاب

شما میتوانید تمامی داروهای گیاهی موردنیاز خود را به سادگی از داروخانه آنلاین زجاج کلاب خریداری کنید.
بخش دسته بندی درمانی داروخانه آنلاین زجاج کلاب به شما در خرید داروی مدنظرتان کمک میکند.
تمامی سفارشات شما از داروخانه آنلاین زجاج کلاب در کمتر از سه روز برای شما عزیزان ارسال میشود.
لطفا پیج رسمی داروخانه آنلاین ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *